Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

Xmilden

Jim Carrey se po hodně špatném Cable Guy vrátil opět na vrchol. Film si ukradl jen pro sebe a předvádí své dokonalé fyzické i mimické skeče. V tomto filmu je poprvé skutečně cítit, že kromě komediální by mu mohla slyšet i civilnější poloha. I to brouzdání romantikou ustál se ctí a divák mu to rád zbaští. Nejpovedenější pařát:) 65% ()

Hrabka

Klasická Carreyovina obohacená o fantasy námět. Prostě pohodová komedie, která pobaví, ale musíte mít toho šílence v oblibě. V některých momentech to hodně připomíná jeho další ujeté, ale oblíbené kousky jako Blbý a blbější, Ace Ventura nebo Já, mé druhé já a Irena. 65% ()

juta

Další z nejlepších Carreyho filmů. Opět jsem se skvěle bavil, což by bez Jima nebylo stoprocentně takové. Neuvěřitelný, co ze sebe tenhle člověk dokáže vysmolit. Tohle bysme někdy potřebovali vyzkoušet na našich politicích před volbama. :-) ()

paascha odpad!

Škleban Carrey může už jen překvapit něčím jiným.. Tady ale vystřihl typickou mimickou křečohrů, plnou hýkání a kvičení, takže překvapení se nekoná. ()

Fiftis

Fajn komédia do zbierky s Jimom len mi tam neskutočne vadili anti-herci Maura Tierney a ešte horší Justin Cooper. Inak som sa na Jimovi bavil ako je to zvykom u každej jeho komédie. "To pero je ruuuu...nebesky modré!!!" ()

Shakers

Fajn komédia s príbehom šitá na mieru hereckému výkonu Jima Carreyho, ktorý zo seba opäť vydáva maximum. Zo začiatku pohodový film, kde sleduje ako si advokát Fletcher Reed (Jim Carrey) žije tým že klame. Dovtedy kým si jeho syn na svoje piate narodeniny nezaželá, že je ho tatko nebude klamať (áno, to už je ten žáner fantasy). A vtedy začína herecký koncert Jima Carreyho, ktorý je fakt blázon a povedal by som, že si to doslova užíva. Aj keď sú niektoré jeho scény až trápne, tak film s toho vie vyťažiť plus. Taká drobnosť na okraj: Hudba Johna Debneyho je fajn, ale pod theme music je podpísaný aj tak lepší James Newton Howard. Pre mňa jeden s tých lepších Jimových bláznivých filmov. 85% - 4* ()

DJ_bart

Absolutní vrchol herecký exprese a šílené metodické mimiky Jima Carreyho – ten chlap jednoduše nemá ve svý branži konkurenci.... ()

lamps

Nejen velmi příjemná komedie, ale i hezká definice právníků a jejich života. Celé to stojí jen na Carreym, který se ale v podobných rolích vysloveně vyžívá a ten jeho pitomec je neodolatelný jako vždy. Závěr sice hodně stupidní, ale na oddechovku podobného ražení to celkem sedí.. 70% ()

JohnnyD

V snahe pokračovať v úspechu komédií z roku 1994 Jim po neúspechu až príliš nekorektného Cable Guya nakrútil jeho presný opak. Klamár, Klamár je síce excentrická komédia (je tu asi najviac grimás na minútu v Carreyho filmografii), ale zároveň až príliš priamočiaro rodinná a nekonfliktná. Chýbajú tu odvážnejšie okamihy a prekvapujúcejší dej. Každopádne je to skvelá séria gagov s výbornou atmosférou 90tych rokov a s Jimom Carreym na vrchole slávy. Ale kvalitou je to jeden z jeho tých slabších zárezov... ()

hippyman

tak... co mi tak běhalo celou dobu hlavou: je to americké, je to bláznivé, je to komedie, je tam carrey, jo dobrý, je skvělej, ale trochu to přehání, konec až moc sladkej, několik dobrejch fórků, ale taky dost slabších, které snad přijdou vtipný jen amíkům... dost přibarvený, ale jo... možná to bude znít jako klišé, ale film stojí a padá na hlavním hrdinovi... naštěstí jsem měl kliku a shlédnul to podruhé celé v originále, dejdar tomu fakt nesedí... suma za 60%. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +Jim Carrey, příběh, pohodová komedie -ten se hledá těžko/// Film, který neoslní ani hereckým obsazením, ani hudbou či dokonce technickým zpracováním. Přesto se jedná o pěknou, rodinnou komedii, které kraluje Jim Carrey a k tomu mu dopomáhá pěkný námět a scénář, ušitý jemu přímo na míru. I dnes jsem se zasmál a obstojně pobavil a proto hodnotím film zaslouženými 3*/// Celkem 60%/// ()

666teen

Carrey jako právník, který má díky svojí prolhanosti víc práce než Jacksonův dermatolog. Takže málo času na syna, který tatínkovi nachystá překvápko. Pohádka pro milovníky Jimových gumových grimas, takže nic pro mě. ()

Ruut

Půlku filmu mi přehrávání Jima Carreyho strašně vadilo a nezapadalo mi do konceptu, ale pak jsem se už jen dobře bavil. 70%. ()

mzss1

Jim Carrey není špatný herec, ale extra ho nějak nemusím. Vtipných scén zde bylo celkem dost, ne všechny ale pobavili. I příběh nebyl nic extra. Přesto je to příjemná jednohubka na opravdu jen jedno podívání. Ještě, že je krátká stopáž filmu, jinač bych hodnotil hůře. S hodně odř.ušima hodnotím na 50% = *** ()

kingik

Advokát Jima Carreyho musí lhál, lhát a lhát a zase jen lhát, anebo ne?! Už musí říkat jen pravdu, samou pravdu a nic než pravdu. Kreace Jima Carreyho pochopitelně zase jednou zastíní všechny přítomné kolem, a když byl v takové formě, nedá se to napsat o scénáři, který trpí nejen nevelkou propracovaností celé originální zápletky, ale v závěru mu dojdou nápady. Než se tak stane, lze si užít Carreyho eskapád v podobě šaškování a pitvoření tak, jak to umí jen on, habaděj. Gagů postupem času přibývá, až poslední čtvrtina filmu je taková mdlá a film neví, jak by to celé dobře zakončil. Dabing Martina Dejdara nevadil, ale raději mám dvorního dabéra Carreyho Bohdana Tůmu. Pro ty, kdo komedii ještě neviděli, je to dobrá volba a film pro oddechové pobavení má ty správné preference. 60% ()

Legas

Jim Carey (resp. jeho postava) je fraškovitý úpadek a slovo komedie s ním nemá absolutně nic společného. Ksichty všeho druhu = můj absolutní nezájem. Hvězdičku uděluji za snahu a fakt, že jde o jednu z "lepších" Careyho komedií. Tím netvrdím, že neumí hrát (viz např. Truman Show). ()

Jordan

Ak tento film po 70 minútach vypnete a vyhnete sa poslednej štvrťhodine, ostane vám príjemný pocit z celkom podarenej a nie neoriginálnej komédie. Ja som miestami naozaj vybuchoval smiechom, ale podľa mňa by správna komédia nemala mať príliš premoralizovaný koniec, lebo to dosť "podlomá" kolená ()

Anderton

Keď sa Carrey snaží zaujať čo najväčší počet divákov, respektíve uspokojiť tých menej náročných, zoberie scenár, akým je Liar, liar. Čiže aby sa vlk nažral a ovca ostala sýta. Jednoduché polopatické posolstvo, zopár grimás a nakoniec pocit, že to bolo celkom fajn a človek si pritom príjemne, bezmyšlienkovito oddýchol. Aký má ale takáto práca zmysel pre herca, ktorý dokáže fantasticky stvárniť omnoho komplikovanejšie postavy, nechápem. ()

Frajer42

Film jsem viděl v době, kdy jsem ještě téměř chodil chcávat na nočník, takže zkusím při psaní komentáře zalovit v paměti. Vím jistě, že se mi líbil. Neměl jsem z něj sice erekci, ale tu jsem v té době snad ještě ani neznal, či minimálně nevnímal. Stejně tak jsem neznal Jima Carreyho (a jestlipak tohle nebyl film, kde jsem jej spatřil poprvé) a možná mě ta jeho vždy a všude přítomná gesta dost zaskočila. Dnes ho již obdivuji a za nejzdařilejší snímek pokládám Muže na měsíci od Miloše Formana. Vzpomínám si, že šlo asi o to, že byl Jim děsně ulhaný. Byl totiž právník. Narozeninové přání jeho syna vše změnilo a on na jeden den lhát nedovedl, čímž se dostával do nejrůznějších komických situací. Vytvářel katastrofu za katastrofou snad ve všech sférách života. Rozhodně se jedná o velmi slušnou komedii, rozhodně bych tuhle roli však neoznačil za Jimovu nejlepší. Zkrátka jde o takový standard. Kouknete se, nenadchne vás to, ale určitě ani neurazí. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším