Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

lakikaki

Klišéovitá osemdesiatková rozprávočka, ktorej by som mohol vytknúť nelogickosti, ale neurobím to, voči rozprávke by to nebolo fér. Celkovo ľahký nadpriemer, k štvrtej hviezdičke sa prikláňam kvôli vynikajúcemu Bridgesovi a kvôli efektom, ktoré dnes už síce nikoho neohúria, ale aj po takmer tridsiatich rokoch vyzerajú absolútne jedinečne. [70%] ()

campix

V roce 1982 to musela být opravdu úžasná podívaná. Naprosto revoluční film, který je už dnes legendou a zároveň naprostým kýčem, který je tak maximálně vizuálně na svou dobu dokonalý, ale to je vše. Zajímá mě velmi jak dopadne volné pokračování, na kterém je už od trailerů vidět, že technika je již na neuvěřitelné úrovni a penízky se do tohoto snímku jen sypaly. Uvidíme jak to dopadne. ()

pakobylka

----- "Jak se říká: Nejsou problémy, pouze řešení." ----- Nekompromisní pecka, která naprosto revolučním stylem animace předběhla dobu a vytvořila si svůj vlastní vesmír - a možná i proto je imunní vůči běhu času. "TRON: Legacy" je sice jejím plnohodnotným, patřičně hrdým a nezávislým pokračováním, které se absolutně nemá za co stydět, ale navzdory nejmodernějším technologiím na svého předchůdce nemá. ()

Wormboy

V roku 1982 musel byt Tron obrovskym sustom, no v dnesnej dobe posobi jeho vizual skor komicky. Pribeh je hoc jednoduchy, no pre mna dostatocne zaujimavy a aspon vidiet, ze originalita Matrixu je skutocne znacne diskutabilna. Mlady Jeff Bridges je poriadny sympatak a tak hodnotenie 3* je aj v sucasnej dobe adekvatne. Najviac ma mrzi, ze som si pred filmom nevsimol, ze tam ma hrat Michael Dudikoff, lebo to by som si dal na tu pravu americky ninju pozor, kedze som ho asi 15 rokov v ziadnom filme nevidel.... ()

zette

Ani nevim, proc jsem to chtel videt. Uz v desate minute mi bylo jasne, ze tohle nedokazu dejove pochopit, v jedenacte minute uz mi to bylo uplne lhostejne. Hralo to az do konce, ale stihl jsem u toho uvarit polevku. Tohle je podle me urcene jenom pro ultraortodoxni fanousky sci-fi. Ale 73%, od sedmi a pul tisice lidi mi doslova bere dech.-). ()

papaJA21

Tak u tohohle jsem se teda zapotil. A to si nedovedu představit, že bych na to šel v 82. roce. Asi bych se bál pustit ve škole kalkulačku. Jeff je borec. ()

SHI-SHA

Jde o chytrý mix AVATARU a SPY KIDS 3D. Bohužel nemá technologii prvního a naštěstí nemá trhlost druhého. Film se mi sice líbil, bohužel je však většinu času celkem nudný a poslední půlhodinu jsem se už jen těšil až to skončí. ()

c.tucker

Velice povedená fantasy, která koketuje s IT světem, ale jen tak zběžně. Je úžasné co v té době dokázali, i když byla většina věcí dokreslována ručně. Povedená hudba Wendy Carlos, která mi k tomuto tématu náramně šmakovala. Bite se stal mým oblíbencem hned od začátku. ()

WolfR

Dobře beru, poprvé tu máme kompletní počítačové efekty a v celku dobrý námět, ale já byl prostě v žánru Sci-Fi odkojen úplně něčím jiným, mě už to teď proste neoslovilo, 2 hvězdy. ()

dr.fish

S tou realizací se tenkrát museli hrozně nadřít. To je bez diskuze. Horší je, že film už dnes nedává za mák smyslu. Já alespoň nepochopil nic. Takže jsem pětkrát podříml a o nic nepřišel. 50% za přelomovou výtvarnou stránku. ()

tom88

Zaujímavé sci-fi, vcelku originálne a na svoju dobu nevídané, ale čo z toho keď obsah a spracovanie je len priemerné. V deji sa dá ľahko stratiť a film nedokáže dokonale divákovi prilepiť oči k TV. Herci sa snažili, ale ani Bridges zrovna neohúril. Vizuálne spracovanie je skvelé, no dnešnému divákovi možno trocha smiešne. Do Trona som sa pustil po dokonalom navnadení bombastickým trailerom na blížiaceho sa Trona. 60% ()

okkac

Vizuálně a trikově revoluční, to se mi hodně líbilo. Musíte ale prostě přenést, že je to strašně debilní a nebrat to vůbec vážně. Slabších 7/10. ()

tomeek

Po všech těch Avatarech a 3D nářezech je tento 28 let starý švihot jak pěst na oko. Šílené barvy, matoucí prostor, UV barvičky a z té hudby jde hlava kolem. Dneska už trošku silné kafe, ovšem musím přihlédnout na rok vzniku a tehdejší počítačové možnosti. Smekám. Jeff je borec! Těším se na Tron: Legacy - doufám, že už to bude trochu míň "mimozemské" :) ()

Benjamin-L

Film jsem se rozhodl shlědnout z jednoho prostého důvodu a to je jeho pokračování jestli pokračování bude ještě lepší než originál tak se máme na co těšit. ()

Radiq

Čekal jsem hodně retro, ale né až takový retro. No byla to hodně sci-fi myšlenka zpracovat tuhle látku, která se odehrává uvnitř počítačové paměti, kde hlavní hrdinové jsou programy. Plno věcí nám v dnešní době přijde k smíchu, ale potenciál to pořád má. Animace jsou sice dost amatérské, ale na tu dobu je to skvělá práce. Film si v podstatě vystačí tak s 5-6 herci a někdy mi to připomínalo nějakej Matrix (myšlenkou, ne zpracováním). Ale po nějaké době mě to začlo dost nudit a vim, že víckrát bych to nedal. Taky tam někdy byly úplné dějové skoky, jak kdyby tam něco chybělo... no nic, reset... ()

Decker

Na svou dobu rekl bych ze po strance zvlastnich efektu se jednalo o temer revolucni pocin. Scenar je trochu jednoduchy, ale kdo by chtel u takovehoto filmu filozofovani nad smyslem zivota. Jedna se zkratka o skvelou zabavu na nedelni odpoledne. ()

eye candy

Jenom dobře, že jsem neviděl Trona v osmdesátých letech v kině. Sál bych opouštěl podél zdi zatímco bulvy by s íčkem hopsaly na jipku. Vizuálně naprosto odpalujcí, svojrázná záležitost. Osmibitový vizuál se dnes (po 30ti letech) může někomu zdát směšný, mně příjde půvabný. Zbývá snad jen litovat, že toho filmový průmysl dodnes nedovedl vyždímat z potenciálu Tronova univerza podstatně víc. 5* - Mladej arogantní Jeff, akce, napětí, originální a skvěle fungující svět,.. prostě všechno spávně. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi