Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se dnes s námi na pohádku, ve které ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi… Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (P. Zedníček) svou Lesněnku (J. Boušková) z moci čarodějné báby, vám zatím prozradit nemůžeme. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná. Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi. (Česká televize)

Jonatána

Duo Janžurová Hrušínský je excelentní a nádherně je doplňují všichni ostatní - zpomalený hýkající Havelka a "pčíkající" (on totič nekýchá, on pčíká a to je na tom to zábavné) Štěpnička, mile půvabná Boušková a správňák Zedníček. Tahle pohádka je prostě výborná. ()

Adiemus

Skoro dadaistická pohádka. Výborné hlášky, ale někteří herci se na můj vkus pitvořili až příliš (kupodivu Janžurová). Předvídatelný vývoj. ()

morfas

Moje nejoblíbenější „kulisová“ pohádka. Skvělé výkony všech herců, zejména Ivy Janžurové, Rudolfa Hrušínkého a Ondřeje Havelky. A ty hlášky! Pokud jste tuhle pohádku ještě neviděli, vřele doporučuji. *** Máte nějaké delikatesy? ** Delikatesy? Co to je? Jo jo, nic mi neříkej, já už vím! To jsou ty malé rybičky, viď?! http://www.youtube.com/watch?v=TklkWxzd8-g&t=4m48s ()

montenegro

Moje nejoblíbenější studiová pohádka plná vtipu a hlášek, které zlidověly ( poléfka v nebo f?- a f je hefčííí..)Bezkonkurenční herecké výkony I.Janžurové, R.Hrušínského a "chytrolína" O.Havelky. Polévky nemusím, tuhle pohádku kdykoli:-) ()

Vikinec

Mám jazyk jako z o-lo--vaa. Studiová pohádka, která má vtip, dobrodružství, potrhlost, Janžurovou, Havelku a polívky. Pro mě jedna z nejlepších pohádek vůbec, srovnatelná i s giganty typu Pyšná princezna a Byl jednou jeden král. ()

Mykhaluu

Chachá!! Konečně mě napadlo, abych ohodnotil jednu z pro mě nejlepších perel dětství!!! Moc moc hlášek!! Neodpustím si jednu, kterou jsem miloval od paní Janžurové, píšící jídelní lístek: "Poléfvka...?!? "f" nebo "v"... ?!? Hmm... "f" je hezčí!" :) :) :) ()

MeGab odpad!

Typická kulisová nedělní pohádka za trest. Děj chabý, nulový, herecké výkony podprůměrné, uřvané. ()

macetoma

Na TV pohádku slušný počin. Hlavně díky hereckému TOP obsazení. Dávám 4 hvězdy. A já si dámmm...zabijačkovou. ()