Trávníkář

• Česko Sekač trávy (neoficiální název) (více)

Obyčejný muž se promění v génia. Do života slabomyslného Joba zasáhne Pierce Brosnan jako doktor Angelo, který na tomto retardovaném zahradníkovi provádí své experimenty. Ve své laboratoři se mu snaží zvýšit inteligenci pomocí speciálních počítačových her a drog ovlivňujících mozek. Jenže Angelo dá Jobovi omylem sérum zvyšující agresivitu. Prostoduchý tvor se tak mění v děsivého anděla zkázy a tento výlet do virtuální relaity znenadání nabírá nebezpečný směr... (oficiální text distributora)

FIBO

Na svou dobu hodně zajímavej snímek, některé prvky jsou samozřejmě "blbosti", ale jinak i dnes vcelku dobrá podívaná. Velmi dobře ztvárněnej "vzrůst" Joba a dobré vedlejší postavy (maník u pumpy se šátkem a brejlema). Dobře ztvárněná hudba. Ve finalé - nadprůměr, ať si kdo chce, říká co chce :) Jen škoda, že tomuto filmu částečně škodí jeho pokračování, ktere je na opravdu katastrofální úrovni. ()

vitekpe

Mirne cyberpunkovy thriller, rozhodne ne horor. Je zajimave videt jaka byla uroven pocitacovych triku a animaci pred 25 lety... :) ()

Han22

Fajn vizuální efekty (na tu dobu, dnes bohužel působí směšnější než efekty z mnohem starších sci-fi). No a to je tak zhruba všechno, protože příběh byl béčkovej už tenkrát a dnes je představa počítačové sítě prostě neuvěřitelně blbá. Takový o 10 let starší Tron je mnohem lepší. ()

BlackTom

Atmosferické, zaujímavé a omnoho zábavnejšie než o 10 rokov starší Tron. Jeff Fahey je tu vynikajúci, aj keď mi už začal liezť na nervy, keď vymenil "rozcuchané" háro a monterky za gay-trvalú a obtiahnuté džínsy. Pierce Brosnan s náušničkou v uchu a cigaretou v ruke je sympatickejší ako kedykoľvek predtým. Pred pár rokmi by to bolo za *****, nedávno som si to pozrel znovu a musím uznať, že silné kvality to má doteraz. A preboha, neočakávajte nič v štýle otrasnej Kingovej poviedky. Tú jeho snahu za odstránenie mena v úvodných titulkoch vôbec nechápem, mal by byť chudák ešte rád... ()

iXtr3m3

Viem, že svojho času som tento film žral, hlavne kvôli jeho myšlienke a predstave, čo všetko virtuálna realita môže priniesť a dokázať. Keď som však trošku dospel, tak zrazu film stratil na svojej váhe a ani zďaleka sa nepribližuje svojmu o desať rokov staršiemu bratovi TRON-ovi. ()

Roman.Caesar

Budu hodnotit tak, jak bych hodnotil před minimálně 10 lety. Na dnešní dobu se samozřejmě všechny přístroje, softwary a efekty zdají směšné, ovšem ten film byl natočen v roce 1992 a tehdy to všechno bylo hodně sci-fi. Proto dávám 4. I přes herecké výkony :) ()

Bobek27

Výborný nápad, osobně si myslim, že ta teorie existuje, ale jinak to zpracování a poté některé dialogy mi přišli spíše komické. Samozřejmě beru v potaz rok výroby, ale i tak. ()

Corpsegrinder

I když to bohužel s Kingem nemá vubec nic společnýho tak děj nebyl zase tak špatnej. Sem tam dobrej nápad a inspirace z TRONa. Škoda že konec je nicneříkající a člověk neví jaký následky to vlastně přineslo. ()

farfalla

Tento film velmi zestárnul. Ve své době se zabýval novými věcmi, jako informační databáze, internetová síť, virtuální realita a jejich využití. Toto téma bylo nové pro věčšinu diváků a naneštěstí ho tvůrci představili v příliš křiklavých barvách. Při některých scénách jsem měla pocit, jako by byl internet vybudován z neonových trubic. Herci také příliš nepřesvědčují o kvalitě filmu, pokuď to tedy nebyla psychologická stylizace. Pierce Brosnan jako Dr. Lawrence Angelo i Jeff Fahey v roli Jobea Smithe, vylepšeného trávníkáře, jsou dosti prkenní. Chápu Stephena Kinga, který se i soudil s tvůrci filmu, aby jeho jméno nespojovali s filmem, protože nemá skoro nic společného s jeho povídkou, kromě názvu. ()

kwoky

Virtualni realita, jak jsme ji jeste nevideli. Namet je zajimavy, herci prumerni (vycniva jen Jeff Fahey - ten exceloval), triky smesne i kdyz efektni. Dej tu v podstate hraje vedlejsi roli. Celkove se jedna o velmi prumerny film, ktery nestoji za to videt vice nez jednou. Ma povedena i velmi slaba mista. Az budu priste sekat travnik, pozvete me na limonadu? :) ()

Arach.No

Příběh sice hodně ohraný a přitažený za vlasy, ale výsledek překvapivě není zase tak špatný. Čekal jsem totální sračku a místo toho je Trávníkář lehce nadprůměrný béčko, který si hlavně na nic nehraje. Pierce Brosnan se snaží a Jeff Fahey většinu scén zvládá vcelku s přehledem. Trávníkář je sice plný tisickrát viděných klišé a Kingově povídce se podobá asi jako Scary Movie Vřískotu, ale i díky ne-úplně-šťastnému konci je to nakonec řekněme zdařilý dílko. ()

Haymar

Skvělý námět, ve své době též působivé zpracování a efekty - z dnešního pohledu už bohužel dost zastaralé... Výborně vykreslený přerod z "hodného hocha" v monstrum, resp. posun od "neškodného" sci-fi (z první poloviny) do hustého psycho-hororu (druhá půlka). Výborný atmosféra! ()

MatejNosal

50% knihu som nečítal ale určite je lepšia ako tento nie moc podarený snímok, ktorý by som do kategórie horor ani nezaradil. ()

JM87

Hele... tohle není zas tak špatný, je to béčko, občas se to tváří jako dost pitomý béčko, ale jindy je to fakt zajímavý. Všechno s tou vědou je sice trošku demagogický, ale i od toho je sci-fi a film, né? Člověk si prostě občas musí pomoct, aby tomu uvěřil. Hodně se mi líbila ta roztomilost celkové atmosféry. Jinak, jak nemám rád Carryho, tak sem by se podle mě hodil ještě jako lepší vyšinutej magor než je Fahey. Škoda, kdyby se to pojalo lehounce víc jako komedie a dal se tam Carry, tak to mohl být vážně moc dobrej film. Takle není špatnej, ani Fahey ne, ale mohlo to být lepší. ()

IvcaSammet

Musím brát ohledy na to, že byl film natočený v roce 1992. Proto nebudu posuzovat efekty ... Co se týče děje filmu, nápad je to sice dobrý, ale nudila jsem se. Celkově mě film nebavil, vlastně jsem si užila jen scénu s Dougem. Pro něj je hvězdička. Tento film mě stačí shlédnout jen jednou ... Víckrát už bych si ho nepustila ... ()

pend

Film, který každým rokem ztrácí na přitažlivosti, jak už to tak u filmů založených na počítačových tricích bývá. ()

Bozvav

Když jsem viděla tento film poprvé, tak mne rozhodně uchvátil ten nápad a vizualizace. To bylo tak vše, jinak se mi ten film moc nelíbil. Viděno po letech a dojmy zůstavají v podstatě stejné. Jistě, dnes už se animace jeví spíše úsměvnou, ale to neřeším. Prostě scénář a dialogy nevybočují z průměru bez ohledu na domu. Za mne dvě a půl hvězdy. ()