Zloději paměti

• USA The Forgotten (více)

Telly Paretta (Julianne Moore) přišla před 14 měsíci kvůli tragické letecké havárii o svého osmiletého syna Sama. Zatímco se snaží vyrovnat s tímto neštěstím a následným rozchodem s manželem Jimem (Anthony Edwards), dozvídá se od svého psychiatra Dr. Munce (Gary Sinise) děsivou skutečnost - dle jeho tvrzení trpí halucinacemi, nikdy žádného syna neměla a své vzpomínky si sama vytváří. Šokovaná Telly se pokouší nalézt jakékoliv důkazy o Samově existenci - fotografie, videonahrávky, památníky... Ale to všechno je pryč.

Telly začíná propadat přesvědčení, že se skutečně zbláznila. Pak ale potká naději v podobě Ashe Corrella (Dominic West), otce jedné z dalších obětí stejného leteckého neštěstí, a oba společně se vydávají hledat způsob, jak dokázat existenci svých dětí a vymanit se z šílenství, které je obklopuje. (oficiální text distributora)

swed

Hodně nedotažený a zmatečný thriller. Začátek přitom působil atmosfericky zajímavě a herecky koukatelně. Jakmile se film přehoupl do své druhé poloviny, bylo všem nadějím konec a cesta do záhuby byla už nevyhnutelná. Na vině je jednoznačně scénárista, který nemá ani ponětí o tom, co chce vlastně vyprávět. Výsledkem je chaos a neschopnost vytvořit fungující příběh (a to ani nemluvím o konci, který má více děr, než opotřebovaná tenisová raketa). 4/10 ()

Derek

neskutocne pomiatnuta blbost, ktora je napriek svojej krtatkej stopazi neuveritelne dlha a nudna! taka lacna a nevydarena kopirka inak genialneho DARK CITY! ()

JohnMiller

Ono sa to zo začiatku hrá, že snímka zhltla všetkú scenáristickú múdrosť sveta a nakoniec sa z toho vykĺbi klišé, nelogická, lacná, primitívna kravina, ktorá ma pri sledovaní nie len že nahnevala ale sledovaním som trpel až do konca. Nebyť tých čudesných sci-fi prvkov, možno by som nebesnil ako nakazený pes. ()

Brennos

Jediným kladem filmu je spolehlivý výkon Julianne Moore. Vše ostatní je jen hodně špatný scénář, který sice zřídka obsahuje slušné momenty, ale ty ztroskotávají na neschopnosti tvůrce vtělit jim poutavou podobu, to se týká i vizuální stránky s amatérsky roztřesenou kamerou a houpavým obrazem, který (autor promine) je jen velmi těžko tvůrčím záměrem. ()

Colonist

Kdybych se nenudil a nehrál tam můj oblíbený Gary Sinise (i když v menší roli), nejspíš bych na to vůbec nekoukal. Začátek byl poměrně slibný, ale pak se to všechno začalo zamotávat tak, že se z toho scénárista už nevymotal. Tolik hloupostí co tam bylo a ty stupidní dialogy...Když mimozemšťané někoho unášeli, musel jsem se smát (tomu vycucnutí, to to nemohli udělat nějak normálně?). Závěr byl naprosto pitomý. Vlastně jsme se nic vysvětlujícího nedozvěděli, tvůrcům asi stačilo, že se na konci dočkáme happyendu, a to mělo asi stačit i nám. Nestačilo. Julianne Moore to ve filmu moc neslušelo a ani ostatní herci se moc nepředvedli (Sinise měl moc málo prostoru). Prostě největší chybou tohoto filmu je scénář. Určitou atmosféru to sice chvílemi má, ale to nestačí. A neházejte tento film k "laciným" Aktům X - tam mají ufounské případy aspoň dobře napsané, že to dává smysl... ()

Fanucci

Naprosto ulítlý a nepřesvědčivý příběh (od psychodramatu k mimozemšťanům - to jsem neskousnul). Navíc herecké výkony se také moc nevyvedly (včetně Moore). Celkem zklamání. ()

jezurka42

Mám rozporuplné pocity: Tak trochu mé divné myšlenky po celý film. Tak trochu zvláštní příběh.Tak trochu zbyteční mimozemšťani. Tak trochu bylo všechno divné. ALE přes to všechno bylo na tomhle filmu cosi zajímavého. Úžasné výkony Julliane a Christophera. A je tu jedna velice zásadní věc, kvůli které dávám 4*. Tento film dokázal, že pouto mezi matkou a dítětem může být silnější než cokoliv jiného... ()

rakovnik

Velmi precizně vybudovaná atmosféra, pomalé poodhalování tajemství, slušná dávka napětí, to jsou přednosti tohoto filmu. Bohužel, nedomyšlený konec, možná až příliš "šokující", celý film ubíjí a v paměti po něm zůstává jen jakási pachuť. ()

honajz2

Průměrně natočené, průměrně zahrané, ale i tak to kupodivu má po celou dobu nějakou atmosféru a napětí. Ze začátku to funguje docela slušně a zajímalo mě, kam se to vyvine, bohužel ale musím dát za pravdu většině uživatelů, že zhruba v půlce to začne jít dolů. Sice bych se dokázal s touhle pointou spokojit, ale to by musela být pořádně vysvětlená. SPOILERY Ti zlí, co jsou zač, asi mimozemšťané? Víme co chtějí, ale k čemu jim to bude dobré? Plánují invazi na zem, kradou schopnost mateřství, proč vůbec dělají to, co dělají? A ta policistka (mimochodem pro mě nejoblíbenější postava) tam taky mohla být víc zapojená a ve finále ani nevím, co se jí stalo. Je mrtvá nebo ji unesli? A ten konec se sice tváří jako happy end, asi i má být, ale došlo jí, že se jednou můžou vrátit a silnější? KONEC SPOILERŮ. Vůbec se to celé dalo líp vymyslet, protože pak by to mohlo být o dost lepší. Atmosférou a námětem na to ten film měl. Ale takhle je to ve finále spíš průměrná, ale rozhodně ne špatná podívaná. 3* ()

Flaxik

Ale ne, už zase? Nechci spoilerovat, ale scénárista, ktery pomilionté osmé použil tu nejvypatlanější z vypatlaných zápletek, zaslouží vystřelit do mezihvězdného prostoru, plného svědivých breberek. První půlhodina celkem ušla, ale pak se celý děj začal ubírat do opravdu ošklivých končin (spoiler:Slunce tam nesvítí:konec spoileru). Juliana umí celkem hrát, takže na úplný odpad to není, ale ztráta času je to přímo galaktická. Jinak počet výkřiků "Vraťte mi Sama!" by se mohl směle poměřovat s výkřiky "Kde jsi, Joshi!" z jiného veledíla. ()

bourec

I když se mi film poprvé,tušim že je to tak patnáct let ani moc nelíbil, tak tahle druhá, z mý strany o dost pozornější sledovačka, docela zamlouvala.Je to mystery, dramatický, trochu to připomíná Správce osudu, a moje pochyby o jednání postav v průběhu děje rozmetali autoři v poslední třetině filmu.Takže sem o jednu hvězdici zvednul hodnocení.Solidní podívaná.70%. ()

Crawler-D

Roztříštěné dějové kompozici nijak nepomáhá ani (spoiler) ufounská (spoiler) pointa. Všechny postavy jsou divné, ale takovým tím nemístným způsobem a hrozivost situace je nastíněna podobně špatně jako kvalita prodávaného zboží v reklamních letácích. Jsou to zloději času! ()

Wormboy

Ach jaaaj...skutocne vynikajuco sa rozbiehajuci triler, ktory sa niekde v polovici meni na scifi bachorku (a scifi mam pri tom celkom rad) alla nejaka podstatne blba cast Aktou X...No a ten zaver...fantazia ()

lilina133

Taká škoda!!!Taký slušný potenciál, tak skvelo zahodený do koša ako od basketbalistu Jordana....Slušný (veľmi slušný!) začiatok, atmosféra napätia sa však ako dym rozplynie pri záverečnej pointe, to už kto vymyslí takú totálnu kravinu (ten nie je celkom pri zmysloch..).Ešte raz, škoda.... ()

pakobylka

Rozjezd je plný příslibů - neboť zápletka diváka lanaří a vyzývavě si hraje na tajemno až mysteriózno ... ale znenadání ji to s ním nějak přestane bavit - jakoby právě zjistila, že takový průměrný divák není ani zdaleka ten pravý a jediný, kvůli kterému by se měla jakkoli namáhat. Znechuceně se oklepe, z rukávu vysype na jednu hromadu všechna uschovaná esa - a efekt je naprosto stejný, jakoby (ne)milému divákovi převelice neomaleně dala košem a poslala ho do háje zeleného ... případně na jiná, nevábně vyhlížející a zavánějící místa. Patřičně otráveně ho dostrká do finále, s úlevou za ním zabouchne dveře - a výsledkem jsou poněkud nedomrlé 2* ()

Juto

Štýlová a nápaditá snímka vo filme režiséra Josepha Rubena, nehovoriac o parapsychologických zvratoch a záhadách, evokuje prácu režiséra M. Night Shyamalana. 5/10 ()