Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

PTuranyi

Klasický western so všetkým čo k tomu patrí. Partia správnych chlapov, ktorých dajú dohromady okolnosti, hoci každý z nich má iný cieľ. Mestečko, v rukách lotra s bandou všetkého schopných pištoľníkov a podplatený šerif. Zišla sa tu celá fúra rôznych charakterov. Našim hrdinom nejde im peniaze, ale každý má svoju vlastnú motiváciu. Malovi zabili otca a okradli ho o pôdu, Emmet a Jake tu majú sestru a Paden má Stellu. 70% ()

hary04

Ač mne to mrzí, musim hodnotit pouze třemi hvězdami. Začátek vynikající ale pak se to až zbytečně moc zamotá a splete dohromady a děj se stane nepřehledným. Tomuto westernu patří hvězdy čtyři ale já je teď dát prostě nemohu. ()

cabaday24

videt to jako desetiletej, tak dam o hvezdu vic. dej strasne predvidatelny, hrdinove naprosto neprustrelny a vsichni hrozny spravnaci. a to sem kvuli tomu sel driv z prace.... ()

Spike86

Na nejlepší westerny to nemá, ale celkově to nebylo tak špatné, hlavně co se týče některých akčních scén, hudby, zvuku a srandovního Kevina Costnera, který to celé trochu zlehčuje. 70% ()

Tomi_901

Kedysi dávno v roku 1990 alebo 1991 bola v Bratislave v PKO výstava Dni amerického filmu a toto bol film, ktorý reprezentoval žáner western. Kvalitne obsadený, dobre zahraný, klasika. ()

Pavlo

Western ako má byť - krásny divoký západ, pútavý a nie až tak svojím spôsobom otrepaný dej, super hudba a skvelé herecké výkony. Lenže nebyť tých posledných pár minút, od ktorých divák očakáva "bombastickosť" (pretože dovtedy je všetko takmer bezchybné), sú najslabším miestom filmu. Navodí to pocit, že tvorcom pri vyvrcholení deja dochádzal dych a za každú cenu ho potrebovali ukončiť. A ono sa im to podarilo. Ibaže tým zhoršili celkový dojem. čo je škoda. No i tak veľmi poteší. ()

Max40

V 50. a 60.letech se na nás hrnul jeden western za druhým.S končícíma 70.létama nastal uplný úbytek westernů,proto taky silverado přišlo velmi vhod.Je to opravdu příjemná změna vidět v rolích kovbojů,honáků a šerifů herce jako jsou K.Kline,S.Glenn a J.Cleese.A abych samozřejmě nezapomněl na K.Costnera,kterýmu je tu teprve třicet let a hraje tu ztřeštěnýho bráchy S.Glenna. ()

Agnostik

Silverado jsem objevil nedávno ale neměl sem ponětí co mě čeká,tak sem film odkládal.Když jsem se k němu konečně odhodlal abych jej shlédl,byl jsem velice mile překvapen jak dobrý western lze natočit i po nejslavnějším westernovém období 60tých let.Již samo obsazení je do očí bijící a ono to opravdu funguje.Film má napětí,i spousty dějových zvratů a stále vás udržuje v příjemném očekávaní.Moc příjemné! ()

Dixie_Cara

Vlastně celkem dobrý western, který se sice po celou dobu snaží mít stejně nastavený ráz a přesto mi připadá, že záživnost filmu postupně upadá. 133 minut je zatraceně moc času a i když je divák v pohodě zmákne, jsou chvíle, kdy už se ptáte kdy to teda končí. Na druhou stranu kromě mladého Costnera, jehož kýčovité scény mě hrozně vadily, mají ostatní představitelé hlavních rolí ten správný westernový kukuč který zaručeně nezklame a někdy i překvapí. ()

Bogrant

Málo známy western, ale poctivo odvedený, so výbornými hercami, dobrou akciou, no celkom ľahko sa naň, v porovnaní s tými najlepšími klasikami, zabudne, čo je veľká škoda. Pozitívom je, že sa nesnaží tú klasiku preskočiť. ()

MartinNewman

V roce 1985, kdy už byla doba westernu dávno za zenitem dá se říct a v módě byli kousky jako Návrat do budoucnosti a Indiana Jones se objevil tento krásný kousek, který je tak neuvěřitelně hvězdně obsazený že v dnešní době by se takový film nemohl ani zaplatit. Mladý Costner, Danny Glover, Scott Glenn a spousta dalších v čele se skvělým  záporákem Brianem Dennehym, který se toho zhostil stejně skvěle jako v Rambovi. Takový ten úsměv, za kterým se skrývá smrt. Film jede od začátku na ostré notě a tempu u kterého se rozhodně člověk nenudí. Po půl hodině film trošku zvolní a dá blíže poznat všechny zainteresované, aby se vzápětí přehoupl opět do správné westernové jízdy která má skvělou hudbu, herce, děj jak má u správného westernu být. Za mě plných pět, že vzniklo v době newesternové tak westernové dílo. ()

Ludva

[2009-01-03] * Klasický western: Několik pistolníků s nejasnou minulostí bojuje proti bezpráví. Emmett (Scott Glenn) zachrání v poušti Padena (Kevin Kline). Během společné cesty do Silverada se k nim připojí ještě Emmetův bratr Jake (Kevin Costner), černošský ostrostřelec (Danny Glover) a skupina osadníků. Silveradu však vládne zlotřilý šerif Cobb se svými pohůnky a kovbojům nakonec nezbyde, než se jim postavit s winchestrovkou v ruce. * Sedm statečných to sice není (už kvůli obsazení: Kline není Bronson, Glover není Britt...), ale v mnohém je Silverado podobné, a to je dobře. ()

Dodge-I

Tak Cleese bych tu vazne necekal... Porad jsem cekal, kdy to napeti prijde a nic, tak to plynul cely dej az do jasneho konce. No dobra, era westernu je uz pryc, tak je to mozna jen takova nostalgie - potesi, neurazi, ale to je asi tak vse ()

radek.896

Pěkné přestřelky, hudba a herci hráli výborně. Zápletka je zajímavá a už jsem to viděl vícekrát a ani jednou jsem se nenudil. ()

StaryMech

Dejme tomu, že Kasdan nezamýšlel oživit tradici výpravných fresek z Divokého západu, jen se mu zachtělo natočit jakousi odlehčenou, malebnou přehlídku žánrových klišé na způsob té, kterou předvedl v "Žáru těla". V tom případě plán zčásti vyšel - na úkor přesvědčivosti a poutavosti. Širokoúhle rozmáchlé obrazy krajin, kopyt a revolverových pouzder jsou tím jediným, čemu lze v "Silveradu" věřit. Režisér necítí tlukot westernového srdce (tak jako se míjel s tepem černofilmu ve zmíněném debutu) ; kde chce film zapůsobit patosem, je k smíchu, a kde se (pravděpodobně) snaží o parodii, není se čemu smát. Co do politováníhodnosti vyniká výběr a vedení ústřední herecké čtveřice. Ta tři dobračiska a jeden odrostlý kúrový zpěváček a fotbalista nás navenek usilovně přesvědčují, že jsou tím, kým podle scénáře mají být, ale v nitru se dozajista neméně usilovně snaží rozpomenout, do jakéhože filmu se mají vrátit. Od slibného úvodu k hořkému pohádkovému zvonci to včetně konfekční hudební kulisy trvá dvě a čtvrt hodiny (místo původních tří). ()

Drslw

Ani neviem, čo mi presne vadilo, ale svoju úlohu zohrali asi všetky tieto veci: nesympatický Scott Glenn, pripekný obraz, pripekné oblečenie, pripekní herci, nesmrteľní hrdinovia, muster deväťdesiatkových rodinných korektných filmov, televízna atmosféra a žiadne dejové ani kaskadérske zvraty. A to, že som to videl deň po Leoneho dolárovej trilógii... ()