Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

zorro

Tom Hanks je vynikající, ale né tak jako někdo jiný. Nevim proč tenhle člověk mě zatím svými rolemi nikdy nezklamal je to opravdivý frajer Kumar Pallana (Gupta Rajan) ten to prostě vždycky táhne :)) ()

Radiq

Spielbergovův styl režie a Hanksův styl hraní je za celý ty roky pořád stejnej. Neříkám, že oba dva nemají dobré momenty, ale ne v tomhle filmu. Kdosi mi říkal, že je to podle skutečnosti, akorát že to bylo kdesi ve Francii a ten člověk tam žil 18 let. To zní jako pěknej základ na scénář. Ale fakt mě úplně štvaly takové ty umělé situace, které se mají zdát vtipné, ale jsou tak maximálně úsměvné a trapně americké. On už primárně mi Hanks v téhle době mezi komediální herce vůbec nezapadá, takže mě kdyžtak nerozesměje on, ale nějaká ta situace nebo gag. Na konci filmu nesmí chybět u Spielberga klasická hra na city, což mě ale vždy spíš nasere a sníží to mé hodnocení. ()

czejny

Byl jednou jeden mladík z Karkozie a přijel do Ameriky kvůli svému otci, pln snů a nadějí o New Yorku. Jenže tento náš princ se dostal do potíží...jak to všechno dopadne? Najde si tam svojí lásku? Naučí se nakonec anglicky? Pohlazení po duši na nedělní odpoledne, které nám nachystal samotný Steven Spielberg. Je vidět, že Steven sedí na režisérské židli už nějaký pátek. Ukazuje nám to svou jistou rukou, která film šéfuje, ale myslím, že spektákl tohoto typu není zrovna pro něj. Avšak ten, kdo si zaslouží jedničku do žákovské, by byl Tom Hanks. Tento herec nás zklame snad pouze tehdy, kdy hraje někoho normálního. Naši letištní halu bychom mohli rozdělit jednou velkou tlustou čarou na polovinu. Směrem k runwayi můžeme očekávat smích, zábavu a soucítění s Viktorem, avšak směrem k východu do rušného New Yorku nás čeká zklamání nad koncem snímku a rozčarování nad jednáním Viktora. I přestože u té druhé poloviny to není tak zábavné, to kladné nad filmem převažuje. Podtrženo hudbou vždy skvělého Johna Williamse...**** ()

Rockwood

Moc pěkný film. Prvně sem si říkal že to bude nehorázná blbost... pak během dívání že to je nuda a nakonec když to skončilo že to nebylo špatné. Ale jako dobrý příběh. Člověk by neuvěřil co se dá všechno dělat na letišti :-D ()

Slavníkovec

Celý příběh není celistvý. Závěr poskřípavá a nezachraňuje ho ani hláška: "Odkdy si v New Yorku? Ode včera." Největší slabinou je scénář a vývozním zlatem zase geniální "pitomček" Viktor. Nebýt kýčovitých scén, vyznání lásky u fontány, hledání fotografie jazzového umělce, jednalo by se o svěží romantickou komedii. ()

reky

Příjemný a pohodový film s mile zmateným Hanksem, který opět podává velice dobrý výkon. Zápletka je celkem netradiční a zajímavá, některé hrdinovy způsoby vydělání si na stravu opravdu pobaví (svážení nákupních vozíků). Catherine Zeta-Jones mi přijde ve své roli přirozená, její vzhled netřeba komentovat. Zároveň je nutné dodat, že dějová linie s ní spojená měla pro mě nečekané zakončení, což rozhodně beru jako klad. Škoda jen, že film s blížícím se koncem trochu ztrácí dech. ()

SoolenJV

Spielberg ukazuje, že s přehledem zvládá i lehčí žánry a nedokáže natočit špatný film. Tohle taky uteče jako voda, i když jsou některé peripetie poněkud předvídatelné, tak přesto je radost se na skvěle hrajícího Hankse dívat. ()

Los

Hrozné, trapné a stupidní. Tohle snad Spielberg nemá zapotřebí. Měla jsem opravdu co dělat, abych tuto slátaninu dodívala. ()

vesper001

Jak zahlédnu Toma Hankse, automaticky šmátrám po kapesníčku. V některých případech po celém balení. Terminál je křehký a trochu klaustrofobní příběh, který se sice nevyhne jistým klišé, ale zanechá v člověku hřejivý pocit. ()

danliofer

Na cestu busem příjemný snímek. Jinak by si měli tvůrci srovnat trochu jazykové kódy a nedat Rusovi jihoslovanské jméno :-) ()

URBAN

Kdo by řekl že skéjsnout na letišti může být zábava , možná tak horor , ale toto i přes svou blbost umělo pobavit . Mělo to humor , příběh , romantiku , která nebyla vlezlá a Tom Hanks do své role dal vše . ( 14.5.14/MAC ) ()

CinemaRanger

Duo Spielberg a Tom Hanks nikdy nezklame. Výborná první polovina, pak se to zvolnilo a přišla romantická linka, která tedy již tak parádní nebyla, ale i tak jde o film, který si těch 5 zaslouží a nejde o žádný Spielbergův slabší kousek. 9/10 ()

Decker

Steven Spielberg si po serii vaznych filmu strihnul hned dve komedie po sobe a myslim si ze tahle je ta povedenejsi z nich. Hlavni zasluhu na tom ma dokonaly Tom Hanks, ktery postavu "neprijatelneho" emigranta Viktora Navorskeho zahral s totalnim nasazenim a jeho akcent, grimasy, vyrazy jsou prehlidkou vynikajiciho hereckeho umeni. Proste si nedokazu v te roli predstavit kohokoliv jineho nez prave Toma. Cely namet a potazmo i vyborny scenar reziser predklada v odlehcene podobe a zarucuje divakovi pohodovou a zajimavou podivanou. Timhle filmem Steven Spielberg opet dokazal ze mu neni cizi jakykoliv zanr. ()

dan.pacino

Na jedné straně skrz naskrz sympatické osazenstvo letiště, na druhé straně skrz naskrz nekompromisní šéf Stanley Tucci a uprostřed toho se motá největší dobrák Tom Hanks. K tomu trocha romantiky, trocha sentimentu a máme tu přesně ten typ filmu, který zaujme a pobaví o deštivých večerech. ()

chelseaman22

Příjemná oddychovka, při které si vychutnáte (jako vždy) skvělého T. Hankse a vskutku originální zápletku, která nemůže urazit... Zaručeně Vás pobaví. Chvilkami, se mi zdálo, že sleduji Forresta Gumpa - výraz T. Hankse k tomu sváděl, víc, jak přesvědčivě. 75% ()

tatanapope

Velmi kvalitní a pěkný film .O cizinci , který uvízl uprostřed letiště na dlouhý rok . Film je nenucený a vtipný a moc se mi líbil. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)