Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

filmmovier

Vynikající film a jeden z nejlepších Stevena Spielberga. Tom Hanks je v hlavní roli absolutně skvělý, CZJ je dostatečně okouzlující, ale snad nejvíc mně bavil Stanley Tucci, jako ředitel letiště, nebo jak se ta proklatá funkce nazývá. Film začíná poměrně vtipně, ale postupně se mění v lidské drama, které je ale pořád dostatečně zábavné a odlehčené, takže esenci má Terminál namíchanou na jedničku, protože to prostě funguje. Navíc je velmi zajímavý i příběh a prostředí letiště je dost zajímavé a vděčné, aby to strhlo.A mně to strhlo. 90%. ()

Remivsremi

Lidské, zábavné, trochu přeslazené a celkově pozitivní a příjemné. Tom Hanks umí dokonale ztvárnit tyto typy obyčejného dobráka. ()

danco123

Ďalší skvelý film Stevena Spielberga?Áno, presne tak!A kto iný v ňom môže hrať ako skvelý Tom Hanks.Moc lutujem že som tento skvelý film už nevidel skôr.Príbeh skvelý,scény skvelé,herecký výkon tiež skvelý.Proste tomuto filmu nejde dať menej ako 5 hviezd.Dávam filmu plných 100%. ()

Tyny

Zajímavý a poutavý příběh, neobvyklé prostředí a bezmoc Viktora Navorského, který se nemůžu hnout z letiště. Originální , svěží film, který nemá obdoby, s příjemnou atmosférou. ()

A.L.E.S.

Vlastně ani nejedná o žánr, který bych zrovna vyhledával. Ale osud tomu tak chtěl a jedno sobotní odpoledne jsem náhodou uviděl Toma Hankse v Terminálu. Ano, po deseti letech od jeho natočení. Musím přiznat, že příběh mezery v zákoně v podobně zapomenutého člověka mě dost upoutal. Netušil jsem, že se na letišti dá zažít tolik příběhů, ač se jako dopravní inženýr za neznalost tohoto prostředí stydím. Zároveň jsem Hankse i trochu litoval, protože mi to přišlo jako čekání na Godota. Jedno mu ale závidím: nikdy jsem neletěl letadlem a on stráví na letišti přes 9 měsíců. ()

Honzíno

Možná jdu proti proudu, ale ze začátku mi Terminál moc nesednul. Z herecké polohy Hankse jsem byl odvařený asi jako když sledujete v televizi golf, když jste ho nikdy ještě nehrál a vše mi přišlo tak jako laciné a obyčejné. Až postupem času mě film totálně pohltil a já dychtivě čekal na další herecké finesy všech zúčastněných. Terminál pro mě zavírá pětihvězdičková dvacetiminutovka, takže výsledně hodnotím výše, než bych v první polovici čekal. Ale Stevene, kéž by sis raději střihnul ještě jeden Jurskej Park.;) ()

Lachtaan

O tom, že seňor Spielbergo nemusí točit jen spektakulární sci-fíčka a válečné vřavy, ale také hezky melancholické sondy do života prachobyčejných lidí. O tom, že Tom Hanks je zkrátka hercem první třídy a Catherine Zeta-Jones bude půvabná i se šedivými vlasy. O tom, že občas k pěti hvězdám nepotřebujete jít z filmu úplně do kolen. ()

wer4

Keď sa povie Spielberg a Hanks, podvedome to u mňa vyvoláva potrebu vysokého hodnotenia. Ale nie pri tomto filme. Mám pocit, že ani do konca natáčania tvorcovia neprišli na to, ako by sa dal tak celkom dobre rozbehnutý film duchaplne ukončiť. ()

lennyd

Cestování v dnešní době je velmi jednoduché. Sednete do letadla na jedné straně zeměkoule, a o pár hodin později vystoupíte na druhé straně zeměkoule v úplně jiné zemi. Ale co když během těchto pár hodin přestane vaše rodná země existovat? Pak se může stát, že dopadnete jako Viktor Navorski (Tom Hanks), který uvízl na mezinárodním letišti v New Yorku - do města nemohl, protože neměl platné vízum, a zpátky domů také nemohl, protože jeho země přerušila veškeré styky s okolním světem. A tak musel přežívat na letišti, kde si (hlavně díky svému přístupu k životu) brzy našel přátele i velkou lásku, letušku Amelii (Catherine Zeta-Jones). Ale také svého úhlavního nepřítele, ředitele letiště Franka Dixona (Stanley Tucci), který jej chce ze "svého" letiště vypudit... Jakmile na něco sáhne Steven Spielberg, většinou to stojí za to - ať je to scifi thriller nebo příjemná komedie. Ani Terminál mu z nastoleného pořádku nevybočuje - jak po scénaristické stránce tak i po režisérské naprosto dokonalý film. I ve výběru herců měl Spielberg mimořádně šťastnou ruku, i když celý film je vlastně dějiství s jediným hercem - podobně jako v Trosečníkovi je i zde vlastně Tom Hanks sám - ostatní jsou vedle něj jen pouzí statisti. Musím říct, že jsem film dlouho odkládal s tím, že to bude dlouhé a rozplizlé, ale nakonec jsem byl úplně nadšený. Jednoznačně 5*.. ()

Ivuse

Velmi příjemný a zajímavý film, u Toma Hankse nemám, jak už je zvykem, co vytknout. Herecký výkon jak vždy vynikající. S Cathrine tvoří zajímavou a přitažlivou dvojici. ()

Pavlínka9

Moc dobře si pamatuji, že jsem film viděla cca před 10ti lety a nebyla jsem z něj zrovna nadšená... S odstupem času jsem se rozhodla se na něj podívat znovu a musím říct, že na něj mám úplně jiný názor. Být v kůži pana Navorského, který zaprvé úplně nerozumí co se děje a hlavně zůstal na letišti a žil pouze tam (tak se rozhodl on) - je to odvaha, silná vůle a schopnost dodržet pravidla a jít si za svým. Jeho odhodlání a dovednost, jak se rozhodl, že bude žít - vtipné, poučné a silné v mnoha směrech. Zeta Jones je kočka, která vypadala opravdu na míň, jak povídala v jednu chvíli a Hanks by se k ní parádně hodil ;) Je to takové rodinné, příjemné, i když komplikované téma, které si spíš pohrává s takovou "kamarádskou" notou v podobě přátelství Hanks/Spielberg. Působilo to na mě celkově, že se tito dva znají už tak dlouho a tak moc, že se prostě rozhodli natočit spolu takový "nenáročný" film a vezmou k sobě do party plno svých dobrých přátel :D :D Ale i tak - je to vtipné, smutné, realistické a nakonec i dojemné...Letiště vypadalo zcela jako pravé a i atmosféra byla uspěchaná, přeplněná a hodně reklamní ;) Reklama kam se podíváš ;) ()

Master19

Opravdu to mohl být bezvadný film. Souhlasím s tím, co už tu bylo zmíněno. První hodinka ubíhá ve výborném tempu a divák se těší co se bude dít. Přichází ale (aspoň pro mě) přeromantizovaná love story a "dojemná" davová podpora hlavního hrdiny. To u mě strhává dvě * dolu, škoda. ()

Tomatáš

Dejte Tomovi nějakou roli o zvláštním jedinci, který zažívá něco neobvyklého a vyjde vám z toho pokaždé výborný film....já jsem se u Terminálu fakt bavil a vřele ho doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout při nenáročném, sympatickém filmu... ()

dANo

Rodinný film so všetkým, čo k tomu patrí a aj keď toto nie je moja krvná skupina, tak dávam 4*, lebo mi pozeranie tejto slaďákoviny v tej chvíli dobre padlo a neočakával som viac, ako mi to dalo... ()

Moogwi

Film inspirovaný skutečnou událostí, ukazuje bezohlednost lidí, kteří se starají pouze o sebe a nevšímají si druhých, slepé dodržování zákonů na úkor lidskosti i vůli, která překonává hory a řeky... ze začátku lehce úsměvný, ke konci příliš kýčovitý, celkově-těžko uvěřitelný. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)