Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se dnes s námi na pohádku, ve které ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi… Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (P. Zedníček) svou Lesněnku (J. Boušková) z moci čarodějné báby, vám zatím prozradit nemůžeme. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná. Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi. (Česká televize)

Paity

Můj oblíbenec Ondřej Havelka potvrdil, že si umí stoupnout i před kameru. Ale samozřejmě hrát se svoují kapelou umí ještě lépe. ()

duddek

Jedna hvězda za jazykovou tvořivost, ale jinak? Místy to vypadá jako záběry z ústavu pro choromyslné. Proč se to vůbec jmenuje "Strach má velké oči", když o to v tomto snímku neběží? Hudba je taky spíš rušivá (kromě ústřední melodie). Ale chvat, kterým drvoštěp bez váhání skolí vílu Lesněnku, ten se povedl velmi. :) ()

waits

"Polévka..f nebo v?..f je hezčí.." Polívková ježibaba Janžurová s přihlouplým loupežníkem Hrušínským jsou vynikající dvojkou a jejich krmení Štepničky s Havelkou je kouzelné. Studiovka jako víno! "Polévku s kopřiv, tu jo. Je v ní hodně vitamínů." ()

Untentrauer

Nejlepší studiová pohádka, jakou sem viděl. Sledoval sem ji s neodbytnou a velice smutnou myšlenkou - tohle je jedinečné a neopakovatelné. Vše si tady prostě sedlo jako hrnec na prdel. ()

wictoria

jiná možnost ani není. Já si dám... zabijačkovou u nás zní hodně často (ne, že by jsme jí tak často vařili) :-) už se nemůžu dočkat, až jí (jestli vůbec někdy) vydají na DVD... ()

Colleague

Parádní pohádka s hvězdným obsazením. Sice to na jednu stranu vypadá jako pomatená hrůza, ale ač se to často nestává, tak v tom je největší kouzlo této polívkové pohádky. ()

anitae

Nemám ráda studiové pohádky, ale tohle je výjimka - vtipná Magi a Bujón ...polévka račí, želví, či houbová jako od maminky:) ()

Schlierkamp

Československá televizní pohádka, u níž se zaručeně pobaví i dospělý divák. Jednoduchá pohádka o začarovaných polévkách v krčmě u čarodějnice Magi (I. Janžurová se začerněným zubem) a loupežníka Bujóna (R. Hrušínský s nalepenými vousy). Avšak dle mého názoru největší herecké kreace předvedli dvě strašidla Chytrolín a Divobij, oba jejich představitelé O. Havelka a J. Štěpnička mě velmi překvapili svými komickými schopnostmi. Snímek herecky doplňují udatný drvoštěp Filip (P. Zedníček), pohledná Lesanka (J. Boušková) a děda s kouzelným flašinetem (L. Lipský). Autorství této povedené pohádkové komedie patří neznámého režisérovi P. Krausovi, jenž byl na podobné snímky specialista a jehož tvorba by rozhodně stála za přezkoumání. Rovněž mě zaujaly i závěrečné titulky, při nichž se se svým jménem postupně představují všichni herci. Skvělá odpočinková záležitost, jedna z nejveselejších televizních pohádek, dnešní výtvory se s těmito starými díly v nenásilné a přirozené rovině vtipu nemohou srovnávat ani v nejmenším. Vskutku nemám problém ocenit tuto netrapnou taškařici plným počtem. ()

tranquill

To loupežnicko-ježibabí pogo v podání Rudolfa Hrušínského a Ivy Janžurové je perfektní :-) Televizní pohádka jak má být! ()