Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

cab

Predem odhadnutelny prubeh jinak vicemene dramatickeho dobre, ze strany spisovatele Morta (Johnny Depp), zahraneho pocinu dava dohromady prumerne hodnoceni a pro mene pozorne slusny divacky zazitek. 55% ()

Revolver

Jedna z nejslabších adaptací S.Kinga. Hlavní vinu nese režisér. Jedinným kladem jsou herecké výkony Deppa a Turturra, ale jen oni sami na to nestačí. ()

lonewolf

Vynikající výkon Johnny Deppa, který z průměrné adaptace dělá mírně nadprůměrnou. Výrazně k tomu ovšem přispívá styl závěru filmu, který je z celého snímku asi nejvýraznějším kladem. ()

AngiS

Opět se budu opakovat.. Knihy mistra Stephena Kinga by měly zůstat pouze a jen knihami.. Ale kouknu se na to znova.. klidně i několikrát.. Kvůli Johnnymu :) ale teda bez českýho dabingu pokud dovolíte :D ()

zbysik

Nemuzu si pomoct, ale Johnny Depp mi do role sileneho spisovatele prilis nesedel a tak trochu mi narusoval atmosferu. ()

Castorr

Příjemný thriller na sobotní večer, výborná atmosféra a samozřejmě Depp, který kdekoliv hraje je skvělé. Zklamalo mě, že jsem už půl hodiny před koncem čekal konec, ale i přes to je 60% zasloužených. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Celkem koukatelný ...popcorn, ha ha ha. Stavět zápletku na premise rozdvojené osobnosti je přinejmenším od „Psycha” rizikem, od „Klubu rváčů” pak prostě nejapností, a ani moc nezáleží, jak moc to zašmodrcháte, jak málo stop a jak rafinovaně předestřete a kdy to rozbalíte - pro každého, kdo netráví svůj divácký život zíráním z okna, to bude rozčarování (s výjimkou těch, kteří budou překvapeni, že se scénárista odhodlal završit film * „konec je přece to nejdůležitější” * něčím tak otřepaným. Tolik obsah. Když pominu okaté náznaky se zrcadly a i na rok 2004 mizerné triky, provedení je na tom kupodivu o poznání lépe. Glass demonstruje, že vydělávat v Hollywoodu lze i s ohledem na vkus a herci vyloženě válí: Torturro i na minimálním rozsahu děsí fakt přesvědčivě a Depp se svým dobráckým obličejíkem a tlumenou tim-burtonovskou manýrou jsou tím, co dělá z filmu potěšení a lákadlo na možnou opakovanou projekci (někdy odpoledne ovšem...). ()

Bohemák

Asi by na mě byla slabá i ta knižní předloha. Žádné strhující napětí. Béčkovina se vším všudy, snad kromě obsazení. ()

Merkin

Jakkoliv mám ráda Johnyho Deppa, Tajemné okno bylo hořkým zklamáním. Pointa ala Klub rváčů, akce na bodu mrazu a nato, že se mělo jednat o mysteriózní/thriller/horror jsem se spíš trapně smála. ()

Hanys_

Pointa je jasná po pár minutách, a i když mám nepitvořícího se Deppa rád, tady mi moc neseděl. Nahrát v tom on a Turturo, tak o tenhle film nikdo ani nezavadí. ()

Miller

dobrej film, sice ne napínavej nebo překvapivej, ale takovej solidní pseudo-noir, depp a turturro skvělí, naproto úžasná kamera, celkově film dýchá lehce naLynchovělou atmosférou pozdějších 80s a brzkých 90s, to se mi hodně líbí u filmů, nesnáším moderní digitální kamery. Ok hudba, ideální film na večer. ()

Alaitos

Celkem zajímavé zpracování románu Stephena Kinga. Johny Depp hraje jako vždy skvěle, výborný byl i John Turturro, ačkoli nedostal tolik prostoru. Co se týče toho kontroverzního konce, tak bych řekl, že to šlo udělat jinak a lépe. Takto to v kontextu s předcházejícím dějem nepůsobí tak věrohodně. ()

blues

No potěš... Depp jako hrdina psychologického filmu. Bez něj by ten film byl na odpad, takto je to průměr, s přivřeným okem. Konec jsem nepobral, knihu jsem nečetl, celkově ten film dost postrádal smysl... prostě jsem tomu nerozumněl... ()

Prochy38

První polovina neměla chybu. Atmosféra hustá jak tetina zelňačka, Johnny úžasný a moje favoritka M. Bello pořád nádherná. Knižní předlohu neznám. Pointa mi došla dle očekávání celkem pozdě, každopádně mě to ne doslova šokovalo, ale docela mile překvapilo. Ano, není to nic originálního, ale rozhovor všech J. Deppů byl moc povedený a celková proměna úžasná. S klouboukem válel! Víc mě šokoval konec... Ono to vlastně dopadlo celkem blbě:). ()

chaometic

Atmosféru to mělo dobrou, John Torturo byl skvělý, ale zajímalo by mě kolik hvězdiček by jste obětovali, kdyby tam nehrál Johny Depp. Podobných lekaček na podobné téma je hodně viz. Prokletý ostrov. ()

Xavi6

Hodně se povedlo něco tak malého jako je toto. Mám rád Deppa, ale když k němu přišel ještě Turturro, tak to bylo mnohem lepší a bavil jsem se tím až do konce. ()

Terezinka198

Johnny mě nezklamal. Těšila jsem se na tento film a dostala jsem to, co jsem si přála. Další plus? Hraje spisovatele. :) Jo, není nic hezčího než si zkrátit večer pozorováním thrilleru. ()

GREGOIRE

Hm, čekal jsem víc. Ani tradičně velmi dobrý Johny Deep nevytáhne film z průměru. Ještě tak první polovina má solidní náboj a napětí, ale dál už je to poněkud uspěchané a ne úplně ideálně střižené. Napětí se vytrácí místo toho, aby gradovalo, a překvapivý konec se nekoná. Svou roli jistě sehrál i fenomén obtížné filmovatelnosti Kingových předloh (těch vydařených je jen zlomek). Zkrátka dobrý průměr ()