John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

noriaki

Dávno předtím než se Keanu Reevese stal stylovým a tajemným Johnem Wickem, uvedl se stylovým a tajemným Constantinem. Subžánr temných, náboženstvím inspirovaných komiksovek se v poslední době až nezdravě rozmnožil. Adaptace předlohy Hellblazer nebyla první, ale byla jedna z těch prvních opravdu povedených. Po patnácti letech se sluší říct, že byla stále nepřekonána. Je to o to působivější, že nemá ani nijak zvlášť chytře vymyšlenou mytologii, ani našlapanou akci. Jenže Keanu Reeves byl tehdy na vzestupu a jeho charisma zvládlo cokoliv na světě. ()

dANo

Kvalitne spravený fantasy thriller, ktorý sa zaujímavo pohráva s postavami z pekla a z neba. Okrem nich však ešte sú nejaké hybridy, ktoré žijú medzi ľuďmi a tiež ľudia, ktorí majú kadejaké vidiny... Tento mix kladno-záporných postáv vytvára zaujímavý podklad k tomu, aby sa mohlo rozpútať peklo na zemi. Výborné efekty zatienia slabšie herecké výkony (teda okrem Lucifera v podaní Storemarea:). ()

Mihail123

Film, ktorý stále môžem - aj kvôli cool Keanu Reevesovi a najlepšiemu diablovi Petrovi Stormareovi. A ešte k tomu mladý Shia LaBeouf, ktorý tu rozbehol svoju sľubnú kariéru. ()

Danny F.

Pěkný film se zajímavým příběhem. Neuvěřitelně pojaté peklo. Celkově originální horor, něco v něm však postrádám a Keanu Reeves se snažil dobře. Atmosféra se taky dost povedla, jen bych uvítal více těch obludek. 65% ()

Tereza666

Nádherný film. Ani chvíli jsem se nenudila...Film byl dokonalý, skvělí herci, efekty, kamera, scénář. V tomhle žánru sem nic lepšího nikdy neviděla. BTW: Znáte ten pocit, když dokukáte film a máte chuť si ho pouštět znovu a znovu. Neodradí vás i když se na něj podíváte 2x denně?.. Tohle neříkám jen tak ;) .. ()

sskrblik

Keanu Reeves po Matrixu v jedné ze svých lepších rolí. Notorický kuřák a vyvrženec pekla, který posílá šmejdy tam kam patří. ()

ivo333

Pre mňa jednoznačne najlepšia súčasná fantasy. Keanu Reeves životný výkon a sympatická Rachel Weisz tomu len pomohla. Celý film som sa nenudil, príbeh aj dej ma dostali takže u mňa 90 percent. ()

hroubek

Tenhle suprový film podle komiksu Hellblazer si můžu pustiti skoro vždycky a vždy vím že mě nezklame a tohle platí od doby co jsem ho poprve viděl v roce 2005 kině.Constantine má všechno co má mít správně laděný detektivní příběh a to noirovou atmosférů trochu říznutou o horrorové prvky, femme fatale v podobě Michelle Monaghan(která bohužel skončila na podlaze střižny) a dívné příhody ve kterých se hlavnímu hrdinovy neustále něco děje.Keanu Reeves je jako Constantine neodolatelný, skvělí, boží prostě každá scéna ve kterých vynikné jeho cynismus, černý humor jsou suprový.Rachel Weisz je velmi příjemná v dvojroli, Shia LaBeouf je příjemný sidekick, Djimon Hounsou je jen velký černoch co mluví vážne a Tilda Swinton si nehorázně užívá svoji roli.Opravdu se povedlo ztvárnění pekla, které přeci vypadalo trochu jinak než jsem zvyklí.Jediná opravdová chyba celého filmu je závěrečná scéna s Lou v podání skvělého Peter Stormare a to proto, že až skončí film tak si bude po většinou pamatovat jen tenhle geniální rozhovor což je chyba, protože ve filmu bylo také pár scén, které se jen tak nezapomenou. ()

Fakipics

Schválně si všimněte prvních záběru do nichž vstupuje John Constantine "asshole". Je to nádherný startovní epopej akčních filmů, ve kterém vám hlavní hrdina natrhne anál ihned ze startu. Vymítání ďábla z malé holky ze začátku filmu vždy přináší nejistotu a nedůvěru v budoucí akce, ale u Constantina se prokázal opak. Co se týče obsazení, tak si tady člověk zase jednou cvrkne do kalhot nad okatou Rachel. Celkově i mladej Shia byl úspěšný a bavil mě. Atmosféra byla strhující až dokonce filmu a k tomu finále s nezapomenutelným, nechutným, úchylným, výsměchem zvracejícím úsměvem Peterem Stomarem, který mě přesvědčil o tom, že satan a jeho United Kingdom vážně existuje, protože vizuální zpracování pekla, bílí kostým a krvavé byla trefa do černého! Velkou zásluhu v gradování napětí je hlavní hudební znělka, která mi zní pokaždé v hlavě, když se snažím jít po otci na toaletu. Tvůrci se nesnažili pokazit film ani žádnou souloží, i když to v někom vyvolává pocit napětí a frustrace, tak věřte mi, že v akčních filmech už je to jen zkrátka přebytečný kýč. Slušně si vzal žvýkačku a odmítl pohlavní styk s osobou, které jsou nabízeny miliony za to, aby bylo spatřeno její pravé prso. Respekt. ()

philip.j.fry

Moc nevím co k filmu napsat.Mohl bych říct jak to má pěkný plakát,jaké pěkné příšerky,jaké pěkné peklo,jaké psychické zamyšlení o Nebi a tak...Jenomže Constantine je jeden z mála filmů,které se dost těžko popisují.Ono si ten film musíte pustit sami,aby ve vás zanechal určitý dojem.A chtěl bych vyzdvihnout dabing a potitulkovou scénu.A Johnovu zbraň. ()

Skeksis

Film, ku ktorému sa stále vraciam, keď so spoluosadenstvom zase nevieme, čo pozerať, lebo už sme asi všetko videli. Neurazí, Diabol je cool Keanu je cool, Tilda/Gabriel je cool... A tak nejako to vždy dopozeráme. ()

lykan9

Constantin je skvělý cool film, který je plný bitek, příšer a hustejch hlášek. Co však diváka u tohoto hororu dostane je závěr. Ten je doslova dokonalý. Peter Stormare se sice objeví až v této části a jen na krátkou chvíli, ale to mu stačí, aby ukázal jedno z nejlepších ztvárnění Lucifera. Mám jen jednu drobonkou výtku - John si měl na konci zapálit. ()

svobik

A to je jako všechno? Po místních ohlasech jsem čekal totální pecku, nicméně skutečnost je trošku jiná. Je sice pravda, že Keanu je vážně borec a jeho Constantine je jednou z nejlepe ztvárněných komiksových postav ever. Akce je také solidní, cigareta se pálí jedna za druhou, Shia je cool a Rachel to pekelně sluší. Ale kde je nějaká osudovost? Jde o narušení rovnováhy světa a všichni dělají jakoby nic? Kam se poděli všichni civilisté? Jsou doma nebo co? Všude samí démoni a podobná zvěrstva, ale aby člověk před finále našel normální živou bytost, to ne. Lawrence je sice poměrně schopný režisér, ale samotný úvod působí pod jeho vedením poněkud zmateně. A proč je ze závěrečného finále solidních pouze prvních sedm minut po nichž jde celý závěr filmu do pekel a divák jen čeká 20 (!) minut na konec? A proč v samém závěru jen tak ze srandy přijde Satan, udělá párkrát haha, hihi a je konec? Proč to proboha nemohl Keanu všechno vystřílet a basta? Proč? Proč? Proč? A to nemluvím o Tildě Swinton v roli Gabriela, jež pro mě byla jedním z největších WTF mého života. Velké zklamání. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)