Milionář Stevens otevírá v Palm Beach muzeum svých sbírek. Ke slavnostnímu otevření expozice nechává převézt z Washingtonu cenné obrazy, automobilové veterány a další starožitnosti nedozírné ceny. Transport se má uskutečnit obřím letadlem nového typu, které pilotuje zkušený kapitán Gallagher. Kromě posádky a cenného nákladu letí v jumbu i skupina prominentních cestujících - osobních Stevensových hostů, včetně jeho dcery Evy a vnuka. Nikdo netuší, že o náklad má zájem skupina lupičů, kteří proniknou na palubu letadla jako obsluhující personál. Zpočátku let probíhá podle plánu, ale nad oceánem zahájí spiklenci akci. Omráčí kapitána, uspí cestující pomocí nervového plynu a ovládnou letadlo. Pilotáže se ujme druhý pilot, který patří k lupičům. Za snížené viditelnosti však ztratí orientaci, následuje havárie a pád letadla do moře. (TV Nova)

Tommassi3

"Jak to s ním vypadá, doktore ??" - "Víte, i když by to mohlo vypadat velmi podobně, je to dost vzdálené mé běžné praxi.. Jsem doktor veterinární medicíny !! Veterinář !! Starám se panu Wallacovi o koně.." ;) ()

corpsy

Katastrofický žáner bol v 70. rokoch na vrchole odbytových žánrov. Stvoril majstrovské diela, kasové trháky. Na počiatku stálo LETISKO, ktoré síce neobsahovalo všetky ingrediencie, ale bolo napínavým dielom s obrovským úspechom. Pokračovanie LETISKO 75 už zahŕňalo patričné korenia a ochucovadlá, ale bolo nevyváženej chuti a s menej spektakulárnym prevedením. LETISKO 77 je presne v strede, teda má od svojich bratov ( a ďalších iných príbuzných z toho obdobia ) to najlepšie a môžem s kľudným svedomím napísať, že je to dielo veľkých umeleckých kvalít a vo svojom žánri jednoznačne v top 10. ()

curunir

Po nevydarom a sériu dosť zhadzujúcom ,,Letisku ´75" prichádza ďalší film, ktorý mierne zdvihol jej postupne upadajúcu úroveň. Plusom ,,Trojky" je predovšetkým na daný žáner inovatívny námet. Prostredie záhadného Bermudského trojuholníka a lietadlo na dne mora sľubujú vzrušujúci, akciou nabitý zážitok. Síce je na škodu, že to film nevyužíva ako by mohol, je sa však načo pozerať. ,,Letisko ´77" je oproti predchádzajúcej časti omnoho viacej dramatickejšie, i keď zvratmi veľmi nedisponuje, a je omnoho veľkolepejšie nakrútené (nominácie za výpravu a kostýmy, čo je u filmu zo súčasnosti trocha neobvyklejšie, sú adektávtne), takže celkový efekt rozhodne nijak neuráža. Aj keď efekty dnes už ničím neohúria, vo svojej dobe boli určite na veľkej úrovni. Rovnako aj záchranárske práce sú dobre nakrútené, len sa mi zdá, že v skutočnosti by to tak ľahko nešlo. Prekvapil ma tiež pomerne malý počet cestujúcich na také veľké lietadlo. Obsadenie je tu naozaj hviezdne a i keď herci nehrajú nijako oslnivo, nedá sa im uprieť snaha a to predovšetkým Jackovi Lemmonovi, Darrenovi McGavinovi a Christopherovi Leemu, ktorý tu trocha netradične stvárnil kladnú postavu. Škoda, že tradičná postava Georga Kennedyho je nevyužitá a vo filme sa na ničom výraznejšie nepodieľa a iba sa mihne v pár záberoch. Film síce neponúka tak pôsobivé predstavenie ako by sa čakalo, i tak má určite čím zaujať. Presná stopáž je 109 minút. ()

Orlau32

Výborný katastrofický film na svou dobu dobře zrežirovaný a jelikož tam hrálo pár hvězd tak to i zaujalo. Kdyby ten film byl vydán na DVD, tak bych si jej koupila a ráda se na něj podívala znovu. ()

kaylin

Všechny filmy "Letiště", alespoň tedy první tři, mají něco do sebe. V tomhle případě je zde vystavěn příběh vlastně jen proto, aby bylo možné potopit letadlo do moře, ale ono to funguje a scény pod vodou jsou velmi dobré. Navíc je zde plejáda skvělých herců od Jacka Lemmona přes Olivii de Havilland až po moje oblíbence Stewarta a Leeho. ()

Kangax

Jeden z filmov z katastrofickej "Letiskovej" série zo sedemdesiatich rokov, odborníkmi aj divákmi považovaný za druhý najlepší po Letisku z roku 1970. Osobne sa mi veľmi pozdával námet - lietadlo je nečakane unesené, cestujúci uspaní plynom, kapitán spacifikovaný, a únoscovia, ktorý mali pripravený vskutku skvelý plán utekajú z lietadlom (naloženým okrem iného aj drahými umeleckými predmetmi do Južnej Ameriky. Geniálny plán však nečakane zlyháva v momente, keď jediný únosca ktorý vie pilotovať lietadlo, nezvláda riadenie a zachytý krídlom o ropnú vežu na mori... Výborný námet, nápad, ale spracovanie veľmi pochybné. S klaustrofobickej atmosféry potápajúceho lietadla sa dalo vyťažiť oveľa, oveľa viacej. Film stráca dych práve v momente kedy mal byť najnapínavejší, teda v záverečnej časti, keď je lietadlo už na dne mora a pomaly je zaplavované. Namiesto psychlogickej drámy, ktorá by sa hodila, tu čumíme na rozsiahle záchranárske práce námorníkov, ako vystrihnuté z nejakého dokumentu na Viasat Explorer..:).. Je pekné, že bol veľký rozpočet, a že sa nakrúcania zúčastnila aj americká armáda s vrtuľníkmi, ľodami, stíhačkami... a ale kde zostala atmosféra, pán režisér??? Proste veľký rozpočet, a účasť kvalitných hercov zastali nevyužité, preto pôjdem trochu proti prúdu a dávam filmu podpriemerné hodnotenie. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur) ()

Martin741

Velmi kvalitny katastroficky film o tom, ako sa iste lietadlo ocitne na dne oceana a ako sa rozbehne zachranna akcia na jeho vyslobodenie. Ucast Jamesa Stewarta /Mr. Smith goes to Washington, It´s a Wonderfull Life, Vertigo/ potesi oko filmu znaleho divaka. Hoci samotny Stewart uz v 60. rokoch zacal pomaly ustupovat zo svojich pozicii dosiahnutych v 40. a 50. rokoch. V 70. rokoch sa filmovy ustup Jamesa Stewarta este zvyraznil a divaci pomaly, ale isto prestavali mat o Jamesove herecke kreacie zaujem /predsa len, prerazil Eastwood so svojim Dirty Harrym alebo Stallone so svojim Rockym ....../. Okrem Stewarta treba spomenut aj ucast Josepha Cottena /Obcan Kane s Wellesom/. 85 % ()

Rodriguez

V tomhle žánru, už není co by bylo světu cizí. Furt je to na jedno a to samé brdo - teroristi, tornádo, porucha - která z příčin to zaviní příště. ()

cariada

Snímek o super moderním letadle -nejsem odborník a ani jsem nidky neletěl ,ale vybavení letadla vypadolo jako bájná ponorka Nautilus. Letadlo je hned na své první cestě přepadeno a je nuceně nouzově přistát. Což se sice podaří ale né na souši ,ale pod hladinou. A tak začíná boj o přežití no je to koukatelné.ale na druhou stranu někdy je to docela nelogické ,když jim při strartu neřeknou ,aby se připoutali. Na odpoledne to jde . ()

carlos 2010

Celkom pozerateľná, ale vcelku priemerná záležitosť, bez ktorej by filmový svet obišiel. Ale herecky to bolo obsadené super. ()

LiborGondek

V sedmdesátých letech to mohl být klidně katastrofický velkofilm, srovnatelný se současným hitem 2012. Zub času je ale neúprosný a ty efekty a vůbec styl natáčení je už někde trochu, vlastně hodně jinde. ()

July

Výborný film, kterému na diváckém zážitku ubírá možná jen ta délka. U jiného filmu snesu i tři hodiny, ale tady jsou ty dvě trošku moc. ()

JohnSmith

Další padlé letadlo. tentokrát šlo jen o krádež cenných sbírek a zvrtlo se to,jako vždycky. Pilot a zachránce je tentokrát Jack Lemmon, jinak vše podle standardního scénáře. ()

mab

Ne, že by byl film vyloženě špatný, to ne, dokonce ze začátku i zajímavá zápletka - zločinci, propašování se jich do letadla, vzácné obrazy na palubě, významné osobnosti vhodné k žádání výkupného, nicméně pak jako když utne, zločinci zmizí a film uhne do nudné šedi katastrofického filmu jako z oka vypadlého většině ostatních, navíc bohužel těch z kategorie nevěrohodné. ()

KasparekZabijak

Dalsi dil ze serie Letist a dalsi pro me prijemny a necekany prekvapeni. Sedivej bohac si nechava poslat svou sbirku obrazu svym novym superluxusnim letadlem. Na zbozi ma ovsem zalusk skupina padouchu, ktery se infiltrujou do letadla, pomoci plynu omami cestujici, plan je pristat nekde v Jizni Americe a s cennostma zmizet. Neklapne to, hlavni pilot ( vybornej Jack Lemmon ) se probere driv nez desperati cekali, zpacifikuje je, letadlo narazi do ropny veze ( ?! ) a jde k zemi. No spis k vode. Vlastne pod vodu a to hodne rychle, jsou preci nad Atlantikem. Divny mi bylo ze se cely potopilo cca 10 metru pod hladinu a zustalo zasekly na nejaky podivnym piscitym dne ... no nic nebudu rejpat, atmosfera houstne, do letadla tece voda, radio nefunguje ... rozjizdi se zachranna operace a posledni cca pulhodina je fakt napinava. Nadprumernej katastrofickej film 70% ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (více)