Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

Disease

Koukatelné, ale trochu moc dlouhé. Asi nebylo nutné dávat tam úplně všechny westernové ingredience, takhle to působí trochu jako když pejsek s kočičkou pekli dort. ()

willis

Western ok, jenom rozzívený Costner dost leze na nervy. Ono si ve třiceti (líbí se mně ty komentáře o mladičkém Costnerovi :)) hrát na teenagera tak, aby to nevypadalo trapně, prostě nejde. ()

Oyer

Za snahu 2 hvězdičky. Možná nejlepší western 80. let (=mezi slepými jednooký král / ale nepříklad komedii, sci-fi a western v jedné osobě Návrat do budoucnosti 3 beru jako daleko zdařilejší), přesto jsem zklamán. Hrdinové (ač vcelku hvězdné obsazení) byli nevýrazní, bez charisma. Totéž se dá říci i o "záporňácích". Zápletka téměř nulová, řada scén odfláklých. Marně přemýšlím, čím by si tento film mohl získat diváka. Možná krajinou a prostředím. Naprosto nesrovnatelné s klasickými westerny. ()

Alien220

Když se kdysi upozornilo na rasismus a nespravedlnost, mělo to koule a člověk tomu fandil. Tak, jak to představuje Danny Glover, to je paráda. Oproti dnešním tendenčním sračkách nebe a dudy. Skvěle zachycená atmosféra parádního westernu. ()

Greg25

Silverado jsou staré provařené westernové klišé v novém obalu z roku 1985. Vynikající western s vynikajícími hlavními protagonisty, potěší zvláště mladý Costner. :-) Příjemný western, ale myslím, že ho dost dobře nelze srovnat s westerny z 60. a 70. let, prostě proto, že je jiný, westerny (jestli se ještě nekdy vrátí jejich éra, kdy se zase bude tento žánr točit) už nikdy nebudou takové jako tehdy, vždy už budou natočeny jiným stylem, jiným způsobem a jako by moderněji, je to logické vše se vyvíjí a dlouhé záběry z filmů šedesátých a sedmdesátých let se už znovu asi těžko vrátí, proto mi výroky, že je tenhle western jednoduchý a nenáročný nepřijdou fér, jistě nemá to tu úroveň co westernová klasika, ale western je to to taky zpropadeně dobrý i když je natočen jinak. 80% ()

Klajnik

Průměrný western, který mě svým obsahem nijak nezaujal, protože mě nijak zvlášť nezaujaly postavy ani jejich konflikty. To škoda, protože na postavách do měla stát. Glovera a Costnera mám rád, ale zde hraje prim spíš Kline a Glenn. Já bych přitom možná raději, kdyby film byl zaměřen jen na jednu z těch postav - Costnerova živoucího a bezohledného pistolníka, který by vždy jen někam přijel, něco ztropil a pak musel spěchem zmizet a činil tak, dokud by mu nedošlo štěstí nebo dokud by mu na něčem záležet nezačalo. Jeho postava je však nejvíc upozaděna a děj, který se odehraje není nijak působivý ani zajímavý. Sice je to všechno poctivě natočený v reálných lokacích, ale postrádá to výraznější styl i něco navíc - něco ještě neviděného nebo odlišitelného od jiných westernů. Ničím mě to vyloženě nepřekvapilo, neuzemnilo, nerozesmálo - ale ani vyloženě neotravovalo.  ()

strikeman

Chytlavý Western v duchu "staré školy". Napínavý příběh, který má spád, charismatičtí hlavní hrdinové i padouchové a snad všechny situace, které od takového filmu čekáte: zrada, pomsta, hromadná přestřelka ve městě, duel dvou pistolníků... ()

kkarx

Silverado začíná ve velkém stylu, už úvodní přestřelka Emetha (Scott Glenn) patří vůbec k nejnapínavějším westernovým momentům. Hned na to je tu neméně dobrý záběr na opuštěného Padena (Kevin Kline) v poušti. Úžasná kamera, která si zahrává s kýčem, ale naštěstí do něj nikdy nespadne. Glenn a Kline hrají hlavní postavy, vtipné je, že jim sekundují později mnohem proslulejší Costner a Glover. Největší slabinou Silverada je poměrně komplikovaný děj, mnoho vedlejších postav a lehce epizodická struktura. Stačí být nepozorný u jednoho jediného dialogu a člověk se snadno ztratí ve spletitém příběhu a nebude tušit, co se děje. Krom protagonisty Padena a antagonisty Cobba nemají postavy velkou hloubku, ale i přesto se je povedlo vcelku slušně charakterizovat. Skutečně efektivní je i hudební motiv ve stylu starších klasik jako Sedm statečných. Silverado je jako dobře promíchaný koktejl, zábavné momenty střídají ty vážnější, všechno se mísí s dobře natočenou akcí. Hodně mě pobavila identifikace majitele koně. "Don't you see (s)he loves me?" :-D ()

Hapretor

Celkem záživné, jen mi přišlo trochu zavádějící, jak to najednou dějově poskočí kupředu. Střílí se a najednou se zase řeší něco jiného a zase jsou někde jinde - jinak jednotlivé postavy ok, pak ale škoda, že dohromady fungují hůře než každá za sebe - přitom je tam jasný poukaz, jak je to parádní a sehraná čtyrka. (přinejmenším by měla být). ()

MickeyStuma

Tento snímek měl v 80.letech westernový žánr povznést a těžko říci, jestli se mu to povedlo. Rodokapsový příběh má vše podstatné, odvíjí se plynule a svému vývoji dává potřebný čas. Na hereckém seznamu je už i ve své době dost velice známých jmen, což nebývalo zase až tak zvykem. Neuškodilo to snímku? Známé tváře hodně odvádí pozornost. Každopádně klasika se z toho klidně mohla stát, neboť tu jinak nechybí naprosto vůbec nic. Dokonalá výprava, nádherná kamera, pevný scénář, dobré akční scény. Bohužel tomu tak není. Škoda, ten film na to měl. ()

brumbrum

Priemerne. Ani dobre, ani zle. Pusny prach, hamburgerova vitazna muzicka, samy gyc. Zbytocny nenapadity western na 2 hodiny. 3* ()

helloween93

“Throwback Thursday #13” - V roce 1985 vyšly dva westerny, které chtěly oživit tento vymírající filmový žánr, první z nich byl Eastwoodův Pale Rider a druhým snímkem bylo Kasdanovo Silverado. Zatímco Eastwoodův snímek uspěl, Silverado v kinech narazilo na nezájem diváků. Kasdanův snímek přitom měl všechny ingredience, které dělají poctivý western, zajímavě obsazené charaktery s odlišnými motivacemi, propletené vztahy mezi postavami, solidního záporáka i dobré přestřelky. Silverado ovšem vyniká v příběhu, kde není předem jasně definováno dobro a zlo, ale příběh k téhle definici postupně plyne. Ač jsem nikdy nebyl fandou westernů, musím uznat, že jsem se ani minutu u Silverada nenudil a čekal, jak to s hrdiny dopadne. K úplné špičce by filmu asi slušel lepší finální showdown, takhle spíš hlavní postavy bojují své mikro souboje. I tak jsem ale byl nadmíru spokojen. Viděno na Netflixu. 4* ()

Barak

Překvapivě velmi akční western, ve kterém se furt něco děje. V druhé půlce se objeví najednou nějak moc postav a já se měl občas problém orientovat. Kevin Costner je tu ale úplně nejvíc "cool".... :) ()

jacko

relativne prijemna podivana...dobra muzika a hodne vtipnej mladej kevin...akorat ten konec je trochu moc sladkej ()

Torgal

Tento film by si mal každý pozrieť už len kvôli tomu nadupanému obsadeniu, pričom najväčší šok som mal z Johna Cleesa v malej úlohe tvrdého šerifa. Inak Kevin Costner ma trochu sklamal, je tu skôr za zbrklého fracka a jeho zvyčajná charizma sa niekde vytratila. Inak je to ale len tuctový western ktorý má síce celkom fajn prestrelky, ale príbehom ma neupútal. Po pravde som mal problémy s udržaním pozornosti počas jeho premrštenej stopáže. 6-/10 ()