Dvě z policejní brašny

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Televizní film tvoří dva humoristické příběhy, odehrávající se krátce po válce. Mladý policejní začátečník strážmistr Zahrádka dostane rozkaz, aby zajistil poněkud bláznivého inženýra – vynálezce (R. Holub) a odvezl ho do bohnické léčebny, což se mu při jeho smůle a kvůli nezkušenosti nepodaří. Ve druhé povídce má tentýž hrdina za úkol eskortovat pokrývače Holuba (J. Somr), recidivistu a podvodníka, do benešovské věznice, ale ani tento rozkaz se nepovede splnit tak úplně hladce… Scénář podle námětu bývalého kriminalisty Josefa Burgra napsal Zdeněk Svěrák se svým tradičním smyslem pro nadlehčenou komiku situací i dialogů a hlavní roli mladého strážmistra – smolaře vytvořil Michal Suchánek. Režii komedie měl Ladislav Smoljak. (Česká televize)

Brain-D

Naprosto skvělá komedie s dvěma policejními povídkami. Takový skvělý český kraťásek - bomba. "Nemůžete se eskortovat sám!" ()

Master19

Pro mě neznámá záležitost a musím říct, že jsem se parádně pobavil. Až nakonci jsem zjistil, že to je z pera Zdeňka Svěráka, což lecos osvětlilo. Suchánek sice moc nestíhá, ale ostatní jsou dokonalí... ()

MI-380

To nejhorší, co jsem od dvojice S plus S viděl. Pomalé, estrádovité, minimum humoru, i na televizní tvorbu podprůměrné. 30%. ()

Ironfood

První příběh dost tragický (1*). Zápletka o bláznovi, kterého chce někdo dostat do blázince předstíráním, že mu věří, je hodně otřepaná. Mohla by to zachránit nějaká pěkná herecká kreace, bohužel Holub v roli praštěného vynálezce nic světoborného nepředvedl. Druhý příběh výrazně lepší (3*), scénář sice taky nic pomoc, ale Somr výborný... ()

MickeyStuma

Bohužel. Naprosto nezáživná nuda cloumá touto televizní inscenací, kterou má kupodivu na svědomí duo S+S, tedy Svěrák+Smoljak. Chybí tomu komičnost, humor, elán a hlavně ta živost. Tento televizní počin, který snad vznikl nuceně na objednávku aby bylo vůbec co vysílat, má být zdrojem pobavení? Tak to je tedy hodně velký přešlap. ()

Biopler

Vcelku priemer, miestami však nadpriemerne humorné dialógy podané priemerným výkonom hercov za tónov podpriemernej hudby. Celkovo dve priemerné poviedky. ()

tranquill

Jedna hvězda navíc za výkon Radka Holuba, který v jedné z těchto především konverzačních komedií podává vynikající řečnicky-exhibiční výkon. Ale to ten, kdo ho viděl hrát v divadle, jistě ví... ()

josieaddms odpad!

Totálně nevtipnej, absolutně nezvládnutej, divně zahranej odpad. Nechápu jak takoví dobří komici a autoři jako Svěrák+Smoljak mohli sesmolit takovouhle hovadinu. Kdyby jim bylo sedm tak neřeknu, ale tohle je fakt pod úroveň jak diváka, tak všech zúčastněných. Hrůza. ()

Godhaj

,,No, protože tady bejt nemůžete.“ Od dua Svěrák Smoljak jsem tedy čekal mnohem více. Místo jejich standardního scénáře napěchovaného hláškami jsem tady byl svědkem líně se převalujících a nudných dvou příběhů, které navíc působily hloupě a bez nápadu. Suchánek nepřekvapil, a to ani pozitivně, ani negativně. Jen Somr s jeho přirozeným herectvím odvedl dobrou práci. Ale abych se u komedie zasmál jen jednou či dvakrát, to je opravdu málo. ()

macetoma

Dávám 4 hvězdy, skvěle nadčasové a velmi dobře zahrané. Takové malé četnické humoresky. Ovšem malé jenom rozsahem, nikoliv výkonem. ()

Pitryx

Příliš ploché, výkon pana Suchánka mi přišel jako odflinknutý, děj je na povídky dosti těžkopádný. Nebylo to nejhorší, ale také ne nejlepší. 201109244034/4150 ()

ostravak30

Na těch pár desítek minut je to vcelku úsměvná pasáž ze života mladého strážmistra. Ta první povídka je úsměvná spíš až tím, jak skončí. Druhá je o něco lepší. I tak hraje Michal Suchánek toho vyjevence docela dobře. Ovšem docela mě šokovalo, že je to dílo dle panů Smoljaka a Svěráka. Tohle není jejich typické dílo a moc mi to k nim nesedí. ()

Marquis

Dost dobře nechápu, proč zrovna tyto povídky chtěl Smoljak natočit, jelikož je příběh neuvěřitelně slabý. Chybí pořádná pointa, zápletka, vyvrcholení. Nic. Děj plyne místo nahoru dolů pořád rovně a najednou je konec. Jistě by se našly jiné povídky hodny ztvárnění. ()