Spider-Man 2

USA, 2004, 127 min (Special Edition: 135 min)

Režie:

Sam Raimi

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe (více)

Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. (Bontonfilm)

PanPyzamo

Spider-Man 2 je legendární pokračování. Příběh je opět vynikající a do toho nám hraje samozřejmě ten lahodný soundtrack, který prostě nemá chybu. Akce je samozřejmě též vynikající a dokonce je zde i jedna scéna, kterou považuji za jednu z nejlepších akčních scén v superhrdinských filmech vůbec. Záporák Octopus zde odádí též vynikající práci a celkově se jedná o vynikající film. 8,5/10 ()

Nautilus06

Nejlepší díl z trilogie Sama Raimiho, není to jen v režisérovy ale i v hercích kteří předvedly také vynikající výkon. Tento díl Spider-mana je můj nejoblíbenější ne jen kvůli příběhu ale i kvůli dobře napsaným postavám jako je např. Dr. Octopus. Ve filmu je dobře ukázaný Spider-manův život jak lehký by byl bez jeho schopností, které mu brání mít osobní život. Film doporučuji všem fanouškům komiksů i akčních filmů. ()

Kozlowski8

Pokračování příběhu pavoučího muže probíhá ve stejném duchu jako "jednička", je vizuálně a technicky ještě o něco výš, ale cítil jse zde méně zřetelný závan té správné komiksové atmosféry a naopak větší porci snahy o komerční uspokojení, včetně slaďoučkého závěru. V některých aspektech lepší než první film (dr. Octopus...), ale jako celek mi to vychází přibližně na stejných 75 %. ()

Matry

Rozhodne nejlepší díl z Raimiho série. Skvěle znázornění problémů v osobním životě hrdiny, který kromě superhrdinských věcí musí řešit i ty všedně na, které nemá čas. Souboj v nadzemce je jeden z nejlepších soubojů v supersonických filmech. ()

Bestfan112

Tak tady to je Nejlepší Spiderman hned po No way home, Amazing Spidermanovi a Spidermanovi, Mary Jane je pořád Sexy, Tobey je taky pořád krasavec, záporák Dr. Otto Octavius je nejlepší záporák, J. Jonah Jameson taky škodí Spidermanovi. Jednak ve filmu to bylo dobré: Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. Shrnutí: to bylo fantastické!!!!!!!! Nově Film 15/20 ()

swenyx

Miluju to, nikdy mě neomrzí Spiderman s badass hudbou v pozadí co se houpe po New Yorku, nikdy! Z příběhu mladýho kluka se dostaneme do života dospívajícího člověka který má mnohem zásadnější problémy. Líbí se mi jak se zde hraje na propojenost postav a díky tomu se daleko snáz vžiju do jejich rolí, také mi o dost víc sedělo pomalejší tempo. Musím vyzdvihnout i hlavního zaporaka protože oproti Green Goblinovi který byl tak trošku na sílu a nebyl podle mě zas tak moc zajimavej jsme se dostali k Doc Ocovi který funguje o dost víc. I když jsme se posunuli jen o pouhé dva roky tak i tak je vidět neskutečný rozdíl v efektech a celkově vizuální stránce. Druhý díl jen potvrzuje to, že Tobey je prostě frajer a na něj už nikdo mít nebude. ()

PTuranyi

Sam Raimi aj v pokračovaní Spider-mana dokazuje, že je majster rozprávač. S perfektnou produkciou za chrbtom dokáže s komiksovým citom vyrozprávať príbeh plný komiksového klišé a logických dier, tak, že som ho sledoval so zatajeným dychom a odpustil mu takmer všetky chyby. Aj humoru sa tentokrát podarilo do príbehu zakomponovať viacej. To zastavenie vlaku však bolo predsa len trocha prehnané a technicky zasa nedotiahnuté. Zeleného goblina nahradil Otto Octavius alias Doktor Octopus, ktorý vďaka umelej inteligencii získal rovnaký schizofrenický bonus ako jeho predchodca. Neviem z čoho pramení predpoklad, že AI je od počiatku zlá, ale zrejme ide o psychologickú projekciu tieňa. Herci medzi filmami nestratili nič zo svojich kvalít, takže Tobey Maguire je stále zúfalo nerozhodný, Kirsten Dunst čarokrásne nevinná a Alfred Molina presvedčivý zloduch. 75% ()

MS Yogota

Take se ztotoznuji s nazory Beasta, Legase a Rob Roye...Take mam dojem, ze ti, kteri hodnotili film 5*, zrejme byli v kine asi na jinem filmu nez ja...pritom ja mam comicsy strasne rad a moc jsem se na dvojku spideyho tesil...jenze ouha, ono mi to z vetsi casti (prave kvuli zde uz mnohokrat zminovanym dialogum jak z telenovely) prislo zcela trapne...3* to u me zachranil pan doktor Octopus a pak naprosto precizni triky (ovsem na delku filmu bylo te akce hrozne malo)...z mnoztvi ftipku, ktere tu mnozi zminuji, si vybavuji pouze skvelou scenu ve vytahu, jinak spise infantilni...a znovu rikam: ty dialogy byly strasne a tvorily obrovskou cast filmu...jednicka mi prisla o kus lepsi... ()

OnCal

Superhrdina zachraňující město a bojující proti superzloduchovi, je v tomto filmu pouze druhý plán. V prvním plánu jde o drama mladíka, který je vlastně chudákem, ačkoli by mu leckdo jeho schopnosti záviděl. Čili pro ty, kteří jdou do kina na pořádnou akci, bude film málo akční, zatímco ti, u kterých titul evokuje nějakou superakční pitomost, budou příjemně překvapeni. Tedy pokud překousnou zhruba 15 minut klasických klišé (děti přecházející ulici, souboj na jedoucím vlaku,...) a pokud možno nikdy nic nečetli o termojaderné reakci a neví, co je to tritium (pokud ano, musí brát zejména finále s velikým nadhledem.) Pozn. aut.: Tritium je tzv. těžký vodík, tedy plyn, který se od běžného vodíku liší tím, že má v jádře kromě jednoho protonu ještě 2 neutrony. Není to žádný přízračný zlatavý mnohastěn uvnitř skleněné koule... To jen, kdyby vás to zajímalo. ()

Warapeidza

Slušný béčko, u kterýho se nebudete nudit, ale ani z něj asi nebudete nějak extra uchvácený, pokud teda nejste zarytými příznivci komiksů... ()

bery77

O něco málo lépe natočený než první díl spidermenovské série. Pro mě vinikající výkon Alfreda Molina v roli Dr. Octopuse, možná srovnatekný s výkonem Tobeyho. ()

Fill16

Jedna velká radost. Dvojka předčila jedničku, a to jsem si opravdu myslel že to bude zase volovina. Bylo to mnohem lepší, akčnější, dražší - dokonce mě ani nevadily ty kecy (jako by to tam patřilo). Už se těším jak dopadne trojka, ale naděje jí moc nedávám. Uvidíme Same Raimi, každopádně pokud takto budete dále pokračovat, o vás ještě hodně uslyšíme..:-) ()

panic25

pavoučí muž se musí vypořádat se šíleným profesorem, který jako muž s chapadly ohrožuje město a spiderman má plné ruce práce, co se týče příběhu ten opět nemá chybu pan raimi je opravdu správný muž na správném místě ()

Jurij

Důstojný nástupce výborné jedničky. Velice mě překvapilo, že pokračování nebylo zaměřeno, jak tomu často bývá pouze na bezhlavou směs akce a adrenalinu, ale že měl i velmi slušně propracovaný děj. O půl hvězdy lepší než jednička, klobouk dolu Raimi. ()

aluKa

Mezi komiksové fanoušky nepatřím, ani Spider-Man se mi do ruky nedostal, a jako originálu neznalý divák musím říct, že se mi první dva díly filmového zpracování líbily. Chytlavý příběh, pěkně naservírovaný, spousta napětí. Zajímavým prvkem byly změny Peterovy psychiky, stále si není jist, kým chce a kým má být. I hlavní záporák byl tak akorát - pořád v něm ještě nakonec zbylo dostatek lidskosti. Celkově prostě pěkné pokoukání. ()

Bohulib

Líbil se mi víc než jednička. Ani ten happy end nebyl úplně jednoznačný, to "Jdi po nich, tygře!" znělo trochu smutně. Takže jsem dal o hvězdičku víc než prvnímu dílu. ()

aronofsky

Jestli je vám dvanáct, tak se vám to bude líbit. Je tam totiž mladej klučina kterej skáče z jednoho baráčku na druhý a při tom likviduje jednoho padoucha za druhým, ale to je asi tak vše. Chápu, že to vydělá majlant. Chápu, že jsou všichni nadšení. Ale nechápu celkové hodnocení 75% (na ČSFD). To vám ke štěstí opravdu stačí hromada speciálních efektů a akce? Tak to jste opravdu NENÁROČNÍ DIVÁCI. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus