Moderní Popelka

Popoluškin príbeh

Moderná Popoluška

Komedie / Romantický / Rodinný

USA / Kanada, 2004, 92 min

Já mám ráda pohádky, i když jsou v moderním provedení. Popelka je klasický příběh, který vždycky zahřeje u srdce a sledovat, jak chuděra ztratí mobil místo střevíčku je také sranda.(17.3.2010)

• Ištván87

Nooo, málokdy se vidí humus takovéhoto ražení, jen co je pravda. Tahle Popelka je možná moderní, ale rozhodně se taky jedná o to nejdebilnější (a nejméně vtipné) zpracování, jaké jsem kdy viděl. Kam se hrabe Věčný příběh a jeho karikatura na Leonarda da Vinci.(2.2.2010)

Moderní je Hillary Duff a její filmy odsoudit, ta holka je možná podceňovaná Popelka mezi herečkami, která se zatím neukázala být princeznou.Tento film je souborem všech klišé z pohádky O Popelce, částečně je i paroduje a inovuje - záporné postavy výborně hláškují. Slabší je druhá třetina, kdy se film rázně odkloní od pohádkové předlohy a čtyřicet minut se zaplní celkem zbytečnou vatou, to asi proto, aby to mohli producenti vydávat za celovečerák. Závěr je pak naprosto v pořádku - přecukrovaný. Hillary hraje svůj standard, ale její "Princ Charming" Chad Michael Murray je velmi sympatický a dokonce oproti většině teen-idolům vypadá normálně. Dvě trapné sestry by se klidně mohly stáhnout do jedné osoby, a kdyby se víc přitlačilo na parodickou rovinu a cukr nahradila trocha chilli, byla by to naprosto dokonalá guilty pleasure. I tak s přibývajícím časem doceňuji intertextové vtípky a odkazy, hlášky (Mum's at home, baking. / People go to school to get smarter so they get a job. You already have a job, so it's like a skippikng a step.) které v českém dabingu bohužel zapadnou. Když nad tím tak přemýšlím, tak je čas zvednout hodnocení na čtyři - i na památku jedné dávné kolektivní projekce.(4.5.2008)

Ano divíte se proč tolik co? Povím vám to nechápu to saám , ale mne to připadalo jako nepostradatelný originál romantického bláznovství a vzpomínaám na to s radostí dodnes.(28.8.2006)

• JJ.Gibson

Ne úplně vydařený remake klasiky. Sice spojení Popelky s přítomností se více méně povedlo, ale všechno je to zabalené v šíleně sladkém pozlátku. Strašně moc velký slaďák, né že by neměl být, ale tohodle už bylo opravdu přes příliš. Vytratilo se kouzlo klasického příběhu a to film uvrhuje do podprůměrného love story...(1.4.2006)

• - Role Austina byla nabídnuta i Jesse Metcalfovi. (Dlee)

• - Na konci internetové přezdívky Hilary Duff je číslo "818. 818", což je kód oblasti San Fernando Valley, kde se film odehrává. (HappySmile)

• - Hilary Duff se podílela i na soundtracku k filmu a nazpívala tři písně. (Dlee)