wer4

"Jak daleko můžem ještě zajít?" .. tento film zašiel veľmi ďaleko (v pozitívnom slova zmysle) .. je výborný, má myšlienku, skvelú akciu, humor a zároveň miesta na zamyslenie, skvelé herecké obsadenie, hudbu .. vážne váham nad 5* .. "Otázka není, jak daleko. Otázka zní, je tvá víra dost pevná a čistá na to, abys zašel jen tak daleko, jak je to nezbytné?" ()

_DAVE_

Ačkoli má tenhle film evidentně spoustu inspirace z Tarantinovek, tak bouhuzel stačí pouze na "Ritchiovky". Snaží se tvářit patřičně "cool", ale někdy se to dost míjí účinkem. Intenzita slova "fuck" je místy zbytečně přestřelená. Ale pár momentů tam bylo dobrých. 70%. ()

Maki89

The Saints are coming.... vyborny film s dobrym nametom a spracovanim, hlavni predstavitelia sympaticki, najma Flanery, ktoreho si pamatam z mladeho Indianu Jonesa, celkom ma prekvapilo vidiet ho v role zabijaka, ale islo mu to... tesim sa na dvojku, dufam,ze kvalita rapidne neklesla...Fuck! Ass! 8/10 ()

jjpkohoutek

Náboženství, kříž, latina a vraždění, jako by někdo chtěl zase zneužívat křesťanství ke zlu... a tak očerňovat křesťany... ()

geklon

pěji ódu irským bratřím,k jejich vyznavačům patřím.Ke krvavému poslání, které doslova je k posrání,přijdou jako k houslím slepec, pak přidá se k nim vylízanec, ostrý rek co Rocco Della, říka si a začne mela. Kulky vzduchem poletují, kolem hlav i kolem tújí. Každá krutá hříšná duše, bude míti díru v břuše. Ktož sú svatí bojovníci, co svíraj v rukou brokovnici? na mafiány, pasáky vyběhnou i s hasáky. Po městě se šíří fáma, že k těm dvou se přidá máma. Přidá se a policie těžko litry krve smýje přímo z ulic města Bostnu. Přípomíná Čečnu, Bosnu. Je to jízda a já to uznám - W.D. federální buzna ()

lennyd

Irští bratři Connor a Murphy McManusovi se jednoho obyčejného večera dostanou do křížku s ruskou mafií, která by ráda zavřela jejich oblíbený bar. Společně si dokáží s ruskými gorilami poradit, a tento čin je osvítí. Vždyť by mohli ve svých činech pokračovat, a ve jménu Božím vyčistit město od kriminality, která jej požírá. Po stopách jim jde detektiv Paul Smecker (Willem Dafoe), ale i on ve skrytu duše bratrům fandí a podporuje je... K tomuto filmu jsem se dostal přes fimografii Normana Reeduse, který nyní vládne v oblíbeném seriálů Walking Dead, a já si uvědomil, že jsem s ním doposud snad neviděl žádný normální film. Tak jsem zkusil tento, a vůbec nejsem zklamaný - je to zase trošku jiná krimi, která má určitě originální nápad i zpracování, herecké obsazení na jedničku (kromě výše zmíněného Normana Reeduse ještě Willem Dafoe, Sean Patrick Flanery a Billy Cononolly), a vůbec skvělé scény (třebas s kočkou, přestřelka u jednoho z mafiánů či prostě jen Willem Dafoe jako ne úplně všední detektiv). Prostě miluju když se mi do rukou dostane film, který na první pohled nevypadá nic moc, ale vyklube se z něj takováto lahůdka... ()

noriaki

Film balancující v úzkém prostoru mezi pastišem, poctou žánru a fanouškovským projektem. Na režisérský debut překvapivě vyzrálý a na béčkovou kriminálku svěží. The Boondock Saints se těžko něco vyčítá. Je na něm vidět obrovské zapálení pro věc i péče věnovaná každému detailu. Scénář je ovšem neoddiskutovatelná slabina, a tak se do děje sem tam vkradla hluchá scéna, nebo příběh neodhadl míru. S postavou výstředního agenta FBI měl co dělat i samotný Willem Dafoe. Ještě teď mě udivuje, jak bravurně ji zvládl. ()

JohnSmith

Dost slušnej nářez,brilantně natočený akční scény,děj taky nebyl špatnej,ikdyž trochu připomíná punichera.Třešničkou na dortu je Willem Dafoe a jeho hlášky a rekonstrukce trestných činnů. Jen víc takovejch partiček a svět bude krásnej:-).Už se moc těším na druhej díl. ()

yeniczek

Neskutečný akční nářez! Spousta výborných nápadů a dobrých postav, které jsou skvěle zahrány. Takhle jsem se u akčního filmu už dlouho nebavil. 9/10 ()

Brain-D

"Nemůžu ani zajít pro cíga, abych nepotkal 9 chlap, který jsi vomrdala!" Totálně brutálně hláškovitá, cool super-akční věcička, kde jsou dva pobožní týpci a začnou zabíjet zlé lidi a to vše ve jménu boha. William Dafoe byl neskutečnej! špica ()

VanTom

Velmi stylová gangsterka / tarantinovka o dvou irských bratrech, kteří se rozhodli ve jménu boha vyčistit Boston od všech mafiánů a zločinců. Naprosto chápu kultovní status tohoto snímku, ale mne ty neustálé náboženské řeči a paralely a rádoby kontroverze (jsou v právu, když zabíjejí jenom zlé lidi?) příliš nebraly. ()

jitrnic

Nejde ten film brát vůbec vážně. Ústřední dvojice je sympatická a celkem dobře hraje, ostatní (s Willemem Dafoem v čele) přehrávají až běda a jejich fuckoshitovací rozhovory jsou často k smíchu. Přesto jsem se hlavně ve druhé půli nechal strhnout a dobře jsem se bavil. Škoda, že jsem nebyl donucen u něj také přemýšlet. ()

blackJag

Nerad používám výraz kultovní, ale u tohoto kousku se to celkem hodí. Nejenom že jde o prvotinu (režisér Duffy kromě POKREVNÍCH BRATŘÍ natočil už jen přímé pokračování), ale celá anabáze ohledně vzniku filmu je natolik zajímavá, že ve fázi objasňování došlo v roce 2003 i na dokument (OVERNIGHT)... Bez ohledu na osobu režiséra, který si podle dostupných informací svou bezbřehou vychcaností a egocentrismem zaťal tipec své kariéry (když si člověk uvědomí, že o finanční krytí se starali Weinsteinovci z Miramaxu, tedy společnost, která odpálila k nebesům "primitiva z videopůjčovny" Tarantina, lehce si zaťukám na čelo), k zapomnění odsouzený film (s výbornou a skvěle zahranou rolí pro Willema Dafoea) se díky "ústní lidové slovesnosti" dostal k takové pozornosti, že jen na videu stržil za 50 USD mega. Film za to stojí, to bez debaty, ale... II Scénář: Troy Duffy. 90% ()

s.e.p.p

Pekelně zábavné a efektně natočené béčko. Nebýt tak přímočarého děje a občasné kýčovitosti neostýchal bych se tomu napálit plný počet, protože takto jsem se u filmu už dlouhou dobu nebavil a stylovost některých scén mi připomněla chvíle, kdy jsem poprvé slintal u Matrixu. 80% ()

Dagoussek

Mluví se tady hodně sprostě, uvidíte ze střechy letět záchod, který spadne na mafiána a praštěnýho poldy, který vyšetřuje se sluchátky v uších s operní hudbou :-D a motlidby při zabíjení, to mě bavilo. ()

cpt.Lynch

Na černou komedii málo vtipné. Na vážný film dosti ulítlé. Postavy dost parodické. Zvláštní skoky v ději. Nad motivací postav zůstává místy rozum stát. Ale je to zábavné :) ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie s číslom 8.800, po tom čo som sa dostal do top 50ky Slovákov v počte komentárov sa mi zdá že to ide o niečo rýchlejšie. Teraz k filmu. Nečakajte žiadnu tarantinovku. Krvavé to však bolo, veď už len ten názov. Film je to viac než dobrý. Ja som sa bavil. Ale mohlo to byť ešte lepšie. 4* ()

Philoun1

Hustý parádní nářez, který má ale i hloubku řeší stálou otázku jestli můžeme udělat zlo pro větší dobro, nebudu tady publikovat svoje názory na toto téma. Dobrá hudba (hlavně úvodní a konečná píseň) dobře ujetej Willem Defoe a i ostatní herci hráli skvěle a těch 110 minut fakt rychle uteklo. ()