Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

sedm.1

Bohužel si nemohu pomoc,ale i přes veškerá zvučná jména jsem se neubránil od začátku až do konce nudě.Ne snad,že by se ve filmu nic nedělo,ale celé je to ospalé a vlastně i přes základní myšlenku trochu o ničem.Tom Hanks je ale právem herecká hvězda a právě on drží Terminál před úplným zapoměním.Třičtvrtě filmového děje my přišla jakoby navíc,plus samotná zápletka schovaná v konzervě mi přišla neskutečně banální.Od Termiálu jsem mnoho nečekal a příjemné překvapení se bohužel nedostavilo. ()

Wilston

Tom Hanks v hlavní roli v celku napínavého snímku zobrazující člověka přijíždějícího do USA, za účelem sehnat zde pro svého otce podpis od jednoho slavného jazzového muzikanta. Po příletu na americkou půdu zjistí, že mezitím co letěl se v jeho rodné zemi rozpoutala válka. Stal se tedy na americkém území tzv. nežádoucím…nesměl tedy vstoupit na půdu USA dokud se situace nezlepší. Film ukazuje jednak aroganci amerických úředníků (kteří i když ví, že se jedná o cizince tak s ním komunikují v anglickém jazyce a poučují ho o jeho právech a povinnostech nežádoucích), tak i vynalézavost člověka v nouzi. Prvky, které bych filmu vytknul je třeba to, že hlavní hrdina se naučí plynule anglicky v dost krátké době. ()

mohamedsfinger

I když ničím nevyčnívá, tak mám pro tento snímek slabost. Je jasné, že stojí hlavně na Hanksovi, ale ani ten příběh není špatný a dokonce je mi bližší než některé ze Spilbergových "opravdu velkých" filmů (Válka světů). ()

pávek

Ach ten dabing, proč zrovna Aleš Procházka? Jeho hlas je bez pořádného výrazu a k Vladimíru Dlouhému, který Hankse daboval před ním se nemůže ani přirovnat. ()

ranp

Tenhle film mi docela dlouho nějak unikal..když jsem zjistil, že ho budou dávat v TV, tak jsem měl o programu toho večera úplně jasno. V průběhu filmu byly chvilky, kde bych dal plné hodnocení a pak se to střídalo s chvilkami, kde bych dal 3 hvězdičky, nakonec se to ustálilo na hodnocení ****. Určitě jde o příjemný a pohodový film s několika vtipnými momenty. ()

OughJay

Vcelku příjemný film s výbornými herci, úsměvnými momenty i chvílemi, kdy byste nejradši někomu vrazili... :) Spielberg opravdu umí využít potenciál scénáře do posledního písmenka. I charaktery jsou nastíněny tak, že o každé postavě víme přesně tolik, abysme ji poznali. Neni to žádnej filmovej trhák, ale až si budu chtít pustit něco nenáročnýho na relaxaci a pobavení, klidně znova zkouknu Terminál. :) ()

Cejny

Zajímavý film od Stevena Spielberga, který nám ukazuje, co všechno možné a nemožné se může přihodit v letištní odbavovací hale a jejím blízkém okolí. ()

SG-1

"Nemůžu se ho ptát, co dělá. Sám bych mu měl říkat, co má dělat. Nerad bych vypadal jako idiot." -stavbyvedoucí- ()

JADIM

Postava východo-Európskeho skoro-Rusa tu bola vytvorená naozaj zaujímavo až zábavne. Je vidno, že Tomovi Hanksovi role jednoduchších ľudí naozaj idú. Spielberg je majster, ktorý vie, ako vygradovať príbeh o tom, ako si pán Novorský zvyká na skoro-americké prostredie a ako si na neho zvyká okolie. Vývoj postáv a ukážka ich skutočného charakteru tu taktiež tvorcovia vynikajúco zvládli. Zo začiatku to vyzeralo ako nejaká tragi-komédia, potom to prešlo čisto do komediálnej role, ktorá využila každú príležitosť na vytvorenie vtipného momentu a nakoniec aj trochu romantiky. Naozaj príjemný a zábavný film. 10/10 (Videné 29.3.2020, Originálne znenie) ()

PALINO

Keď som sa po prvýkrát dozvedel niekoľko málo informácií o TERMINÁLE, pristupoval som k nemu veľmi skepticky, ako k filmu, ktorý nie je hodný Spielbergovho mena, ale po zhliadnutí filmu musím povedať, že STEVEN SPIELBERG nevie natočiť slabý film. Jeho réžia je viac ako príjemná, filmu nechýba ani vydarený humor, ani dobrá hudba spoľahlivého JOHNA WILLIAMSA a jediné, čo by som TERMINÁLU vytkol, je občasné klišé. TOM HANKS je jedným slovom vynikajúci, až mu človek nemá problém uveriť, že je obyvateľom Krakozie a nie USA. TERMINÁL je skrátka pekný, milý a hlavne neobyčajne príjemný film, ktorý zároveň potvrdzuje fakt, že trio SPIELBERG, HANKS a WILLIAMS dokáže vynikajúco odviesť svoju prácu v akomkoľvek žánri. ()

hudryhudry

Opravdu velmi kvalitní a ftipný film. První 2/3 filmu bazírují na perfektním hereckém výkonu Hanse, dobrém humorné scénáři a zajímavém prostředí terminálu letiště. Ke konci se všek začínají vysvětlovat důvody, příčiny, kvůli kterým se Hanks vypravil z bývalé Sovětské (vymyšlené) republiky do USA a začínají se objevovat tu a tam i trapné scény (např. večeře Viktora s letuškou). Spielberk začíná ke konci dost hrát na city diváka a nevím proč, ale nějak mi to tam nesedí. Právě to ubírá tu jednu *, kterou bych určitě po 1. 1/2 snímku přidal. Každý si však musí zamilovat opravdu perfektně zvládnutou roli Viktora, s níž si Hanks doslova vyhrál a kterého mi bylo v některých částech opravdu líto. Rozhodně stojí za zhlédnutí a myslím, že neomrzí ani po paté :-) ()

Matts

Dokáže vůbec tak dobrý režisér jako Spielberg, natočit průměrný a nezajímavý slaďák? Ano! Bohužel. Co se mu stalo? Nevím. Doufám jen, že bude brzy zase v pořádku. ()

rozbris

Uau Tom Hanks zahraje snad všechno, tenhle film určitě musíte vidět. Jak se snažil přežít na letišti, jak mu všichni pomáhali jak se dalo.......určitě si připravte kapesníčky:-) ()

martinez.

Zajímavý a odvážný projekt (v tom smyslu, že určitě nebylo lehké vymyslet to tak, aby to po celou stopáž celovečerního filmu udrželo divákovu pozornost... o tom, jestli se to povedlo, píšu dále), tak jak je od Stevena Spielberga zvykem, z dob, kdy Tom Hanks ještě nebyl pohodlným byznysmenem, ale celkem aktivním a hlavně kvalitním hercem. Skvělá kamera a hudba režisérových stálic, Kaminskiho a Williamse. První polovina mě bavila hodně, nejenže tu bylo dost zábavy, ale taky povedeného kritizování třeba neochoty lidí nebo bludů, které běží v televizi místo zpráv, které potřebujeme, ale bylo toho o hodně víc. Druhá polovina je ale hrůza, samý sentiment a nuda, jazzová plechovka a neuzavřený milostný románek - tady se někdo výrazněji nezapotil. Jo, a když tam najednou byla ta absurdní svatba, začal jsem vážně pochybovat, že to je dílo Spielberga, spíš bych tipoval nějakou dobrou vílu nebo senilní tetičku šedesátničku. Už nikdy více, doklepal jsem to až do konce jen kvůli tomu, abych to tady mohl ohodnotit. ()

Seti

Já vím, celé to bylo naprosto absurdní, jenže když on to Steven tak příjemně natočil. Na jedné straně skrz naskrz sympatické osazenstvo letiště, na druhé straně skrz naskrz nekompromisní šéf Stanley Tucci a uprostřed toho se motá největší dobrák Tom Hanks. K tomu trocha romantiky, trocha sentimentu a máme tu přesně ten typ filmu, který Steven tak umí (on vlastně umí všechny, ale to je jedno). ()

Wicky

Spielberg nezklamal.Přímo úžasný nápad a Tom Hanks je opět ve své roli skvělý.Nezapomenutelný snímek.90% ()

sidny

Nádherné dílo s úžasným nápadem, velice krásně natočené, příjemní a šikovní herci... Prostě konečně skvělý film, který snad ani lépe natočit a vymyslet nešel. Režie Spielberga a herecké umění Toma Hankse bylo naprosto nezapomenutelné, kéž by se poslední dobou točily filmy, alespoň z poloviny tak originální, zajímavé a plné emocí jako tento. Opravdu tento film získal veškerý můj obdiv... ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)