Zloději paměti

• USA The Forgotten (více)

Telly Paretta (Julianne Moore) přišla před 14 měsíci kvůli tragické letecké havárii o svého osmiletého syna Sama. Zatímco se snaží vyrovnat s tímto neštěstím a následným rozchodem s manželem Jimem (Anthony Edwards), dozvídá se od svého psychiatra Dr. Munce (Gary Sinise) děsivou skutečnost - dle jeho tvrzení trpí halucinacemi, nikdy žádného syna neměla a své vzpomínky si sama vytváří. Šokovaná Telly se pokouší nalézt jakékoliv důkazy o Samově existenci - fotografie, videonahrávky, památníky... Ale to všechno je pryč.

Telly začíná propadat přesvědčení, že se skutečně zbláznila. Pak ale potká naději v podobě Ashe Corrella (Dominic West), otce jedné z dalších obětí stejného leteckého neštěstí, a oba společně se vydávají hledat způsob, jak dokázat existenci svých dětí a vymanit se z šílenství, které je obklopuje. (oficiální text distributora)

Ripley

Škoda.Mohl to být slušný thriller.Začátek byl zajímavý.Dobrá atmosféra.Ale emzáci (a scénárista)z tohoto filmu udělali béčkový slepenec.Hlavně druhá polovina filmu je velmi nevydařenáJe tu spousta nelogičností a děr ve scénáři.Některé scény působí směšně.Konečné rozluštění mě nechalo chladným.Ideální film na jedno skouknutí,na který se brzo zapomene. ()

Holina

Film sám je standardní standard a průměrný průměr, ale díky Hornerově hudbě, která podkresluje prakticky celou stopáž, má vynikající atmosféru. ()

Erinye

Jeden večer 2x s Julianne Moore a pokaždé ztvárnila hrdinku, která zachraňuje a jako jediná odolává okolním vlivům (film Slepota). Tady jsem měla trochu problém s celkovým zpracováním. Místy byl film hodně zmatečný, dějová linie zbytečně rozporcovaná. Akce zde bylo na jednoho člověka až příliš, přestávalo mě bavit, sledovat 2 protagonisty věčně na útěku, kdy jsem vlastně ani nevěděla, před čím se schovávají. Jediné, co mi přišlo zajímavé - zase studie (stejně jako ve filmu Slepota) matka versus dítě a jejich vzájemné pouto. To je asi jediné plus tohoto snímku. Mimozemšťané vůbec nevypadali jako mimozemšťané, a jestli záměrem bylo, že se budu bát, tak se to nepodařilo. I když se Moore snažila seč mohla, bohužel mě to nijak nepřesvědčilo. ()

Mitin

Julianne Moore je fakt skvělá herečka. Tenhle film fakt skvělá sračka. Začátek mě hodně chytnul, ale první moment, kdy se zmínili o mimozemšťanech, jsem to házel do koše. Hodinu a půl dlouhý film a náplň leda hov*o. ()

peetriss

Zajímavý námět v rozpačitém provedení. Ambice filmu zde narazily na limity schopností režiséra, který nedokázal diváka do svého díla vtáhnout, chatrný scénář škodí taktéž, výsledkem tak je, i přes střídmou stopáž, pouze nuda. Snažící se Julianne Moore na tom bohužel nedokáže nic změnit. ()

Macik

Celý film je něuvěřitelně napínavý, že si až říkáte, pane bože jak tohle může skončit aby to nevyznělo jako kravina.. a tak jste tak v klidu unášeni ke konci s okousanými nehty až před vás režisér (resp. scénárista) hodí tak ubohé vyústění, že si ještě hodinu po filmu budete klepat na čelo.. inu je to škoda, byl to jednoznačně zajímavej námět.. ()

GREGOIRE

Hezký, slušně udělaný film a zajímavě řešený závěr, kdy zůstává otázkou, zda věřit na ufony nebo věřit tomu, že byla Mooreová celou tu dobu jen jaksi trochu mimo mísu … Když už jsem u Mooreové - tohle byl solidní výkon. Její poněkud tuhá, chladná a křečovitá mimika (která se mi obyčejně moc nelíbí) se sem dokonale hodí. ()

maty39

Ježíšku na křížku. Za co mě trestáš. Po technické a herecké stránce to nebylo nejhorší, ale scénář psali děti ve školce před tím, než měly polední klid. A závěr mi přišel na blití. Na druhou stranu jsem se až do toho nechutného konce chechtal jak pominutej. Takže jedna * ()

klokyn

Na čo tam bola postava detektívky, psychológa, čierneho agenta FBI a podobne? Tento film nemal žiadny zmysel či myšlienku, pripadalo mi to, ako keby skončil v polovici. Pekný začiatok a rozvíjanie deju nakoniec skončí otrasne. Absolútne zbytočný film - možno ako úvodná časť k seriálu by sa to dalo, ale takto... ()

kamil.i

Na detaily tohto film som zabudol rovnako ako hlavní hrdinovia zabudli na svojich príbuzných, čo na rozdiel od nich nepovažujem za škodu. Ďakujem za stratu pamäti. ()

Zeek

Film se rozjíždí velmi pěkně, napjatě každý očekává jak to vše bude pokračovat a jak to celé dopadne. Takové filmy mám rad, když mu přemýšlet a odhadovat co se asi teď stane a ono se stane něco jinýho. V druhé polovině se film uchyluje spíše ke sci-fi a k nepovedenému konci, kterého je škoda, jelikož film vypadal celou dobu velmi slušně. V hlavní roli se objevila moje oblíbená krásná zrzka Julianne Moore, která podle mě zahrála velmi dobře a přesvědčivě, já jsem ji prostě celou dobu věřil. A kolik se toho za celej film musela naběhat ;-). Je škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale i tak je to velmi pěkný film, který je typickým příkladem toho, jak se výborně rozjíždějící film může pokazit změnou žánru v průběhu a špatným koncem. Moje hodnocení: 60% ()

NikuSSka

Ako už bolo spomenuté - začiatok ma zaujal. Schopná zápletka, dobrá hudba a moja obľúbená herečka. Čo sa však stalo potom musím nazvať tragédiou. Dej sa stal nezaujímavým, prehnaným a nudným...na konci som sa dokonca zabávala...a potom už nasledovalo len spytovanie svedomia, že som nad takou blbosťou strávila dve hodiny svojho života :) ()

Mania

*spoiler* Začátek byl docela slibný. Avšak pak to začalo jít dost rychle z kopce. Děj byl, aspoň pro mě, místy dost nepochopitelný s mnoha hluchými místy. Taky mi vadilo, že se příliš mnoho věcí prolíná. Například možnost mimozemšťanů, vládní spiknutí, no a další věci, které by mohly souviset se zmizením dětí. To samotné mi moc nesedělo. Dobře, byl to experiment (možná, že tím byl i sám film), i když ho ti, kdo mimozemšťani?, dost špatně naplánovali. Vystává příliš mnoho otázek, na kterém by film, který se tváří aspoň z části seriózně, měl odpovědět, nebo by měl navést diváka, aby si dokázal odpovědět. Proč se například děti vrátily? No, pochopitelně, aby mohl být pěkně americky patetický závěr. Já osobně bych brala jiné vysvětlení toho, proč děti zmizely. Od filmu jako takového bych čekala víc, vzhledem k obsazení. Ostatně za obsazení jsem dala dvě hvězdičky. Film sám o sobě by u mně měl stěží jednu. ()

Silencia90

Po dlouhé době film, u kterého jsem se několikrát skutečně lekla, a to se mi nestalo už pár let. :) Čekala jsem sice jiné vysvětlení než zelený, ale dejme tomu. Ze začátku fakt zajimavý, pak ti marťani, no.... trochu to ubralo mému hodnocení, ale hlavní myšlenkou - pouto matky a dítěte, si to zase trochu vylepšilo. Celkově tedy 4*. Nenudila jsem se, navíc se jim podařilo mě vylekat. A ne jednou. :) ()

Bozvav

Velmi dobrý rozjezd a pak už jen nuda a jedno velké klišé. Nicméně hlavní hrdinové sympatičtí a uvěřitelní. Za mne tři hvězdy. ()

Snape

Na ČSFD bez diskuze špatně žánrově zařazený a - to už jen dle mého názoru - uživateli podhodnocený film. Už dlouho jsem neviděl žádné sci-fi s tak silnou atmosférou a zajímavým námětem. Jistě, ke konci sklouznou Zloději paměti k úrovni lepšího dílu televizních Akt X, ale to lepšího musím zdůraznit. Julianne Moore mi do role zoufalé matky skvěle seděla, i když se ani zdaleka nepřiblížila svým nejlepším hereckým momentům v jiných filmech (např. v Hodinách). Zkrátka pokud máte rádi tajemné mysteriózní sci-fi filmy, nenechte se ovlivnit průměrným až podprůměrným hodnocením většiny ostatních uživatelů a rozhodně si na tento snímek najděte čas. (Psáno 18. 8. 2005, to pro případ, že někdo opraví nelogické zařazení Zlodějů paměti mezi Akční / Thrillery / Dobrodružné.) ()

Filmárik

Od tohto filmu som si dosť sľuboval a tak som sa najprv pustil do čítania komentárov.No vzhľadom na to ,že stále existujú ľudia tu,vo FILMOVEJ databáze registrovaný, ktorým asi nič nehovorí slovíčko SPOILER a v pohode vrazia celú pointu filmu do komentára bez upozornenia (viď madam Faye i.n.c.).Takto som už len 90 minút nudne sledoval priebeh inak čiastočne zaujímavého filmu a čakal na vyvrcholenie deja. Ak sa niekto z Vás dopracoval až k môjmu komentáru chcel by som ho týmto požiadať o starostlivé uctievanie najzákladnejšieho pravidla ,ktoré M.U.S.Í dodržiavať každý jeden fanúšik filmu ( či už hi-end alebo brak ) a to je : NEVYZRÁDZANIE POINTY,ZVRATU,PRÍPADNE INÉHO VÝZNAMNÉHO PRVKU FILMU BEZ UPOZORNENIA VOPRED. Ďakujem za akceptáciu. ()

Lindushka

Pomerne nudný film, ktorý poslúžil ako kulisa ku zaspávaniu a sem tam ma vytrhol z podriemkávania. Nebolo to vyložene zlé, ani vyložene dobré. Celkom zaujímavý námet a bola som aj v očakávaní, ako to asi dopadne. ()