Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

Lacike

Tak konecne som si to pozrel s poriadnym dabingom s Bohdanom, lebo spojenie Dejdar - Carrey neznasam a zakazdym som trpel, ked som Klamara sledoval s jeho dabingom. Bohdan nesklamal a bol perfektny. Lepsi jak original. Predtym mi Klamar pripadal oproti predoslym Carreyho filmom az prilis umierneny, kedze tu prvykrat hral celkom normalnu postavu a len obcas chyti kvôli prianiu jeho syna amok sialenosti. Tantokrat mi prekvapivo prilis nesedeli tie sialene sceny, ktore mi nepripadali vtipne ale skôr trapne. Pokial hra magora, ktory struha grimasy, tak ma to bavi, ale to neustale prepinanie filmu medzi dojimavym poucnym prbehom a sialenymi scenami mi nesedelo. Motiv o mizernom otcovi, ktory sa musi poucit, aby si ziskal svojho syna mi trochu pripominal Otca v sukni, ale Klamar nie je ani zdaleka tak dobry film. Dojimave sceny na mna nefungovali a komedialne ma uz prilis nebavili. Ta nekonzistentnost mi pripomenula serial Krok za krokom, ktory som sice dakedy zral, ale dnes by som ho uz asi tiez nedal. Tomu nametu by viac sedel poriadne prepracovany situacny humor a nie Carreyho sialene xichtokreacie. 5/10. ()

PROROK14

Mne sa to páčilo. Skvelo som sa bavil. Film nie je dlhý a preto nenudí. Určite si to ešte niekedy pozriem a oživím pamäť. 70% ()

BoPo

Jeden z tých menej podarených pokusov Jima Carreyho. Navyše dojmy silne zrážal Dejdarov dabing. Jim Carrey už tu nie je tak šialený a uletený ako vo filmoch, ktoré z neho urobili absolútnu star. Ako keby sa začal počas natáčania pripravovať na svoje nasledujúce vážnejšie role, a preto tu presakujú nekomediálne úseky tak často. ()

Tommassi3

Pane Reede, volali vám Rubin a Dan.. Chtějí vědět, jak to vypadá s tím vyrovnáním v Davisově případu.." - "Navrhnul jsem, abychom s nima vyjebali !! - "Vyjebali ?? Dobře, děkuji !!" ;) ()

GeusX

Na to, jak dobrý je námět a jak pěkně to šklebícímu se Jimovi šlo, se dalo z tématu vyždímat přeci jen víc... Takto "jen" lepší pohodová komedie. 70% (viděl jsem: 3x cz) ()

fishki

Nebyt tam toho malého ufňukaného spratka a trapného romantického konca, bez ktorého sa dnes neobíjde skoro žiadna americká komédia, bolo by to za husté 4*!!! ()

Terva

CITÁT - Víš,co udělám?! Nic!......... Scénář : Stephen Mazur a Paul Guay. Kamera : Russell Boyd. CHYBA VE FILMU - Ke konci filmu je Fletcher na jezdících schodech a při různých záběrech má pokaždé kalhoty jiné barvy....... Hudba - John Debney, a James Newton Howard - ocenění, vítěz - 1998 - ASCAP Film and Television Music Awards. CITÁT - Simons je starý. Už to měl dávno zabalit, ale nechce zůstat doma, protože nesnáší starou. Znáte ji z vánočních večírků. Vždycky se tam zrube a říká mu "demente"...... ()

Torision

Tenhle film sám o sobě nestojí za nic, ale Carreyho humor a jeho neuvěřitý kreace, ďábelský mimický výrazy a tak nějak jeho charisma z tohodle filmu dělají příjemnou odpolední podívanou. Ale jak říkám, nebejt tam Carrey, kterej je prostě komediální bůh, tak po tom ani neflusnu. ()

corpsy

Jim Carrey sa po malom úspechu CABLE GUYA vrhol na pre neho komédiu, ako ušitú. Skvelé, vtipné a s posolstvom. ()

ConanVJ

Pěkná komedie, která má spoustu skvělých hlášek a vtipných scének, ale kterou mi kazí debilně nadabovaný Dejdarův hlas, který Carreymu nesedne. V originále paráda. 80% :) ()

Kryton

Jedna z mých neoblibených komedii s Carrey. Hlavně je to tím , že ta zabávná pulhodina se opět přehoupne do trapného káraní a těch plmo mouder na konci to sráží. Ne náhodou je tomu také u Božského Bruce , kde se režisér i herec sešli na place. ()

FFilipCZ

Jim Carrey, co dodat? To je zosobněná komedie! Ani u tohoto filmu mne nezklamal. Zde, jako i u každého Carreyovského filmu doporučuji původní znění s případnými cz titulky! Dabovaný Carrey prostě není ten pravý Carrey, neužijete si jeho vytříbených skřeků, xichtů a podobných vylomenin. Co se týče děje: právník, věčný lhář, ze kterého se ze dne na den stane pomocí synova narozeninového přání "stroj na pravdu" - z toho samozřejmě pramení neuvěřitelná škála vtipných scének. Počínaje tou ve výtahu, přes modré pero až po sebedestrukci na záchodcích. ()

Z0oMb3E

Po znovuzhliadnutí filmu som musel svoje hodnotenie skorigovať a jednu hviezdičku pridať. Jim vo svojich najlepších rokoch, kedy dokázal vyvolať výbuchy smiechu iba svojou mimikou a pohybol rúk. ONE MAN SHOW ()

Vxxx

"To proklatý pero je modrý!!!"...."Tak dodržuj zákony, vole!"....:-D Takový "proč ne" film :) Neurazí :) Rozhodně pecková odpočinková věc, která nebesky pobaví i pekelně dojme :) ()

ivishka

Tohle mi naposledy přišlo vtipné v rok vydání filmu. Od té doby kdy to někde mají pořád potřebu to pouštět dokola jsem to viděla asi ještě 5x a opravdu se mi zhnusil Jim Carrey a je mi jedno co mi na to kdo pak řekne ale shledávám jeho humor-TRAPNÝM,nudným,neskutečně NEINTELIGENTNÍM a vytrhání-vlasy-hodným...Nesnáším jeho komediální filmy a to není absolutně nic osobního. Kdyby mě někdo chtěl mučit tak mi pustí tohle,masku a CD Justina Biebera nebo Tokio Hotel a je po mě. ()

Pierre

Námět o právníkovi, který na jeden nemůže lhát je jednoduše geniální. Bohužel, scénář občas až moc spoléhá na Carreyho komiku. V několika místech se totiž ,,jeho´´ právník jenom různě svíjí a šklebí, aby nic neřekl. A tak se střídají geniální místa s těmi poněkud lacinějšími. Ale zasmál jsem se párkrát i nahlas a jako takový rodinný film na nedělní odpoledne je Lhář, lhář absolutně v pohodě. Hlavní myšlenka je moc pěkná. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším