Standic1

Výborná a charismatická dvojice pistolníků by si sice zasloužila více stylu v akčních scénách, ale tam, kde chybí styl, tak je humor, a to dost povedený. Hláškami se nešetří a náboji také ne. Mimo jiné velký klobouk dolu před úžasným hereckým výkonem, který předvedl Willem Dafoe. ()

majec4

Celkom zaujimavy namet, ktory bol aj obstojne natoceny. Dafoe v ulohe tepleho polisa nema chybu, ci uz schopnostami, aj slabostami. Motivacia hlavnych postav je viac menej na psychiatriu, ale inak boli celkom vtipni maniaci. Z filmu citit Tarantina, aj ked co viem nema s nim nic spolocne. Zaver ma kus sklamal, cakal som ze to dopadne cele inak. Z celeho filmu si budem pamatat hlavne kazen na zaciatku: "There is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men." ()

MadMike

Tento film je doposud můj nejoblíbenější.Skvělý scénář o dvou pobožných bratrech, kteří se rozhodli, že převezmou zákon do svých vlastních rukou a zlikvidují každého, který poruší jen jedno ze sedmi přikázání.Padouchy likvidují způsobem, který okoukali z různých televizních akčňáku a jako třešnička na dortu skvělý herecký výkon Wlliema Dafoeho, který v tomto filmu ztvárňuje homosexuálního detektiva.Film vřele doporučuji tomu, kdo má rád pořádnou dávku akce a černého humoru x) ()

KOZEL84

Byl sem natěšený ze zdejšího hodnocení a konala se tak akorát připitomělá nuda!Taková nuda že na druhý díl úplně seru. ()

Saur.us

Komiksová a perverzní pistolová podívaná se závěrečným zamyšlením ala seriál Dexter. Navíc s brilantním W. Dafoem, který opět předvedl, co všechno je schopen pro roli udělat... ()

PanPes

Jaké by to bylo vzít spravedlnost do vlastních rukou a řídit se svým vlastním morálním krédem ? Přesně takový je příběh bratrů Connora a Murphyho, kteří se brzo vzdali klišé filmového plátna a jeho vražd a začali dělat věci po svém. To vše za spoluúčasti nejednoho šílence se kterými doženou tyto činy mnohdy až do komické roviny... ()

Noomi

Nádherná žiariaca hviezdička za scenár preplnený hláškami, ktoré sa bijú o post kultu. Ďalšia prekrásna hviezdička putuje na adresu originálneho príbehu a brilantného spracovania. Tretiu pridávam za perfektné herecké výkony, za to, že Willem Dafoe ma nikdy neprestane baviť, za to, že konečne viem, kto je Sean Patrick Flanery a za to, že Norman Reedus veru vie zahrať aj hlavnú úlohu (fakt nerozumiem, ako je možné, že aj po takomto úspechu ho do väčšiny filmov nasadili na tri minúty). Ešte jedna hviezdička patrí hudbe Mychaela a Jeffa Danna, pretože pri "The Blood of Cuchulainn" som sa dostala na štyri minúty až tam za hory do Írska a moja dušička priadla blahom. Posledná piata hviezda je bodkou nad celým filmom, nad atmosférou, štýlom a odstrelom mačky, na ktorý asi nikdy nezabudnem. Veritas & Aequitas. ()

sebo9629

Skvelá vec v rámci žánru, film síce má zopár problémov, ale tie mi do značnej miery vynahradil brilantný Dafoe... Hodnotenie: 7.9/10 ()

Helldo

Dost ujeté, dost dobré. Dafoe jede a já "svátým" střelím, v rytmu chytlavého soudntracku, pěknou čtverku. ()

kamigava

Jakožto zapřísáhlého vegana mě iritovala scéna, ve které se fackuje masem. Jinak neznámí herci mi byli celkem sympatičtí. Hlavně známější Willem Dafoe je zde excelentní. Neúnavný policista, který si stihne střihnout i jednu neortodoxní roličku. Nechte se překvapit. Zprvu jsem ho málem nepoznal! Líbila se mi i rádoby náboženská hudba, která připomínala smysl hlavních hrdinů. Dost se tu střílí, hláškuje a sarkasticky vtipkuje (viz kočka). Bohužel jsem čekal trochu víc. Film se blíží Tarantinově tvorbě, ale je ještě daleko. Možná když to uvidím podruhé, tak snad to na ty čtyři hvězdy bude. Každopádně to není film, u kterého byste museli hodně přemýšlet, aby vás uchvátil. ()

ink flo

Velký objev a skvělá gangsta komedie o dvou svatých bratrech vykonávajících boží spravedlnost po svém, která je vlastně trochu předobrazem "cool" komiksáren alá Kick Ass. Jelikož jsou to devadesátky, tak je tam i něco z Tarantina a je to taková esence všeho, co bylo v té době na těchto filmech dobrého. Willem Dafoe tam má  nezapomenutelnou roli gay agenta. ()

jiri.twist

Z filmu mohu sám za sebe ocenit jen výborné herecké výkony a sympatické herce v nesympatických rolích, ale jako slátanina vražd, mučení a násilí mě to absolutně nevzalo a mažu to … 1843 ()

gootchy

Tenhle filmek o dvou bratrech mstitelech jsem poprvé viděl před 6 lety a dodnes se na něj rád znova podívám. Sympatické je, že film jde svou vlastní cestou, nikoho nevykrádá a já jsem mu za to vděčný. Pokud bych měl kritizovat, tak jenom tu scénu, jaxe střetnou s tím IL DUCEm na té ulici před domem, to by z toho tak dobře nevyvázli, když měl ten dědek takovej skill:) Ale to je tak jedinej mínus celýho filmu. ()

merigieren

Z počátku mafiánská vyvražďovačka ve vtipném stylu, ke konci přecházející do monotónní vyvražďovačky božího ražení. Sice je hezký, že našli svého otce, ale přece jen mi připadalo, že to trochu postrádá promyšlenost v zabíjení, pořád to samé, dvě pistole s tlumičem a bezhlavá střelba ke konci už tak nebaví jako na začátku. ()