Zvláštní agent Frank Castle provedl další z úspěšných zásahů proti zločinu, když připravil past na gangstera Mickyho a jeho parťáka Bobbyho, který v přestřelce s agenty FBI zahyne. Gangsterský boss Howard Saint zuří, protože Bobby byl jeho syn. Jeho vztek dostane nový směr, když zjistí jméno agenta, který akci připravil. Jeho žena a Bobbyho matka Livia trvá na tom, aby za synův život zaplatila celá Frankova rodina. Zatímco Frank Castle tráví šťastné chvíle s manželkou Marií, synkem Willem a užívá si setkání se svou rozvětvenou rodinou, jeho dům obklíčí komando vedené Saintovým právníkem Quentinem a druhým synem Johnem. Všechny v domě bez milosti postřílí. Marii s Willem se sice podaří ujet, zoufalý Frank je však později najde na molu zavražděné. Vzápětí je obklíčen, brutálně zbit, postřelen a nakonec hozen do moře. Navzdory zraněním přežije. Vrátí se do města a začne připravovat pomstu. Unese Mickyho a rafinovaným "mučením" z něj dostane všechny dostupné informace o Saintovi a jeho rodině. Všichni vědí, že Frank je odhodlán dokončit pomstu a sám přitom zahynout. Posledním krokem definitivně přesvědčí Sainta, že je mu Livia nevěrná s Quentinem, a ten oba zabije. Svolá všechny své muže, dorazí však i Frank, který se nezastaví, dokud bude Howard Saint nebo jeho muži naživu. (TV Nova)

EvilPhoEniX

Divím se, že jsem byl k filmu zpočátku skeptický a odkládal jsem jej, Kat je totiž přesně filmem, které zbožňuji. Dokonalý Revenge ultra nasraného Poldy přicházející o celou svou rodinu, kde Thomas Jane ztvárňuje skvělého hrdinu, kterému člověk fandí i drží pěsti, ten chlap má neuvěřitelné charisma. Proti němu stojící psychopatický John Travolta, nemilosrdný mafian s nemilosrdnějšími kumpány( Ten dvoumetrový a 150 kilový Rusák byl strašné hovado). Úžasná zábava, perfektní akce, solidní brutalita, hlášky, koukal jsem až do 3 rána a oči mi bleskly štěstím. Chybí mi tyhle filmy.. !!! 80% ()

Kordus

Kdybych nebyl fanoušek comicsu Punisher, možná bych dal filmu i dvě hvezdičky. Tak geniální dialogy se jen tak nevidí, očividně se inspirovaly v absurdních dramatech :) ()

tron

„A ak vás to uteší-“ – „Nie, neuteší. VÔBEC ma to neuteší.“ Ťažko povedať, ako budete KATA vnímať, ak poznáte temnú komiksovú predlohu od Marvelu. Možno mu dosť odpustíte (aj keď osobne si myslím, že skôr vás to ešte viac naserie). Ak patríte k nezasväteným, dvakrát nadšení nebudete. Pripomína to ostrú seagalovku bez Seagala s čudne vystavaným scenárom a nezáživnou, príliš „civilnou“ réžiou debutujúceho Jonathana Hensleigha (scenárista JUMANJI a ARMAGEDDONU, ehm). Nedrží to pokope, je to nudné až nezáživné, nefunguje to ani ako béčkarský akčniak, ani ako revenge movie. Napriek tomu minimálne za svojský kasting (Travolta, Patton, Scheider) KAT stojí za aspoň jedno pozretie. Raz za polhodinu dokonca zázračne chytí dych (nekompromisná masakra na rodinnej oslave). Snímka ma každopádne (ne)bavila približne rovnako, ako prvé filmové spracovanie z roku 1989 s Dolphom Lundgrenom. Punisher sa kvalitného spracovania dočkal až v 2. sérii seriálového Daredevila a následne vo svojom seriálovom spin-offe s tvárou brutálneho Jona Bernthala, ktorý sa dočkal dvoch sezón. ()

B!shop

Hlavni problem tohohle filmu je ten, ze jde o komiksovou adaptaci. Divak tak podvedome ocekava nejaky superhrdiny nebo alespon nejake veci, ktere jsou typicke pro komiksovou adaptaci. Jenze tenhle film je normalni akcni becko, kdybych nevedel, ze se jedna o komiks, tak to z filmu tezko poznam. Ale zase je fakt, ze akcni film to je docela slusnej. Thomas Jane je dost dobrej, ale klidne bych si na jeho miste umel predstavit treba Hugha Jackmana. John Travolta je jako zaporak taky docela v pohode a ostatni nestoji za zminku. Dalsi problem je ten, ze tvurci ocividne nemeli moc velkej rozpocet, takze ruznejch prestrelek, honicek a podobne tu je fakt minimalne, spis se tu porad planuje a mluvi. Velkej klad filmu jsou hlasky, ktery ma zvlast Thomas Jane docela dobry, akorat nektery zbytecne vickrat opakuje. Nejvic se mi asi na filmu libila hudba a to predevsim main theme, to bylo uzasny. Pokud film budu hodnotit jako komiks, tak nic moc, ale jako akcni film to je docela pohoda a nudil jsem se jen minimalne. Slabsi 4*. ()

movie

Hmmm, tohle vůbec není tak špatný jak to podle zdejších reakcí vypadá. Likvidace Castleovi rodiny je celkem krutá a emotivní a zaslouží si odplatu a tady nastává jeden menší problém a to fakt, že místy je snímek trošku natažený. Kdyby byla střihačova ruka důraznější a místo 2 hodin by z filmu zbylo nějakých hezkých 95 minut, dodalo by to na svižnosti a celkovému rázu KATa. Jestlipak budou nějaká další pokračování? Ja bych si dal novou várku rád, už jen kvůli Thomasi Janeovi! 70% ()

Flipnic

Obecně velice kontroverzní "marvellovka", která by ani comixovou předlohu nepotřebovala. Punisher je sympatický akční nářez o dokonalé pomstě policajta, který ztratil naprosto vše. Naštětstí brutalita filmu byla zachována v dostatečné míře a z filmu není pohádka, na kterou mohou jít do kina i děti. Punisher by mohl být vzhledem ke komixu ještě mnohem drsnější a peprnější, ale buďme rádi za to, co nabízí ... a že se nemění v pohádku typu Spiderman, Hulk, Daredevil Elektra a podobné voloviny. Tohle je prostě kultovní mstitel v klasickém podání. Chyby by se našly samozřejmě, ale pomsta je provedená dokonale, postava hlavního hrdiny překvapivě výborně podaná a ztvárněná, výtvarná stránka filmu velmi pěkná, Travolta v pohodě, záporáci v pohodě, ... prostě překvapivě dobrý comixový akčňák. ()

Zíza

Vlastně už od začátku víte, jak to bude probíhat. U každé scény si můžete říct: "Jasně, teď se děje tohle, takže potom se bude dít tamto..." čili vlastně ani nemáte chuť to dokoukat. ()

Skejpr

nemůžu si pomoct, ale pro mne osobně vcelku zajímavý film a příjemné překvapení. Další z "jiných" comicsových filmů, které mne velmi zaujaly. Úžasné úvodní titulky. ()

Shit

Nevim, co proti tomu všichni maj, mě se ten film libil, sice příběh typickej, ale co dneska nemá tycpikej příběh, že jo a jinak má film dobrý svižny akce, bitka s gigantickým rusákem absolutní dokonalost a ještě to fakt pobaví. Perfektní béčko s perfektním Thomasem Janem ()

choze

Po všech stránkách vychutnané nablblé béčko. Od koženého Janea v hlavní roli, přes zábavné dialogy až po oldschool akci s pár osmdesátkově brutálními vychytávkami. Očekávaná krvavá veleřežba nakonec se sice nekoná, ale bizarní odpravení matného Travolty musím ocenit. ()

Gilmour93

Kdopak to hoří 1.. Zločin a trest komiksového Mydláře, jenž v triku s lebkou pravidelně trestá bourbon s etiketou divokého krocana, příkoří na slušných lidech a ve finále i celou Travoltovu famílii včetně ozbrojeného služebnictva. Mé osobní guilty pleasure, které se nebojí, i přes svou řekněme neinteligenci, ze sebe sama vystřelit (komunita kolem Bena Fostera, bitka s ruskou almarou, střídání heroické / namíchnuté grimasy Punishera) a k tomu je místy protkáno patřičně amorálním nadhledem. Hensleigh i zaujme na debutanta docela slušně zvládnutými akčními scénami a v porovnání třeba s žalostným Daredevilem se tento snímek nakonec vlastně jeví jako učiněný zázrak. S ohledem na závěr se obtloustlý tanečník Johnny zařazuje po bok acetonu do skupiny hořlavin I.třídy a v koutku duše jistě přemýšlí, jestli je horší být vláčen za limuzínou, nebo kritiky.. ()

Tuxedo

Další promarněná šance podle comicsu. Zmrvený příběh a postavy, průměrné až podprůměrné akční scény a pár velmi směšných a stupidních hlášek. Raději si znovu přečtu comics. ()

robbiee

[imdb: 6.4/10] | me: Akcia je v poriadku, Punisher je tiež v poriadku a vtip, ktorý sprevádza celý film je viacmenej ok. Miestami padne fajnová hláška a vzápätí padne voľakto z Punisherovho listu. Škoda, že Punisher tak málo trestá a tak veľa "vtipkuje". Inak je to pohodová akcia. Your mother is gone, she took a train. ()

Hal_Moore

Nejdřívě řeknu dvě věci: 1) Nikdy jsem nečetl předlohu. 2) Neočekával jsem skoro nic. Film jsem shlédl před dvěma týdny a opravdu jsem se divil, jaktože má tak nízké hodnocení. Kat má vše, co vede k natočení absolutní sračky, za kterou tvůrci vždy dostanou pár kopanců do prdele: Johna Travoltu jako záporáka, superhrdinu, debutujícího režiséra a neznámé herecké obsazení (až na Travoltu, Pattona a Janeho). Nicméně... Kat nakopává záporákům prdele s opravdu vynikající "choreografií" a dobrými nápady. Samozřejmě jsou zde i skličující momenty a jednostranný děj... ale původní myšlenka takový průběh vyžaduje. Místy je film až surově drsný, což jen podtrhuje dusnou atmosféru. Film jsem shlédl se spolužáky, kteří sledují spíše seiály typu Medicopter a Kobra 11, a i ti si jej zamilovali. Po skončení jsem chtěl přídavek, alespoň jeden. Tvůrci mě ale nevyslyšeli, tak musí jít hodnocení o hvězdičku dolů, nedá se nic dělat. Když posadíte svou chlupatou prdel do křesla s obrovským balením popcornu a připojíte se k této nesmírně zábavné jízdě s výkřiky "Můj ty bože!", "Joooooo!" ... Pak budete doufat, že akademici vytvoří novou kategorii - nejvíce cool zážitek. ()

Brouk

Travoltu jako padoucha můžu, jen nechápu s jakým klíčem si vybírá role. V tolika zhovadilostech co už hrál a je (zdá se) nepoučitelný. Punisher je slabina, pár momentů se mi ale líbilo. Steroidový rus byl kouzelný a W.Patton hrál vcelku s pocitem, že ho to baví, jindy zajímavá Rebecca R-S tady měla po celou dobu tragický výraz, škoda... nemuselo to být podprůměrné béčko... ()

sportovec

Na akční film ještě přijatelné dílko. Jinak platí jedno: točit hůř a hůř není v podstatě žádný problém. Zbytky řemesla jsou ovšem nepřehlédnutelné a v lehkém žánru téměř průměrné. Jinak jde o jeden z mnoha vzájemně zaměnitelných filmů. ()

genetique

Pokiaľ má niekto na komiksové adaptácie takú slabosť ako ja, tak sa tým percentám na konci komentára nemôže čudovať. Aj keď je to sprostosť, pobaví s akčnosť s určitosťou zaručenou. 'Van Helsing' bol tiež všetkými odsúdený a ja som sa v ňom našiel, takže sa ani ja nečudujem, že sa mi páčila (aj keď uznávam) aj táto blbosť. A keby to bolo o pol hodinu kratšie idem ešte vyššie. 70%. ()

sniper18

Je to vydarený akčný film. Má výborný príbeh o policajtovi v utajení, pri ktorého poslednej akcii náhodou zomrie aj syn vplyvného mafiána, ale už sa teší len na čas strávený so svojou milovanou rodinou, ktorý ho čaká. Lenže mafián nezabúda, pomocou svojich kontaktov sa o akcii dozvie všetko a dá vyvraždiť policajta aj s celou rodinou. Ale policajt to ako jediný s ťažkými zraneniami prežije a urobí všetko preto, aby sa pomstil a zničil celú organizáciu. So spracovaním som dosť spokojný, tématika pomsty mi v tomto žánri určite vyhovuje a to v akomkoľvek podaní. Tentoraz to síce nie je až tak priamočiare, ako to na prvý pohľad vyzerá, čo je ale čiastočne záporom, obzvlášť by som sa rozhodne obišiel bez toho zbytočne prekombinovaného správania hlavného hrdinu k mafiánovým najbližším, ktoré navyše aj občas spomaľuje tempo a tak by som skôr ocenil priamy nekompromisný štýl. Ale aj tak je to stále dostatočne zaujímavé, okrem hlavnej línie pomsty ma bavil aj vzťah so susedmi, nezaprie sa ani tá komiksová predloha, čo vidno hlavne na dvojici najatých zabijakov a celkom dobre to osvieži a tak väčšinu času ma to veľmi bavilo a aj tie slabšie časti sa dajú bez problémv pozrieť. Akcie je tu priemerné množstvo a je výborná. Tvoria ju dve veľkolepejšie akcie a viacero menších, je výborne natočená, odohráva sa v zaujímavých prostrediach, nájde sa tu viacero vydarených momentov a poteší aj slušný počet zabitých a niekoľko drsnejších likvidácií. Najviac sa mi páči celé finále, ale určite musím pochváliť aj útok na rodinu a treba spomenúť aj súboj s Rusom, ktorý síce vôbec nezapadá do atmosféry filmu, ale zase je dosť nápaditý a celkom vtipný. Herecké obsadenie je veľmi dobré, výborný Thomas Jane v hlavnej úlohe, slušní záporáci, aj keď John Travolta je tentoraz trochu sklamaním a dostatok zaujímavých vedľajších postáv, hlavne susedia. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, výborný vizuál, zaujímavá atmosféra a kvalitné triky, pre potreby filmu úplne ideálne. Síce najnovší Punisher s Rayom Stevensonom ma bavil viac, ten už je presne tak priamočiary a nekompromisný, ako sa pre tento typ postavy najviac hodí, ale aj toto je stále nadmieru vydarená akčná zábava, ktorá ma baví aj po viacerých pozretiach. 80% ()

mysicka

jedna hvězda, ale nejsem si úplně jistá, jestli je to fér vůči toxickýmu mstiteli.. jenže kouknout na tyhle dva filmy znova.. k tomu už mě jen těžko někdo někdy donutí.. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Max Payne sa prestrieľal do filmu

Max Payne sa prestrieľal do filmu

27.06.2005

Štúdio Fox vypustilo do sveta správu, že plánujú sfilmovať legendárnu akčnú hru MAX PAYNE, ktorá sa vďaka svojej originalite zapísala nezmazateľným atramentom do dejín svojho žánru. Jej príbeh sa… (více)