Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se dnes s námi na pohádku, ve které ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi… Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (P. Zedníček) svou Lesněnku (J. Boušková) z moci čarodějné báby, vám zatím prozradit nemůžeme. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná. Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi. (Česká televize)

gizi

Jedna z nejlepších veselých pohádek. Obsazeno výbornými herci podávajícími také výborné výkony, mezi kterými ovšem exceluje Janžurka - řekl bych, že je to snad její nejlepší výkon vůbec. To prostě nemá chybu. 90%. ()

J.J.1972

nebola to zla rozpravka, ale sceny boli velmi preplnene harampadim a herci to nejak na moj vkus velmi prehanali....akoby to ani neboli oni... ()

kodwin

Jedna z nejlepších TV pohádek, ne-li úplně nejlepší. Všechny postavy jsou výrazné a zajímavé, hlášky super. No a Janžurová s Hrušínským? Prostě koncert. Jak Janžurovou moc nemusím, tak tady byla skvělá. ()

ian.draco

Vá ... co? Válet se. Vá ... ... bit pocestné. Bít pocestné! Mimochodem to jak ve scéně, kdy se čerstvě zakletá Lesněnka zvedá od stolu a Bujón jí trefí do nosu je schválně? ()

a-ja

Moje dětství, kdy jsem z téhle studiové pohádky měla depresi... Až postupem času jsem ocenila, jak moc je vtipná... Excelentní Iva Janžurová jako Bába Maggi i Jiří Štěpnička (Divobij) a Ondřej Havelka (Chytrolín)... A u nás zdomácnělá hláška loupežníka Bujóna (Rudolf Hrušínský) ´Dneska si dáme zabijačkovou!´ i bábino ´Polévka se vaří, poklička nadskakuje!´... ()

Cesty timem

Ta "taneční" Václavova pecka z kouzelného flašinetu mi dost připomíná taky jednu pecku - taneční techno skladbu Back in the U.K. od Scootera :-) Ten motiv je tam velmi podobný. Sakra to prostě nejde sedět, to je prostě tanec a nejde přestat :-) ()

vinducha

Koncert paní Janžurové a pana Hrušínského  , není třeba moc dodávat , "tripová" záležitost  , a jako prcek jsem měl po shlédnutí nějaký čas opravdu hodně velký strach , že bych někdy někde mohl dostat želví nebo račí poléfku... ()

DK197

Tahle polívková pohádka mi bohužel nesedla. Nelíbila se mi. A neseděly mi ani kostýmy. Přišla mi moc švihlá. Bohužel. Ale nápad sám o sobě - kouzelné polívky a čarodějnice Magi i loupežník Bujón - to zas ocenit musím. :-) ()

SkeeveTulp

Nádherně praštěná studiová pohádka, která stojí převážně na Ivě Janžurové aka Babě Magi, jejíž poléFky jsou nezapomenutelné. Jo, je to blbý, ale krásně blbý. ()

Nick321

Jediné, co dodnes nechápu je, proč se to jmenuje Strach má velké oči. Spíš by se to mělo jmenovat třeba Kouzelný flašinet nebo V polévce je pravda (jako se říká že Ve víně je pravda). ()

soukyd33

Hodně zajímavá melodie z flašinetu, která umí zamávat s každým nedobrým stvořením. Pohádka je zajímavá, a má stupňující se děj. Nakonec ale bude flašinet hrát pro správnou věc. Poznámka: Zedníček byl super. Hvězdiček 4 ()

LogTakSte

Ne moc známá,ale přitom velice povedená záležitost.Gala představení Ivy Janžurové.Musím říct ,že vpravdě nevím ,kdo by si nechal ujít jednu z jejích polívčiček. ()