Trávníkář

• Česko Sekač trávy (neoficiální název) (více)

Obyčejný muž se promění v génia. Do života slabomyslného Joba zasáhne Pierce Brosnan jako doktor Angelo, který na tomto retardovaném zahradníkovi provádí své experimenty. Ve své laboratoři se mu snaží zvýšit inteligenci pomocí speciálních počítačových her a drog ovlivňujících mozek. Jenže Angelo dá Jobovi omylem sérum zvyšující agresivitu. Prostoduchý tvor se tak mění v děsivého anděla zkázy a tento výlet do virtuální relaity znenadání nabírá nebezpečný směr... (oficiální text distributora)

Andy.222

Pokud někdo dané téma zpracoval lépe, neměl jsem tu čest jeho dílo vidět, takže považuji tento film za nejlepší. Ukázka toho, jak vypadá Božský komplex a jak dokáže moc a vědění změnit vnímání dobra a zla. Myslím, že téměř všichni herci hrají na jedničku (někteří možná na 1-, ale pořád je to lepší než v některých současných velkofilmech). A k myšlence samotné: nemyslím si, že je důležité jak ji zpracovali tvůrci, ale jak se nad ní zamyslíte! Já o ní přemýšlel a vy? ()

mine.slayer

Po tom co jsem shlédl Tron z roku 1982, musel jsem bohužel Trávníkáři ubrat jednu hvězdu. Pak jsem si uvědomil, že by si to mohl vzít osobně Tron Legacy a musel jsem ubrat ještě jednu. Důvod? Trávníkáře jsem viděl jako úplně prvního z tohoto tria a v porovnání s původním Tronem je to prostě a nestydím se to říci, kopie, ale ne zase tak blbá, abych musel ubírat další. ()

Conriocht

Film, ktorý dnes už málokto pozná, avšak vo svojej dobe išlo o revolúciu v rámci využitia počítačovej grafiky. Už len z nostalgie musím dať o hviezdičku viac. V dnešnej dobe film už nemá samozrejme šancu, každopádne si zaslúži aspoň minimálne uznanie pre invenčnosť. ()

andy60

Ten začátek s blikajícíma mašinkama mě málem odradil od dalšího sledování, což by byla chyba. Nebylo to tak strašné, jak se to zpočátku jevilo. Ta proměna trávníkáře byla zvládnutá dobře, i samotná myšlenka filmu je zajímavá. Do dvojky se raději pouštět nebudu, ale tohle špatné nebylo. ()

TylerD.

Okamžitě mi připomělo Lucy (2014). Přidávám návrh do podobných. Bohužel to hrozně zestárlo a je to takové klišoidní - zlý ředitel chce zbraň, hodný věděc pomáhat retardovaným. Nicméně pro tu myšlenku vřele doporučuji. ()