Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se dnes s námi na pohádku, ve které ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi… Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (P. Zedníček) svou Lesněnku (J. Boušková) z moci čarodějné báby, vám zatím prozradit nemůžeme. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná. Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi. (Česká televize)

Pitryx

Asi moje nej studiovka. Jedna známá o ní říká, že je to excelentní blbina a já souhlasím. Pouštím si to i tři krát do roka a stále se u toho bavím. ()

ostravak30

Vynikající herci: geniální Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský, Jiří Štěpnička a Ondřej Havelka. Neskutečně vtipné hlášky: Zalez - sněnka! Jez, jez! A pak ta hudba z flašinetu. To je stručná charakteristika této pohádky. Studiová pohádka, která je jasným důkazem, že vůbec nemusí vadit jedna jediná scéna, pokud je výborně zahraná. ()

Danulinda

Trošku bláznivější druh pohádky co se scénáristiky týká, avšak zahraný naprosto na jedničku. "Janžurka" jako čarodějnice nemá chybu a její manžel loupežník Rudla Hrušínský (nejst.) je také parádní. Érový Ondra Havelka jako Chytrolín je trefně obsazený, přimomíná mi chytače motýlů ve filmech s Old Shatterhandem a jeho rudým "bráchou". ()

sharka.68

Na to,že je to studiová pohádka, nemá chybu. Mlynářův syn Divobij,starostův syn Chytrolín, princezna Lesněnka a nepřekonatelní baba Mági a loupežník Bujón...Magi-I.Janžurová na bruslích-kolečkových,to je zážitek a ty její poléééfky: račí,želví..a bujóóón.. a místo tohodle skvostu,dávají takový hrůzy.... ()

George.Camel

Tuhle pohádku miluju - kvůli skvělé Ivě Janžurové, jejíž komika v té době dosahovala vrcholu. Opravdová lahůdková pohádka z archivu ČT, na níž se pokaždé s chutí podívám. Úžasná je i improvizace paní Janžurové s Rudolfem Hrušínským ve scéně, kdy jí málem z ruky vyletí nůž mířící na Bujona a ten se lekne a spousta dalších komických situací. Autoři si také krásně pohráli s naším rodným jazykem - ("Lesněnka" a ... "zalez něnku jsem tě povazovala...") inu, nyní již televizní klasika. ()

sunjata

Obdivuji Janžurku, jak univerzální je herečkou. Její komediální eskapády v této polívkové pohádce prostě nemají chybu. Stejně tak dokáže jindy střihnout tragické role. Klobouk dolů. ()

Nonna

Sedíme tak s pětiletou dcerou v Karviné uprostřed náměstí na letní zahrádce a tu se středem náměstí valí skinhead v bombru (bylo +40°C ve stínu), holá hlava, pálka přes rameno, nadutý výraz. Dcera po něm mrkla a na celou zahrádku hlasitě pronesla: "Smělý pohled, v ruce kyj, městem kráčí Divobij". Lehli všichni hosté i obsluha a já pochopila, že nejen my ujíždíme na této pohádce......... Strach má velké oči je jednoznačně nejlepší česká studiová pohádka. Iva Janžurová v roli baby Magi předvádí tak neskutečný herecký koncert, tak řádí, že si její skeče přetáčím zpátky a zpátky a nikdy jich nemám dost. K tomu jí geniálně sekunduje Rudolf Hrušínský v roli natvrdlého loupežníka Bujóna a další hvězdný herecký ansámbl. O interiéru bábiny chalupy se nikdy nedá říct, že už si člověk všiml všeho, dialogy jsou chytře vtipné a těch replik, co už od té doby zlidověly, se nedá dopočítat : "PoléVka nebo poléFka? Hm, F je hezčí....:" ()

MartinDrhlik

Mistrný výkon herce "od pána boha" v pohádkové roli šité mu na míru v kombinaci s Ivou Janžurovou... Upřímně napsaná a natočená pohádka s dějem a poučením. V době, kdy se pohádky netočili pro to, aby na nich někdo zbohatl. Kdepak, tohle už dneska nikdo nenatočí. ()

Mamutol

Když běžela tahle trhlá punková pohádka poprvé v televizi (r.1980, měli jsme černobílou tv Auroru), tak jsem si řekl, že na ní budu dokonce života vzpomínat. No ani dnes nezklamala. Juééz juééz při polévce od báby Magi aka Ivy Janžurové je nezapomenutelná hláška .. ()

Aidina

... Polévka se píše s F nebo P?... F je hezčí...". Mám tuto pohádku velmi ráda, pro její humor, krásné písničky, úžasné obsazení. A těch polévek, které jsem neměla šanci ochutnat...račí, chřestová, želvý. Jako dítko školou povinné, jsem položila nevinný dotaz naší školní kuchařce, zda by taky neudělala třeba račí polévku. A tato žena, která svůj všechen humor vydala do jídel, co nám vařila, se na mě podívala pohledem, který by jí nejdrsnější gangstér mohl závidět a celá rudá jako rak, na mne zaječela, že nemám být drzá. ()

Horác

Ze studiových pohádek je tahle moje asi nejoblíbenější. Oceňuji nápad, vtip, hravost, Janžurovou, Havelku i všechny další herce, to že se hlavní dvojice jmenuje Magi a Bujón, sebeprezentační říkanku Divobije a spoustu dalších drobností. A pamatuji si, že v dětství jsem kvůli této pohádce hrozně přemýšlel, jak asi chutná želví nebo račí polévka. ()

Kozlowski8

Televizní pohádka se standardním pohádkovým příběhem a se skvělým hereckým obsazením. Příliš uřvané, uječené a upištěné dialogy mi ale vadily a rozbíjely tu správnou pohádkovou pohodu a náladu. 50%. ()

PTuranyi

Vtipná televízna rozprávka súboji dobra reprezentovaného drevorubačom Filipom proti zlu, ktoré predstavuje vtipne nazvaná dvojica ježibaba Maggi a lúpežník Bujón. Ide samozrejme o lásku krásnej dievčiny Lesnenky, ktorá sa dostala do osídel tejto zlovoľnej dvojice. Ale prečo má strach veľké oči sa nedozvieme, pretože strašidelné tu nič nie je. Ešte aj ten zlý zbojník Bujón je smiešny ako Zubník Zbojňadlo. Osadenstvo ešte doplňuje dvojica mladíkov. Jedného silného (ale hlúpeho) a druhého až premúdrelého plus "čarovný" dedko. Produkcia je lacná, takže je všetko točené v štúdiu a je to vidieť nie len na obraze ale aj na zvuku. Kamera občas nedoostrí, ale príbeh je ľahký a vtipný a obsahuje pár moderných prvkov (tenisky a kolieskové korčule). Herci hrajú svoje postavy celkom dobre ale nikto z nich sa pri tom nepretrhne. Teda okrem Ivy Janzurovej, na ktorej čárach-márach stojí celá zábava a zábavnej dvojice Jiří Štepnička, Ondřej Havelka, ktorých postavy majú svojimi vlastnosťami humor tiež v popise práce. 65% ()