S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

Mary19

Tak tenhle animák mám skutečně moc rád. Skvělý scénář, velmi povedené vtípky, příjemná hudba a perfektní animace. James P. Sullivan společně s Mikem Wazowskim jsou navíc spolu supr dvojka. Doporučuji i výborný český dabing... 90% ()

Loooki

Film, ktorý mi ostane v pamäti navždy, nielen pre to, lebo sme si to so sestrou pomocou dataprojektoru premietali z balkóna na panelák, ale aj preto, lebo hlášky z filmu sme používali bežne a doteraz niektoré používame. Srdcovka od Pixaru, neskôr, jej začal konkurovať Hľadá sa Nemo, ale Boo, Mike a James P. Sullivan, nám ostanú navždy v srdci. ()

misakurt

Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů...mohla bych na něj koukat pořád a pořád...a že je prý pro děti? no a? ()

NGP

Zrovna tento animák se mi dostal pod kůži. Nevím proč nebyl tolik propagován jako Shrek, nebo Nemo, vždyť má perfektní vtip a dokonalou grafiku. Zábava jak má být :-) ()

Elbarto08

Úplně první animavaný film ve 3d, co jsem viděl a to ve mně nechalo ten kladný dojem, jelikož 3déčkové postavičky nemám moc rád ()

Drink4Fun

Podívat se na to po deseti letech je fakt zážitek :-) Člověk si vzpomene, jak to strašně jako malej zbožnoval. K tomu se nedá říct nic jinýho než užasná nostalgie :-) ()

BeranSon

Prostě výtečná pixarovka, která zahřeje u srdce, především o Vánocích. Takto by měl vypadat každý animák na úrovni dámy a pánové. - 8/10 - ()

Rathalos

Tak tieto priserky su take mile,vtipne,aj ked strasia ludi,zo zaciatku to bolo trosku nudne,no potom sa to krasne rozbehlo a o zabavu bolo postarene,ale musim povedat,ze pokracovanie z roku 2013 sa mi pacilo o nieco viac...:-) ()

helloween93

Tenhle animák jsem viděl někdy kolem roku 2002 a dokonce jsem měl i hru na PS1. Ten Sully vypadá jako příšerky ze světa dráčka Spyra. Animované filmy extra nemusím, ale Příšerky s.r.o. jsou pixarovská klasika s výbornou animací. Ta vynikne hlavně ve scéně se skladištěm dveří. 5* // Edit: Uběhlo několik let a animáky už jsem si zalíbil natolik, že postupně doháním, co jsem za ty roky neviděl. ()

Trancetino

Scéna ako je malinká na záchode a spieva tým prenádherným hláskom (Všetci poďte sem, nech Vám ukážem, ako tancujem.......spievaaam tancujeeeeeeeeeeeeem ceeeeeelučkýýýýýýýýýýýýý deeeeeeeeeeeeeeň) je niečo neopísateľne prekrásne. ()

lemonova

Celé sa mi to páčilo: Páčilo sa mi, že príbeh prebiehal na strašidelnej strane a nie "u nás", a tým pádom bolo jasné, kto bol votrelec :) Páčilo sa mi, ako sa prirodzene a roztomilo premenil strach z votrelca na strach o votrelca a ešte sa mi páčilo, že mi to nepripomínalo nič iné. A mohla by som menovať ďalej.. ale netreba. Pozrite si TO :)) ()

BOURQUE

Klasika z dielne Pixar. V príbehu sú známky originality, je to milo a so srdcom vytvorený animák. Neprehnané vtipy, solídny vývoj príbehu (aj keď na začiatku je takmer 70% kariet odhalených) . Animák s jednoduchým a pekným záverom, ukončený ten správny moment. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

GMVajgl

Klasický pixar z doby, měly jejich filmy nápad i jiskru. Námět je sice bláznivý - že svět příšerek funguje na dětský křik a příšerky mají gigantický sklad kopií dětských dveří, ale pro účely vyprávění příběhu docela funguje. Příběh je hlavně naprosto solidní, skoro každá hlavní postava projde nějakým růstem / vývojem - dokonce se změní celá energetická koncepce celé společnosti příšerek. To je naprosto hojivé a blahodárné (wholesome). Film má také spád jako blázen - každá chvilka je využita pro popis charakterů a jejich vzájemných vztahů. Také bych řekl, že je to film pro celou rodinu, ale mého 6 letého synovce odradila úvodní scéna. Jediné, co bych vytkl já, je přemrštěná honička na dveřích - která mi připoměla honičku na městských vznášedlech ve Star Wars II. Naprosto nepřehledná, neuvěřitelná a rychlá až to člověka vytrhne. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)