Japonsko, 19. storočie. Zatoichi je slepý pútnik, ktorý si na živobytie zarába masážami a hazardnými hrami. Avšak za jeho skromným zovňajškom sa skrýva dych vyrážajúca schopnosť ovládať meč s takou presnosťou a citom, že žiaden protivník nemá šancu ho zdolať. Na svojej púti sa dostane do malého mesta v horách, ktoré terorizuje skupina bojovníkov na čele s nemilosrdným Ginzom. Zatoichi ako vášnivý hazardný hráč využije príležitosť aj tu skúsiť šťastie. Počas hry sa zoznámi s dvoma geishami. Tie sú rovnako nebezpečné ako krásne. Do mesta prišli s jediným úmyslom- pomstiť smrť svojich rodičov, ktorú má na svedomí Ginzo. Zatoichi sa stane ich ochrancom a spolubojovníkom. (oficiální text distributora)

Brejlil

Co všechno se dá vykřesat ze starých japonských pecek. Slepý Zatóiči (přesný Kitano) zlikviduje (skoro jakoby mimochodem a snadno) místní bandu zloduchů, a to přesto, že je slepý. Potěší skvělá choreografie soubojů, některé politicky nekorektní fórky (umlčení blázna dobře mířeným polínkem) a na závěr bonus, neskutečná taneční scéna. ()

Perfo

Drama, vtip, pomsta, efektní souboje, samurajská hrdost, prohnilost šéfů gangů, spravedlnost, litry digitální krve, Skvělý příběh. ()

Tomislav

Takový lepší japonský kill bill. Dějově, řekl bych, dost nepřesvědčivé, styl to ale má. Bohužel těch deset (nebo kolik) let života, které tomu Takeshi věnoval, až tak vidět není. Co mě vážně štve je ta současná "krevní" móda. Kdo to kdy viděl, aby krev takhle trapně stříkala... to už je reálnější vysmrkat pravýho holuba, než jedním "řezem" potřísnit celé promítací plátno. ()

Jeremiah

Přiznám se, že první shlédnutí tohoto filmu ve mne žádné nadšení nevzbudilo. Šourající se stařec, který při problémech vytáhne z hůlčičky meč, potom pár pohybů a všichni jsou mrtvi .. ? Částečně i kvůli nadšení zdejšího uživatelstva jsem ho zhlédl ještě jednou, a světe div se, pomalu filmu přicházím na chuť, takže o hvězdičku lepší než původní hodnocení - slabší 4. ()

Colleague

Tak strašně jsem se snažil v tom najít co nejvíc pozitivního, dokonce jsem se na to koukal s Japonkou, která mi spoustu věcí vysvětlovala (ten závěrečej tanec teda vysvětlit nedokázala). Bohužel, jestli v tom někdo vidí nějakou super stylizaci s hudbou, zajímavé výsřiky krve nebo se mu prosě líbila geishachlap mně teda moc ne. Musím ale uznat, že se tu a tam vyskytovaly zajímavé scény, za které je mi líto dávat takhle nízké hodnocení, míra mojí tolerované nelogiky filmu však vysoce přetekla. ()

Rannveig

Překrásné spojení a zároveň poklona klasickým samurajským filmům, s novodobým kvreřežem, natočené s citlivostí a Kitanovým uměním vyprávět! ()

animario

Beat Takeshi oživil legendu o slepým masérovi v jednom ze svých stylově možná nejvýraznějších filmů. Zatóiči v jeho podání je sympaťák, příběh s jemně kriminální zápletkou a komorní atmosférou se odvíjí v typicky pomalým tempu a jasným směrem, všechny postavy v něm mají svý místo, nechybí mu svéráznej Kitanův humor a cit. Choreografie akčních scén je na úrovni a přiměřená snímku, kterej se nebere moc vážně (digitální šplíchance krve budiž toho důkazem). Všechno klape jak kladívka truhlářů v hudebním intermezzu. ()

Hapretor

Jasně, tak byl slepý, ale všem nakopal zadky dřív, než oni stačili mrknout. Super! Akorát, že mi toto přišlo úplně o ničem. Je tam nějaký děj? Nejspíš ano, ale já to vnímal asi jinak. Jednotlivé scény mi přišly velmi divně poskládané. Velmi špatně sem se ve filmu jako celku orientoval. Stěží sem pochytil, kdo je kdo a kdo chce zabít koho. Ve výsledku sem viděl jen Zatoichiho, jak mávne ve vteřině mečem a všichni padnou. Toť vše. Pro mě neuspokojivé. ()

drankeryth

To bola krasa sledovat tento japonsky skvost na temu samurajov. Blondavy slepec bol nesmierne sikovny a zrucnymi pohybmi bez najmensieho zadrhelu likvidoval svojich protivnikov. Filmu nechybala spravna davka tecucej krvi a rezne rany od samurajskych katan tiez bola ukazana vo filme. Sikovne vymyslene suboje ma uputali a s radostou som ich hltal do seba pri kazdom suboji, ktory sa vo filme vyskytol. Film je spravne vyvazeny vo vsetkych ohladoch, co sa tyka subojov a siahodlhych rozhovorov, ktore maju svoje specificke caro aby vas ani na chvilu nenudili. Pri konci filmu sa aj odohrala taka tanecna zabava stepujucich Japoncikov, co vyzeralo smiesne:) A na ten uplny koniec este vopchali komedialny prvok, ako sa Zatoichi potkol o kamen:) Krasne natoceny film, ktory nema chybu a som rad, ze som ho mohol znova vidiet po par rokoch znova. ()

GOREGASM

Příběh slepého assassina, který se stane předmětem pomsty je zapamatování hodný především díky šťavnatě a efektně stylizované akci, kde se na pokraji důchodové věku balancující Takeshi Kitano neomylně proplétá houštím nabroušeným katan a zanechává za sebou choreograficky vymazlenou paseku. Typicky východní atmosféra má také nepopiratelné kouzlo a hlavní výtka míří jen k několika hluchým místům ve scénáři a k z mého pohledu diskutabilně pojatému závěru. 80% ()

ElStupido

あなたはそれがあなたが時々、あなただけ離れて実 行する必要があると感じている、あなたの一日を太 陽の光をしない上に明るくないと感じることができ ますか? ()

Evander

Zatōichi je nečekaně dobrým samurajským filmem. Pro mě je docela velkým, ale hlavně příjemným překvapením. 85% ()

Pořez

Tenhle film stojí za to vidět! Bez ohledu na Kill-Bill-mánii, bez ohledu na "Posledního samuraje" (doufejme, že to bude Cruiseův skutečně poslední samuraj). Příběh je žánrová klasika, ale má tak skvělý "kabátek", že nelze jinak než za 5*. Po všech stránkách (herci, obraz...) je více než vydařený. Nejvíc mě ale nadchlo propojení hudby a obrazu. "Jamování" zemědělců s motykama, v blátě za deště a na závěr tesařů při stavbě, DOKONALÝ!!! A muzikálové finále? Úlet... A Kill Bill vs. Samuraj? Tyhle dva filmy nelze stavět před/za sebe. Postavte je na to nejlepší místo na poličce a pěkně vedle sebe! ()

Barak

Takeshi Kitano nás zavede do prostředí, kde vládnou chlápci, kteří se umí pořádně ohánět samurajskými meči. Sám si přitom zahraje hlavní roli - slepého maséra, který není tak bezmocný, jak na první pohled vypadá. Skoro celý film odehraje se zavřenýma očima, což musel být docela záhul, nicméně mu to vyšlo výborně. Povedla se taktéž vizuální stránka filmu - všechno je hezky barevné, a hodně dobře sa no to dívá, i kostýmy se povedly. Soubojů tam je docela dost, ale stačí když se Takeshi ožene jednou mečem a je konec - chtělo by to nějak více prodloužit (teď mě napadá jenom třeba takový Kill Bill, kde to je ;) ). A u soubojů je ještě jeden kámen úrazu - krev. Ta byla totiž tak neskutečně digitální, že to přímo bilo do očí. Je sice hezké, že cákanec sem, cákanec tam, ale co z toho když to vypadá strašně. Stejně tak, když se meč dostal do kontaktu s tělem (ano, myslím tím to, že se do někoho zapíchl nebo ho jen tak rozpůlil), tak ta "digitalizace" byla znát - vypadalo to neskutečně nereálně a debilně. Stejně tak závěr (malý spoiler) - celou dobu jsem strávil v očekávání, že nakonci bude nějaká pořádná "sekaná" a nějaký velký souboj.. chyba - dvě seknutí a konec. Na závěr nesmím oponout také vydařenou hudební stránku a atmosféru okořeněnou několika vtipnými momenty, což je u Takeshiho zvykem. Samuraj je hezký film, na který se dobře kouká, ale určitě by se na něm ještě dalo zapracovat.... ()

Ygnor

Uff, tenhle klenot se mi dlouho vyhýbal. Nadžánrové a hlavně nadpozemské a na míle Hollywoodu vzdálené. Jsem ještě plný. Je tu moc pěkných komentářů, nebudu nosit dříví do lesa. Jen tiše tasím díky..., Mistře Kitano! ()