Samozřejmě, že objektivně nelze Filipově rodinné odysee z jedné zašlé restaurace upírat historické zásluhy, ovšem je smutné, je-li Olga Scheinpflugová vnímána pouze skrze tuto roli. Škrtáním všeho ostatního se ničeho nedocílí.(24.12.2010)

• dobytek

Seriál o nějaký divný starý bábě, která se každýmu plete do života a má potřebu pořád něco řešit. Taky mi dost lezla na nervy Janžurová, ze který jsem měl pocit, že tam hraje mentálně postiženou. Viděl jsem sice jenom 3 díly, ale obrázek jsem si o seriálu udělal a rozhodně nelituju, že jsem neviděl všech 7.(16.8.2009)

Hezká milá a jemná komika v podání paní Scheinpflugové a ostatních velikánů čes.herectví.(19.7.2009)

Zašlý věk prvního, takřka konzuního vpádu plastů-umělých hmot, čas šusťáků a dederonových košil, první projevy blahobytu na příděl první poloviny šedesátých let, to všechno koncentrováno do mikrokosmu zašlého, neudržovaného lokálu a zestárlé zestátněné matky rodu - to je svět jednoho z prvých skutečných moderních televizních seriálů naší doby. Jeho hlavním šperkem bylo a je vynikající, byť až příliš kukátkovým pojetím ovlivněné herectví národní umělkyně a spisovatelky Olgy Schenpflugové. Kolem něj se soustřeďují buď již jsoucí, nebo budoucí velké postavy naší Thálie - Jiří Sovák a Iva Janžurová patří patrně k těm nejzřetelnějším. Fakt, že televizní i filmové umění se vyvíjí, je jedno, a Filipova invence, vložená do kvalitních scénáristických předloh, je to druhé. I klasika, zabalená do ne zcela atraktivních obalů, zůstává klasikou. Totéž platí o kvalitě, bez které je pojem klasiky nepředstavitelný. Nepředstavitelné je i to, že seriál stále není dostupný na DVD nosičích.(20.10.2007)

• NinadeL

7/7 Domnívala jsem se, že moje averze je způsobená jen tím, že jsem tento seriál sledovala prvně už jako dítě v doprovodu velké obdivovatelky tohoto díla. Ale několikrát jsem se v posledních letech přesvědčila, že dětský instinkt v tomto případě nezklamal a je mi skutečně líto, že se tento náš historicky třetí seriál, respektive čtvrtý, stal pomníkem herectví Olgy Scheinpflugové.(15.2.2009)

• - Hlavní představitelka Olga Scheinpflugová byla manželkou spisovatele Karla Čapka. (M.B)

• - Poprvé před kamerou Jiří Smitzer, a rovnou se svým otcem, Jiřím Sovákem. (M.B)

• - Seriál měl původně 9 epizod, ale poslední dvě byly omylem smazány. (cariada)