Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

Paity

Nebýt stupidního názvu (či překladu) názvu té "Navorského" domoviny, dal bych snad i pět hvězdiček. Takhle dávám o jednu méně, ale i přesto řadím film vysoko. Docela mám rád snímky, které si vystačí s jednou "budovou, místností či něčím podobným". Musí na to mít dost kvalitní scénář, což Terminál splňuje. Podobně, i když mnohem lépe to ještě dopadlo například u Pozemšťana. To je teprve koncert. ()

provitamin

Film ktorý sa príjemne pozerá, ale zároveň plný amerických stupidít pre americké dementné publikum, ale to je v podstate väčšina Spielbergových filmov. Neznášam toho režiséra, ale jeho filmy sa dobre pozerajú. ()

Ilhan

Scénář na můj vkus trochu haproval, ale jinak nemám co vytknout. Za ten tradiční, ale stále skvělý feeling, který dokáže Spielberg svým filmům dát, si ty 4 hvězdy zaslouží. 71 % ()

Petr.Kocfeld

Proč ne?Mně se to docela líbilo.Hlavně na poprvé...Terminál mě mile překvapil.Hlavně Tom Hanks a Cathrine-Zeta Jones.Dávám 4 hvězdy.Zkrátka dobré romantické-drama.Tento film si mě získal.Dvojice Tom Hanks a Cathrine-Zeta Jones výborná.Celkem bych dal asi tak 75 procent.Prostředí a výkony hlavních herců dobré. ()

Bouřňák

Nechápu vaše vysoká hodnocení. Je pravda,že úvod tohoto filmu přináší příjemnou a občas i humornou podívanou,ale postupem času pan Spielberg naplno ukazuje svou režisérskou tragičnost posledních let. Šílená a nereálná romantická sračka. A Tom Hanks mě svým ruským žvatláním taky moc nepřesvědčil - i tak je ale to nejpozitivnější na tomto snímku. Rád bych věděl o co panu Spielbergovi jde. Zřejmě už zcela vyměnil kvalitní filmařinu za kasovní jistotu. Jedna * za průměrného Toma Hankse a druhá za některé vtipné momentky v první části filmu. ()

Drc

Příběh člověka chyceného v absurdní situaci. Pokud pominu fakt, že hlavní hrdina v podání Toma Hankse (což není myšleno jako jeho kritika) se zvláště v začátku místy chová jak šílenec a některé scény tak působí značně nereálně, ba přímo absurdně (a teď nemyslím tu správnou absurditu, která do příběhu patří), tak se jedná vlastně o velice dobrý film. Spíš než na děj se soustředí na poskládání mozaiky střípků z lidských osudů a situací, které vás někdy rozesmějí, někdy dojmou a jindy zase trochu naštvou. Velice pohodový film pro pohodový víkendový večer (nejlépe s lahví dobrého vína). Celou dobu jsem se dobře bavil a přestože se nejedná o něco, co bych musel nutně vidět vícekrát, nevidět by bylo škoda. ()

Alaitos

Často se říká, že je tento film natočen podle skutečné události. Není tomu tak. Jediná věc shodná s realitou je ta, že byl jistý muž z jistého důvodu "uvězněn" na letišti. Vše ostatní je smyšlené a je to smyšlené špatně. Spielberg natočil dojemnou romantickou komedii v hollywoodském stylu, čímž tento zajímavý námět zcela pohřbil. Tím, ale nechci říci, že se jedná o špatný film. Nikoli. FIlm je natočen dobře, herci podávají dobré herecké výkony a v rámci romantických komedií patří Terminál mezi lepší kusy. Mně jen vadí nevyužitý potenciál pozoruhodného námětu, na jehož základě šel napsat určitě zajímavější scénář. ()

Radim

Příjemný, vtipný a dojemný film. Jsem rád, že Spielberg nesáhl ke svému obvykému patetickému finále. Scénář je prostý (mimochodem inspirovaný slutečným příběhěm z Francie), o to víc vyniká kvalita scénáře, režie a samozřejmě herecké mistrovství Henkse. ()

Bafo

Docela pekny film s tomem hanksem v hlavni roli ale proste to neni ani nejak vyrazne vtipne ani napinave ani technicky dokonale snad jen roztomile... Proste takove prumerne dilko... Proste nak tomu spielbergovi nemuzu prijit na chut ani po tomdle filmu... ()

Sairina

Námět byl dobrý ale špatná ruka režiséra, který má podivný vkus, tento film skoro zničila. Nedotažené detaily se pomalu hroutí, protože když se dá nepozorovaně dostat až do letadla, tak se podle mě dá dostat i z letiště. Skoro jsem na konci plakala, jak jsem se v tomto filmu zmílila. Zklamal mě. ()

defagoo

Vcelku zajímavý nápad, hudba od dokonalého Williamse, ale až hrozně moc vad a chyb. Spoust věcí je nedomyšlených nebo nedodělaných a vůbec celá Spielbergova režie se mi k tomuhle filmu moc nehodí, i když samozřejmě několik pěkných scén tu je, nevydá to na celý film. Navíc pro mě až příliš trestuhodně nevyužitý potenciál prostředí letiště. ()

BuddyO

Na to, že z celého východu (včetně nás) dělají američané tak trochu neandrtálce, jsme si už docela zvykli, takže jsem na to při hodnocení nekladl důraz. Film je zpočátku utahaný a jediné, co mě u něj udrželo byli perfektní grimasy Toma Hankse. S postupem času jsem se vcítil do hlavního hrdiny, který byl "uvězněn" na letištním terminálu, a vyčkával jsem co bude dál, ale žádný velky filmový třesk se nekonal. Terminál mě nijak zvlášť neoslovil, a podruhé ho opravdu vidět nemusím. Všechno už tu prostě bylo. Hodný vs. zlý, Láska, snaha o dosažení cíle... Jediné, co oceňuji je již zmiňovaný výkon Toma Hankse a jakýsi výsměch americkým děravým zákonům. 3* - 55% ()

jasiska

Píše sa rok 2010 a film má dnes takmer 6 rokov. Od prvého vzhliadnutia v kine som Terminál už videla veľakrát (v rôznom dabingu:-) a dnes mi už nepripadá až taký výnimočný. Ale ešte si pamätám, aká unesená som bola ten prvýkrát. Samozrejme, súčasťou hodnoty filmu je aj to, ako odoláva pôsobeniu času a Hanksov skvostný prízvuk je nadčasový:-). ()

Midnite

Čisté 4 hviezdičky, ale za Toma a Catherine som musel pridať. A koniec-koncov, už len hlavná myšlienka - pomáhanie ľuďom - stojí za 5 hviezdičiek.. :-P ()

unagi

Tomovi Hanksovi tento druh hlavnej postavi najviac sedi. Presne takto je geniálny a preto každý takto stvárnená jeho postava vo filme naberá správne obrátky.....komicky aj smutne pôsobiaci príbeh a situacie. ()

venom14

Mám rád Hankse a Spielberga také,tak to muselo dopadnout dobře.Zdálo se mi to jako milý film o emigrantovi,který neumí anglicky a musí si zvyknout na nové prostředí. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)