Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

smrtacik

Obkecať príbeh je veľmi ťažké a myslím, že aj tak by to nesplnilo svoj účel, lebo príbeh plný spätných pohľadov, dejových odbočiek a rôznych podivných vsuviek je treba si vychutnať. Kitano celkovo pojal ten príbeh zvláštne a chvíľami akoby si robil aj srandu. Pobehujúci blázon, hrajúci sa na samuraja, alebo postava Shinkichiho, ktorá sa Zatoichimu pripletie do cesty. Zaujímavé sú aj kreácie ľudí pracujúcich na poli, keď do rytmu hudby kopú svojimi motykami, alebo tancujú v daždi. On sám osobne hrá Zatoichiho a aj z neho urobil vlastne gamblera závislého na hazardnej hre. Čo je naozaj vyšperkované do najmenších detailov sú jednotlivé súboje. Tie sú prepracované do najmenších podrobností. Zatoichiho slepecká palica skrýva Katanu a že sa s ňou vie oháňať sa presvedčí mnoho, po strete sním väčšinou bez končatín skončiacich, protivníkov. Súboje nie sú nikdy nijak dlhé, ale za to intenzívne prudké, jednoducho niekoľko ráznych seknutí a je to. Napriek týmto, väčšinou veľmi krvavým súbojom, je ale výborné, že ich Kitano neuprednostnil pred príbehom a je to veľmi vyvážené spôsobom, že každý súboj tu má svoje opodstatnené miesto v rámci deja. Veľmi prekvapivé je aj vyvrcholenie filmu vrátane záverečného súboja pri horiacej vatre. Takže ak máte radi niečo iné, pútavé...máte radi saké, rýchle tasenie meča v príbehu o ktorom budete ešte po skončení dlho dúmať a nevadí vám chvíľami pomalšie tempo príbehu, je to dielko presne pre vás. Citát na záver, ktorý vystihuje podstatu filmu: ,,Ani s očami dokorán otvorenými, vôbec nič nevidím“. Hodnotenie: 90% ()

bif

Velice kvalitní a do detailu dotažený snímek krvavější než ty nejkrvavější steaky, příběh zasazený do jedné vesnice, kde je neskutečné množství obyvatel (protože i když jich každých 5 minut filmu umře 10, tak je město stále plné a spokojené), mezi nimiž jsou gejši, blázni a jeden starý samuraj. Tento snímek není jen přehlídkou efektivních soubojů, ale i vynikající hudby a dlouhých záběrů, určitě Zatoichi stojí za shlédnutí. 75% ()

TooMoneyToo

Rozděleno na čtvrtiny: poetické, krvavé, humorné, nudné. Příliš dlouhá stopáž snímku uškodila, když člověk přetrpí nudné pasáže, dostane se mu skvělého zážitku!!! ()

Al44...

Další vynikající film od T. Kitana. Takto má dle mého vypadat moderní samurajský film. Režisér se určitě snažil vycházet ze starších samurajských předloh, nicméně celou látku řádně oprášil a dal jí modernější kabát. Samozřejmě jsou i na tomto snímku jasně vidět jeho obvyklé humorné nápady a taškařice. Můj nejoblíbenější film od T. Kitana. ()

bjukenenen

Na jednu stranu super příběh a pěkný finálový zvrat, na stranu druhou hodně laciné triky a trapné závěrečné taneční číslo ala Bollywood. Navíc jsem u toho usnul a to by se u filmů nemělo stávat. ()

Ivo

Roztomile ujeté japonské mega bizárium s poťouchle vymazlenými detaily (zejména synchronizovanými rytmickými tanci místních polnohospodářů), s komicky absurdními postavami i s hektolitry digitálního kečupu postupně vystřikujícího z těl většiny obyvatel v širokém japonsko-potěmkinovském okolí ... Závěrečný hromadný a vítězoslavně budovatelský step tanec už jen skvěle korunoval tuto krutě uhozenou jízdu :) Hned musím mrknout na další opusy pana Takeši Nakaši ... ()

Solly

Vinikající film, který snoubí nejnovější trendy film noar s japonskou kulturou. Neobičejně zajímavé je použití ritmických prvků jako kdyby s odkazem na Dogma 95. ()

VerteX

Takeshi Kitano ukazuje, že v sobě opravdu něco má, a to nejen jako herec, ale hlavně jako režisér. Putování Zatoichiho je krvavou řeží, která je jště lepší než v Tarantinově Kill Billovi. Co ale ještě musím v Samurajovi ocenit jsou hudební kreace - nejen rolníků na poli, ale hlavně závěrečná hudební scéna. Za to dávám rozhodně *****, ačkoliv film jako takový by asi na metu nejvyšší nedosáhl. ()

Acrobat

"Kameň v ceste nie je prekážkou slepého samuraja" ! Brilantný Takeshi v svojskom tempe a chúlostivom vyznačovaní bojovej elity Japonska. ()

greigor

Možná to bylo tím, že jsem to neviděl celé najednou, ale místy jsem se trochu ztrácel ve jménech a v obličejích. Jinak výborný a poutavý film s jedním neporazitelným superhrdinou, jak už to v japonských filmech bývá. Ale zasloužené 4*. Spokojenost. ()

bono22vox

Ani se nedivím, že film si získal dobré jméno na řadě filmových festivalů. Jde o mnohokrát zpracovaný příběh, ovšem v příjemně osobitém podání. Hlavní předností jsou bizarní momenty filmu, které se s ohraným příběhem obdivuhodně pojí v organický celek, což je Kitanovo největší vítězství - a hlavní důvod, proč si Samuraje nenechat ujít... ()

Listyx

Je to takové naivní, ale bavil jsem se od začátku do konce :) Sympatický bělohlávek co vypadá, že ho odfoukne nejbližší poryv větru proplouvá příběhem aby na správném místě zasáhl :) Případně zasáhl i vícekrát :) Souboje vlastně nejsou tak super jak by mohly být, tady jde spíš o to jak se vypráví, dokonce se do některých vešlo i trochu humoru :) Oficiální text distributora k tomuhle filmu je asi jako by u titanicu nekdo napsal, že to byla loď co plula a potom co narazila se potopila :) ()

ER

Až neuvěřitelné,s jakou lehkostí je podán jeden z příběhů o slepém samurajovi a přitom neztrácí nic na dramatickém ději,který začíná a také končí slušným masakrem (o mrtvoly není nouze). A přitom nechybí ani třešnička na závěr,fakt lahůdka. ()

netWoor

Japonskou mentalitu (a některá zdejší hodnocení) nikdy nepochopim. Nevím, jestli to natočil ten chlápek v plínkách s kopím (jedinej oficiální idiot ve filmu, nejspíš z toho důvodu, že ostatní ještě na vyšetření nebyli). Vůbec nechápu, co se zdejším recenzentům mohlo líbit. Souboje jsou naprosto příšerný, dialogy převzatý od předškoláků a každá jednotlivá postava naprostej dement. Už jen jak to začne ... něco se tam odehraje a nikdy nezjistíte proč ... hrozný ... jediný pěkný na tom spatřuju závěrečnej Fletley taneček, kterej tam ale nemá co dělat ... ()

Inozuka

Prý včera řádil v baru nějaký šílený masér!!! Hodně členitý, zábavný a brutální samurajský film s brutálně chytlavým bubenickým finále. O tom, že Kitano je skutečný masér, snad ani nikdo pochybovat nemůže ... ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Film, ktorý vám poriadne zamotá hlavu. Režisér počas 116 min vás dopletie, tak, že vám bude ešte trvať, kým to celé strávite. Tento japonský film si rozhodne neberie servítky pred ústa. Máme tu viac krvi než by človek čakal od takéhoto typu filmu. Rozhodne tu nechýba humor, kopa akcie a poriadne prepletený príbeh. Máme tu výber veľmi dobrých a hlavne sympatických hercov, ktorý hrajú najlepšie ako vedia a je to vidno. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Kamera je tiež veľmi dobrá. Je tu pár slušných záberov či už pri boji alebo len tak. Predpokladám, že film bol natočený hlavne v exteriéri ale či na 100% neviem. Príbeh nášho samuraj mohol byť rozvinutý o niečo viac aj keď na druhej strane je dobré, že ho nechali takto. Film môžem odporučiť, každému kto má rád túto tému a hlavne ázijskú kinematografiu. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

junxi91

Tohle se celkem povedlo. Tradiční motiv městečka, ve kterém jsou tvrdě pracující farmáři nuceni platit Yakuze výpalné nikoliv jen každý měsíc, nýbrž každý den. Do městečka dorazí Zatoichi, slepý šermíř, který se náhodně spřátelí s místní starší farmářkou Oumou a namasíruje jí záda, ale nic víc mezi nimi není. Zatoichi působí jako šedivý, otrhaný slepec s holí, ale to je pouhé zdání - v holi má totiž schovaný meč. Synovec od farmářky jménem Šinkiči je závislý na hazardu a rád hraje kostky, ale moc mu to nejde. Také nabídne pomoc dvěma gejšám - sourozencům, z nichž jedna je však muž! Sourozenci přežili jako jediní loupež, ke které došlo na jejich panství před deseti lety. Sourozenci zjistí, že za masakr je zodpovědná stejná Yakuza, která páchá násilnosti v tomto městečku. Na své dětství mají jen nepříjemné vzpomínky. K Yakuze se mezitím přidal mladý a talentovaný ronin jménem Hattori. A s ním se také v boji utká samotný Zatoichi. Předtím ovšem zlikviduje desítky členů gangu. Boj proběhne po tmě, protože jedině tak může být Zatoichi silnější, než ronin Hattori. Po porážce tohoto obávaného bojovníka se vyrovná s druhým velitelem Yakuzy a nakonec se starým nemohoucím barmanem, který je ve skutečnosti šéfem. Film končí velkou slavností s tanečním číslem pod vedením japonského stepařského souboru The Stripes. Ve filmu jsou vtipné záběry, třeba scéna s prací rolníků na poli, karavanou a kráčejícím Zatoichim na hrázi, ve které se vše odehrává v rytmu. Později stejní rolníci tančí v dešti a stříkají na sebe bahno. A také jsem se dozvěděl, že při hraní kostek stačí zavřít oči, tipnout součet a ono to vždy vyjde! Nechyběla spousta zabíjení, masakrování, krve a brutálních scén, okořeněných černým humorem a některými bizarními postavami, jako byl postižený tlusťoch, běhající s oštěpem kolem domu farmářky Oumy. ()