Kdo přežije - San Juan del Sur – Blood vs. Water

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Natalie Anderson

Osmnáct soutěžících je rozděleno do dvou týmů Coyopa a Hunahpu. Po celých 39 dní bojují o jídlo a pití. Kdo přechytračí, přehraje či přelstí ostatní, získá titul poslední přeživší a v neposlední řadě vyhraje jeden milion dolarů. Toto je Survivor: San Juan Del Sur. (reich)

Hashirama

Víte, kdy jsem na tuhle sérii začal čumět? V květnu 2015...jo, celej rok mi trvalo, než jsem se přes toto přeteklé silo sraček přebrodil. Tato série má bezkonkurenčně nejhorší průběh, hloupé soutěže, zejména pak soutěže o odměny jeden na jednoho, a jeden z nejhorších castů (vítězství stále drží Caramoan). Soutěžící se s ničím neserou a narozdíl od Caramoanu, nejenže je jim hra u prdele, ale zároveň se nezdráhají si fšechno sežrat a pak produkci hezky s psíma očima vyfuckovat. Avšak produkce není bez viny. Jejich přetváření reality show na zasranou venezuelskou telenovelu je fanouškům již dlouho známo. Když poté vidím, jak si nějaká santusácká burger queen odtáhne domů milion, který si ještě deset řad zpátky musel člověk vybojovat s vypětím všech svých sil, jsem z toho jemně jetej a je mi na blinkání. Samozřejmě, tisíc lidí, tisíc chutí a někdo je za vítězku rád, nicméně jediní dva lidé, kteří se hrát pokoušeli, ačkoliv v obklopení planety opic jim to jaksi nebylo umožněno, se odporoučeli směrem porota ihned po sloučení. Přiznám se, že jsem pak tu skvadru Američanů (čti pičusů) nezvládl sledovat, takže jsem dobrou třetinu řady přeskočil a mohl si tak aspoň oddechnout, že se do finále nedostal ten herní trotl Džon. Tenhle výherní manuál sraní na všechno a pak jeden rádoby strategický tah se se soutěží táhne jak sopel již dlouhou dobu a opravdu se mi to nelíbí. Oblíbenci: Nikdo, všichni jsou to kokoti. ()

Radim1.

OBSAHUJE SPOILERY!!! Po první polovině dílů jsem byl tak zoufalý, že jsem si vážně myslel, že to bude ta nejhorší série všech dob. Špatný cast, hra neměla tempo, hodně jsem se nudil. Ale naštěstí se hra poměrně dobře rozjela a nebyla nouze o chytré a překvapivé tahy, nějaký ten blindside tu byl taky, některé napínavé soutěže o imunitu apod. Celkem dost mě mrzelo, když Keith prozradil nechtěně Reedův plán (v podstatě vzbudil obavy) na kmenové radě, že se něco chystá, což vedlo k vytažení imunity Johna, ovšem poradit mu to musela Natali. Natali si výhru zasloužila, líbilo se mi, jak dlouho vyčkávala a poté se Jonovi pomstila, vyřazení Aleca místo Keitha, což svedla na špatnou komunikaci, dání imunity Jacklyn a překvapivé a chytré vyřazení Baylor. Myslím, že Jacklyn mohla vzít do finále Keitha místo Natali, myslím, že by měla větší šanci. Oblíbenci: Natali a Reed. ()

strom-z

ježiši! 42%?? hodnocení míň než poloviční oproti Cagayan (povedená série, ale zas tady malinko nadhodnocená imo) a zdaleka nejhorší ze všech sérií, to je opravdu antihype, nebo jak to nazvat:) aktuálně po 10. epizodě a zdaleka to neni tak špatný.. nenudila mě prakticky ani jedna epizoda, po sloučení se dějou opravdu zajímavý věci, blood vs. water twist tomu opět dodává zcela nový rozměry, díky absenci redemption islandu maj tribal councils opět koule... z hlediska strategickejch hráčů je cast rozhodně slabší, ale zároveň i někteří vyloženě slabí hráči mě vlastně bavěj. pro mě řada, kterou bych zatim umístil sice asi do spodní půlky, ale určitě jí nezatracuju a v mnoha ohledech je mi sympatická (např. Jeff Probst tu na mě působí fakt ve formě!). ()

WolfIssen

Vcelku sympatičtí a schopní soutěžící, až na občasné bordelářství a nenažranost :-) Dokonce ani buzny Josh a Reed příliš neobtěžovali. Jedna z lepších sérií. Oblíbenci: Keith, Wes. Jon hrál taky dobře, ale jeho touha po prachách a výhře ho nakonec vyřadila, neměl se chovat, jakoby už seděl ve finálové trojce a se 100 % šancí to celé vyhrát. ()

jeandepatch

Tak to šlo od minulý sezóny extrémně dolů, takovej pád si ještě nepamatuju... Jako by se Survivor minule naposledy nadechl, a dnes zemřel navždy. Bude hodně těžký se z toho dostat a vytvořit ještě nějakou kvalitní sérii. Letos: nudní hráči, absolutně nikdo, kdo by trochu vyčníval. Určitě by to chtělo prudkou změnu prostředí (klidně vnitrozemí jako Tocantins nebo Gabon) a hlavně vrátit odměny jako za starých časů... Dělá to hodně a několik stovek dolarů by ještě CBS nezabilo! Kde jsou soutěže o auto, výlety za poznáváním místních, luxusní noci na lodi? Ústřední postava: Jon Oblíbenci: Reed Neoblíbenci: Missy, Val ()

blazma

Po velkém úspěch Blood vs. Water, jsem rád že jsme dostali novou, ale s úplně novým obsazení a byl jsem velmi spokojen. Většina obsazení se mi mega líbila. Natalia to prostě pořádně rozjela a byla fantastická, po vyřazení sestry, zapnula vražedný mód a šla po krvi i po vodě a rozhodně zaslouženě došla takhle daleko. No a co si budeme Baylor si mě získala, ikdyž nebyla tak průbojná. ()

Dzoumen

K Americkýmu survivoru jsem se vrátil po dlouhých letech, je to moje srdcovka a vždycky bude. Po návratu jsem měl smyšlený pocit, protože nebyl ten survivor co jsem očekával. SPOILERY!!! Chybělo mi tam dost věcí, jako například aukce, která mě vždycky nadchne svou zábavnosti a překvapením, a nakonci vzpomínky vyřazených soutěžích. Někteří soutěžích tu hru úplně kazili jak si vyměňovali pozici v odměnách, dokonce jedna soutěž se zrušila, jelikož neměla smysl, byl by výsledek úplně stejný i bez ní. Ostatní věci jsou tak nějak při starém i když to byla asi jedna z nejhorších sérií, tak furt kdo přežije má dost velkou kvalitu. Střihy byly úplně luxusní. Z vítěze jsem měl radost, sice to nebyl můj favorit, každopádně jsi to zasloužil/a vyhrát. ()

Bruce_cz

Jedna z nejhorších sérií... Jediné pozitivní záškuby vypadnou velmi brzo, jediný charakter po sloučení, kterému chcete fandit .:SPOILER:. - namakaný černošský hasič, vypadne mezi prvními, a vyhraje to ta největší nána... Děs, běs. Nejvíc nejhorší, to bylo vidět i z Jeffova kyselého ksichtu, je moment, kdy si stará bába vyvrtne kotník a další dva díly se belhá o holi, aby náhodou její dcerušku někdo nevyhodil, než dojde do finále. Jo a celá soutěživost taky o ničem, když si skoro v každé druhé soutěži přehazují, kdo pojede na odměnu... Od sedmého dílu (přibližně) ztráta času. ()

Teachman

29. série - oblíbenci - Jeremy a Natalie. Za mě se v této sezóně objevil jeden z nejlepších vítězů. Hrál vynikající hru a poprvé se mi stalo, že můj "favorit" zvítězil. Jinak šlo o hodně slabou řadu s velkým počtem hloupých rozhodnutí. SPOILER. ()

Lilith03

Jsem skalní fanoušek téhle show, ale nebudu dávat plný počet jen proto, že je to kdo přežije. Předešlá řada byla hrozná a tahle mě pro změnu už od začátku nudila... Předešlá řada krev není voda byla domrvena tím, že tam byli hloupí soutěžící a ti dobrý vypadli na začátku, zde jsou bohužel všichni od začátku nudní, nezajímavý, pletou se vám a ani nehraju hru. Možná tomu dám někdy šanci a dokoukám se, proto taky nedávám odpad, protože abych dala odpad, musela bych to vidět celé a to se nestalo. Nedokoukala jsem, nudila jsem se, takže jedna hvězda a snad další řada bude už lepší. ()

MiKos

Varování komentář obsahuje spoilery a je psán naprosto subjektivně :) Velmi povedená série s obrovsky špatným startem, 6 lidí v podstatě nehrálo, nicméně ve hře byli 4 hadi a byly useknuty jen 3 hlavy a 4. v podobě Nat zvítězila a tak to má být. Podařilo se jí dodat proti všem předpovědím až do finále, udělala řadu pěkných kroků, aby bylo vidět, že si hru zasloužila a sama se byla u useknutí dvou hlav ze 3. Ano casting byl velký fail této řady, nicméně i tato řada stvořila dost prostoru pro užívání si oné chutě, kdy se hra několikrát kompletně otočila a to, upřímně, není standardem Survivora jsou řady, které jsou po této stránce poměrně dost ploché. Škoda, že na konec se dostal jen jeden had a dvě ovečky, tak volba byla jasná. Kdyby se tam dostal Keith mohl tam být alespoň jeden Vlk ,) Co se týká lokace tak opět dobře vybraná lokace, na kterou se dalo koukat a dělala výplňové záběry zajímavé, na rozdíl třeba od Austrálie. Co se týká soutěží tak ty byly brilantní, tuto sezónu se opět tým Survivora o kousek překonal obzvlášť puzzle tento rok vypadaly, že by mohli dělat problém i průměrnému Čechovi,výzvy na výdrž vypadaly opravdu bolestivě, opičí dráhy jako vždy harcore a výzva dělaná jen nohama? To je velice chytrý nápad... I když jsem doufal, že se hra vyvine jinak a hodně byl jsem trochu zklamaný z výběru lidí (obzvlášť,když Nat znám z Amazing race a v podstatě jsem předem tušil její změny hry) nemá to vliv na fakt, že Survivor opět nezklamal a i když byl díky lidem o kousek slabší 85% si rozhodně zaslouží. Nejlepší rozhodnutí: Useknutí Jeremyho (podle mě jasný vítěz) _ Nejhorší rozhodnutí: Vzít si Nat do finále (jasný zához milionu) _ Nejlepší challenge: Poslední, rozhodně nejtěžší této řady _ Nejslabší ... sociální výzva kterou vyhrála Missy to byl crap PS: Jak někdo mohl napsat hodnocení celé série dřív než včera, resp dnes ... nechápu ,) ()

bSaR

Survivor je jak na horské dráze. Po nic moc sezónách přišly moje oblíbené Filipíny, následoval strmý pád dolů zvaný FvF2, následovala nic moc první polovina BvW, která ovšem vykvetla v zábavnou druhou polovinu. Po Filipínách se jako ozvěna minulosti přihlásil Cagyan a já doufal, že někomu (viď Jeffe) konečně trkne a uvědomí si, že numero uno v Survivorovi je casting! SJDS to ovšem zase v téhle rovině nevybrousil, z části můžeme přisuzovat vinu twistu, ale když je celá dvojice mimo mísu... noo škoda. Naštěstí, podobně jako v BvW jedničce se v 29. sérii našlo pár jedinců (Natalie, John, Jacklin - uživali Djoker: mě se líbila právě bez makeupu, Jeremy, Josh), kteří se postarali o dobrou zábavu druhé půle této sezóny. San Juan Del Sur tedy nepatří mezi top řady díky pomalému a nudnému startu, ale díky skvělému finále se drží kvalitou někde okolo průměru, alespoň tedy z mého hlediska. Určitě mi chybělo mnoho klasických Survivor prvků, ale těch už se asi kvůli stříhání rozpočtu nikdy nedočkáme. Sérii ale v každém případě doporučuji, nedivil bych se (naopak bych uvítal), kdyby proběhl návrat některého z mých favoritů. Uvidíme co přinese S30 s rozdělením hráčů do třech kmenů, které pokládám za nejlepší! ()

Gagin

Vůbec nechápu nastavené hodnocení. Spíš mi to připadá, že tu jsou lidi proti tomuto pořadu již po těch XX sezónách vysazený. Jedna z nejlepších řad, jedna z nejlepších her od vítěze vůbec. ()

zdenda87

Asi první řada, kde jsem chtěl jít pod 4, lidi mi moc nesedli a krev proti vodě, která mě minule bavila daleko více, zde prostě nemohla zaujmou, ale pak přišla vítězka, která přišla o svou sestru dvojče, jako první vyřazenou a ta si mě získala, skvěle zahrála, dobře se pomstila, neskutečně si získala důvěru a "pár snů" začal taky bavit, takže nakonec lepší 4! ()

Mallorca

Tuhle řadu jsem viděl jako první ze Survivora, moc mě bavila a vůbec jsem nechápal, proč je tak špatně hodnocená. Teď po několika letech a 28 řadách jsem se podíval znova a tentokrát už chápu. Cast je opravdu hodně podprůměrný, zejména v kontrastu s předcházejícím úžasným Cagayanem. SPOILERY. Alec a Drew jsou největší bezmozci od Jasona v Mikronésii, jen o něco málo líp jsou na tom Wes s Keithem, který je ale aspoň zábavný. Opravdových hráčů je tu hodně málo, na druhou stranu ale ten nejlepší z nich vyhrál. Natalie jsem fandil celou dobu, zábavná a opravdu sociálně a strategicky zdatná hráčka. Bohužel Natalie byla v podstatě jediný tahoun série, ostatním se fandit nedalo, protože byli buď úplně tupí, namyšlení (Reed), nebo otravně ubrečení (Julie, Missy). P.S. Nechápu, proč zrovna Kelley pozvali do Kambodži a že ji diváci vybrali, když v téhle řadě sotva párkrát promluvila, nicméně jsem za to hrozně rád, protože to co v Kambodži pak předváděla bylo fantastický. ()