Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

chlebos

Klasický western jak má být. Přestřelky, krásné ženy, ulisní záporáci a perfektní sountrack. Jenom škoda, že vinou velmi špatné propagace film propadl. ()

Joski

Bohužiaľ iba priemerný zážitok a prekvapenie s neuveriteľne zmixovanej kombinácie hercov: Kevin Kline, John Cleese, Linda Hunt, Rosanna Arquette ...či smiešne mladého amatéra Costnera. Film, ktorý neustále kĺže na povrchu žánru a nemá na diváka valný účinok. Škoda:-( čistých 50% ()

Ceberus

Takový tuctový western s ikonickými hrdiny, kde však Scott Glenn zjevně uzmul roli tichého mračouna Clintu Eastwoodovi, který by tam padnul jako ulitý. Na druhou stranu nejsem absolutně ničím ohromen, jednou vidět stačilo. ()

Acrobat

Myslím, že o tom sa vtedy hovorilo. Kdesi v prírode, pri trampských nudných pesničkách. Žrali sa nekvalitné mäsové výrobky, dievčatá sa nevyzliekali. Zaspal som a na sekundy umŕtvenia byť živlom prelietavajúcim sklo a páliaci do ľudí so životným osudom. Pri konjunkcii planét choď hľadať Silverado. ()

danny_21

Takhle má vypadat dobrý western - dobrý příběh, napětí, přestřelky hrdinů a padouchů, krásné scenérie, spousta koní, dobytka a whiskey to vše v přitažlvém hábitu a s povedenou hereckou partou - Kline, Glenn, Costner, Glover, Dennehy, Goldblum a dalším. Místama to sice trochu drhne, ale já jsem se bavil - 80 % ()

bakeero

Pocta klasikám žánru, ze který se tak trochu klasika stala. Westerny jsem neměl rád, ale tohle je jeden z těch, kvůli kterým měním názor... :-) ()

bearmeedek

Podívat se dnes na 31 let starý western a mít velice dobrý filmový zážitek, o něčem hovoří. Není potřeba rozebírat, jestli je to "klasický" western nebo "jiný" western. Je to prostě slušně udělaná kovbojka, ve které je všechno, co tam patří: muži různých charakterů (ti přímí i ti s pozvolnějším utvářením názoru), vstřícné ženy, krásná krajina, municí se nešetří a hudba která říká, že jsme tu správně. Neklepeme se strachy, ale průběžně si naplno užíváme ty staré časy. Ve své době muselo být na plátně pecka. ()

Lupes

Zápletka dobrá, včetně náznaku beznadějné situace uprostřed příběhu, exteriéry na výbornou. Jenže tomu chybí syrovost, víc skutečné reality a smysl pro detail; vadí též užvaněnost drsných chlapů a absence dramatické atmosféry - nějak po celou dobu víte, co se stane, a jak to skončí. Závěr je až komicky kýčovitý, celé to pak připomíná tvorbu pro děti a nijak to nevybočuje z obvyklé westernové šablony druhé poloviny 20. století. Víte, co máte očekávat, a také to dostanete. Jen ta pasáž s útokem krytým zdivočelým stádem dobytka má nápad a napětí; bohužel jen do prvních výstřelů. ()

BigBang

Úctyhodný film se sympatickými herci. Silný je však až ve druhém plánu, jako doklad osmdesátek, poslední éry starého Hollywoodu, staré Ameriky. Ještě si pamatovali osobně, jak vypadá western, ale osobně už jim to nic neříkalo. Šťastná, avšak prázdná doba. Film šlape jako přátelský pomalý mechanický stroj, poslední svého druhu. ()

mira.l

Už to tady zaznělo v několika komentářích. To je tak klasickej western, kterej má úplně všechno, že ... to je možná ten problém. Nakonec z toho vyšlo víc jak dvě hodiny docela solidní nudy, která vzešla z toho, že jsem se v tom ději postupně tak nějak ztratil. Navíc jsem stáhnul nějakou verzi, která se při přehrávání tak trochu sekala. No a dabing Novy, tak ten zabil ten zbytek. To bylo dost hrozný. Ve výsledku to bohužel nedosáhne ani na ty tři *. ()

dogma97

Další důkaz, že použití vybraných a drahých ingrediencí ještě nezaručuje chutný pokrm. Je tam všechno - pistolníci, padouši, koně, krávy, prach, saloon, velkolepé přestřelky a další akce, hereckých hvězd nepočítaně, ale pohromadě to prostě nedrží - výsledkem je pouze nuda. Příšerný novácký dabing byl už jen hřebíčkem do rakve. ()

kyLuke

Příběh čtyř pistolníků s geniální hudbou,dobrým scénářem a dobrou režií byl jedním z těch "nezvykle pozdních" westernů,které se nepovedli jako ty staré . Tento však patří mezi ty nejlepší nové ! ()

Brooks

Žánrový štandard, ktorý bol kvôli nedostatku konkurencie v 80.rokoch zaradený medzi klasiku. Šesťdesiatkovo naivný, s výpredajovou hudbou a scenáristicky nepostačujúci. Casting parádny. ()

Ronee

Silverado je akčný a rýchly western, ktorý využíva motívy z klasického obdobia westernu, preto je skvelý pre diváka, ktorý pozná žáner. Na druhú stranu však uspokojí aj diváka, ktorý western veľmi nesleduje,preto v ňom nebude hľadať nejaké odkazy a citácie, ale bude preň dobre natočeným akčným kinom. ()

Stejšn

Silverado mě nikdy moc nebavilo, je z té vlny nových westernů, jako je třeba Maverick apod. Průměrná šeď, nic překvapujícího. ()

Kubi21

Ukázka, že i v osmdesátkách se dal natočit výborný western a že to není mrtvý žánr (ikdyž živoucí taky zrovna moc není). Má to vše, hrdiny, padouchy, morální dilema, skvělé přestřelky a slušnou atmosféru. Je pravda, že za plné hodnocení to úplně není. Jsou to jen dvě hodiny, ale chvílemi se příběh táhne a drobet odvádí pozornost. Úplně nenudí, ale skvělá jízda to je tak ze tří čtvrtin. Plně zasloužené čtyři s mírným povzdechem, že to není za pět. ()

Ernie_13

Solídny western s hviezdnym obsadením. Kto má rád westerny, by určite nemal ľutovať zhliadnutie. Zápletka síce chabá, no postavy to vykrývajú. Slušných 70%. ()