Javert

Výborná akční jízda, která srší vtipem na všechny strany. Skvěle napsaná i zahraná je nejenom role Willema Dafoa, ale i bratří a "balíčkáře". Z obrazovky po celou stopáž utíká do éteru tak hutná atmosféra, že se astmatikům a lidem s dýchacími obtížemi může přítížit. P.S. Billyho Connollyho jsem opravdu nepoznal:)) ()

kingik

Film, který často sahá k vyššímu hodnocení, ale až nějak moc mně vadilo jeho horší zpracování, které se kategorizuje písmenem "B". Herci hrají až překvapivě dobře, nápaditost scénáři nechybí, ale režijně si to zasloužilo více přidat a mohlo to být lepší. 60% ()

Šakal

Jj, já to říkám pořád. Irští hoši, Ti se zkrátka umí (za)bavit. Zvlášť na den svatého Patrika. To je potom (nej)lepší se jim klidit z cesty nebo si sednout a (na)pít (se) s nima. V opačném případě máte totiž pořádnej problém aneb soudnej den (po Irsku) přichází. A než se jeden naděje, už za něj Tihle sympatičtí (pokrevní) bratři odříkávají (rodinnou) modlitbu „necháváme k Tobě plynout řeku a nechť Ti proud duší prochází. In nomine patris et filii et spiritus sancti“....AMEN. Přičemž nejeden (detektiv) by z toho mohl mít (ne)pěkně zamotanou hlavu. Ne tak W. Dafoe, nejlepší to (teplej) ohledavatel místa činu. Ten má vždy (během pár vteřin) naprosto jasno. Stačí taková(é) maličkost(i) : sluchátka v uších, trocha vážné hudby, velké sladké (teplé) café latté a kobliha popř. cigareta k tomu. Jde ale po těch správnejch. Na jakou stranu se (má) přidat? Slušná oddechovka. Závěrem bych poprosil Troye Duffy(ho) (prostřednictvím Connora a Murphyho) o volné pokračování s podtitulem: Definitivní očištění (české) země od veškerého zla. Tip na lokaci bych měl. Strakova akademie. Pro nezasvěcené s dovětkem, že se nejedná o Franze Straku a jeho přednášky na téma „sparťanské (resp. sešívané) srdíčko“, ale dennodenně se tam schází náš politický výkvět. 70% zaokrouhleno protentokrát (za W. Dafoea) nahoru s dovětkem, že Tarantino (resp. G. Ritchie) jsou o parník (vypravěčsky) jinde, byť nutno (si) přiznat, druhá polovina snímku už drhne o poznání míň (i vzhledem k faktu), že se víc koná než kecá! ()

Jordan

tento zmätený, všetko-možné bez uváženia a premyslenia bezhlavo kopírujúci uvrieskaný film bez štýlu, hlavy a päty, hlavného hrdinu, motivácií, vnútornej energie a logiky bol o čom? dafoe v parochni a šesťpištoľový connolly tomuto nepodarenému kúsku zarábajú ledva 2 hviezdičky... a potom tie záverečné titulky ()

AppleCore

Po celou dobu prvotřídní, lehce zvrhlá leč nesmírně zábavná podívaná. Několik scén je vyvedeno téměř k dokonalosti, skvělá hudba tomu všemu dává perfektní styl a výborný postavy společně s vtipnym scénářem celkovej dojem jenom zvyšujou. Willem Dafoe je jeden z nejlepších filmovejch detektivů jaký jsem kdy viděl. jeho zápal pro věc je až nadpřirozenejch rozměrů. Na Kanadu mimořádně povedený. ()

Kothy

Dost netradiční akční film. Naši hrdinové totiž nemají pořádný důvod zabíjet. Jen si myslí, že tím dělají ze světa lepší místo a nějak se jim v tom daří. Celé to zaštíťují vírou v boha a nějak jim to celé prochází. Willem Dafoe jim je jako geniální teplý detektiv celou dobu v patách. Jak to asi může skončit? Jak jinak než pořádnou střílečkou v Bostonu. "Charles Bronson si vždy bere lano." :D ()

Fingon

Skvělé přestřelky, soundtrack a operu milující a střílečky zbožňující detektiv Willema Dafoea... jinak bída. Škoda. ()

nascendi

Už si to neviem vysvetliť inak, ako tým, že do ČSFD prenikol nejaký vírus a zlomyseľne poprehadzoval hodnotenia u jednotlivých filmov. Veď v prvej tisícke hodnotení tohto filmu som našiel iba jeden odpad, ale v prvej dvadsiatke až tri päťhviezdičkové hodnotenia. Zmocňuje sa ma tiché zúfalstvo, keď si uvedomím, ako dlho zvažujem, než dám nejakému filmu plný počet hviezdičiek a tejto hlúpej zlátanine, ktorá sa nevie ani tváriť ako niečo, čím by chcela byť, sa hviezdičky iba sypú. Asi bude najlepšie nebrať hodnotenia vážne, najmä ak u mnohých je zrejmá ich genéza. ()

Tomco

vyborne krimi tarantinovskeho stylu, ktore vsak urcite nevykrada jeho napady..perfektny dafoe a vyborny scenar dokonali vyborne FUCK dielko.Ámen. ()

Claw

Jedná se o naprosto excelentní záležitost, všechno zde už bylo popsáno. Film stojí zejména na myšlence, která je vyobrazena dvěma "trestajícími" mladými sympaťáky a pak snad z celých 50% stojí na hereckém výkonu a roli Willema Dafoeho, jenže si zde dle mého odehrál celoživotní roli a film jako takový si vlastně díky tomu, co zde předvádí, úplně "přivlastnil, strhl na sebe"... A to osobně tohoto herce nemám moc rád... Perfektní, mírně ujetý a bizardní akční film plný akce, krve, střílení a ...modlení... /80%/ ()

eLeR

Viac nudné, ako kúlové. Výborný námet a skvelý Dafoe. (filmová výzva 2017 - kajda.l) a Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2017) ()

Larrysbride

"Nejlepší film, o kterém jste nikdy neslyšeli!" - asi tak by se ve stručnosti dal charakterizovat Boondock Saints. Chladnokrevná lahůdka s nádechem černého humoru, velmi efektivní akcí a hláškami, které Vám v hlavě utkvějí ještě hodně dlouho po shlédnutí. ()

SeBig

Hodně zajímavý pojetí akčního filmu. Je to celé tak zajímavě natočené. Hlavně mě zde zaujala role Willem Dafoea, který byl naprosto skvělý svými hláškami a gestami. Hlavní role dvou bratrů mi lehce připomínala From dusk till Dawn. No prostě mě se to libilo hlavně ty hlášky a akční scény. Jediný co mohlo být lepší mohlo být víc akční scén a lepší soundtrack. ()

klerik

Dosť jednoduché. Ale účinné a miestami príjemne vtipné. Snaha o presah je mierne diskutabilná, ale príbeh je dobre rozprávaný i natočený. Možno som viac čakal niečo v štýle PRAVDIVEJ ROMANCE či TAKÝCH NORMÁLNYCH ZBIJAKOV, ale aj táto priamočiara jazda s „normálnejšími“ hrdinami mala niečo do seba... ()

Chrustyn

Hodně povedený filmeček se spoustou krve a povedených přestřelek, který si za vzor bere hlavně Tarantinovi krváky proložené černým humorem. Malý, neznámý ale skvělý a Willem Dafoe byl dokonalý. ()

korbitch22

Další hraní si na Tarantina a co si budem povídat i s originální myšlenkou.Skvělý námět, dokonalé herecké obsazení, výborná motivace postav, ale bohužel až příliš sebejistá, naivní, nezkušená a megalomanská režie.Nedá se mluvit o vytříbenosti dialogů, jelikož jsou postaveny na nabiflovaných modlitbách a tisíci variací slova fuck, hlavně teda v podání ústřední dvojice, nebo trojice pokud počítáte i komickou postavičku Rocca.Začátek byl skoro nesnesitelný, každá postava nesympatická, motivace více než chatrná a probíhající děj komický.Jenže po půl hodině jako by někdo zmáčknul tlačítko nitro a film se dokonale rozjede a ta jeho nejistá část zmizí a všechno začne perfektně šlapat a chvilku máte pocit, jako byste sledovali dílo né daleko kvalitou vzdálene např. od Pulp Fiction.Postava agenta Smekra naprosto famózně zahraná Dafoem jako by přiletěla z jinýho světa.Chcípal sem smíchy nad tou prazvláští akční, mafiánskou, spirituální vybíjenou kdy vás motivace postav žene kupředu s oběma bratry, kteří svojí spravedlivou silou dokážou strhnout na svou stranu nejen veřejnost a samotnou policii, ale hlavně diváka, Dafoe v nejlepší roli svýho života a Flanery s Reedusem, ti dva hrozivě vyhlížející kreténi prostě doslova pecka.Film by šlapal jako dokonalej stroj, mohl být kultovní a on vlastně svým způsobem kultovním je, co ho ale schazuje o strašný, ale o strašný kus dolu je zpomalování akčních sekvencí, to si klidně může režisér vyprávět neotřelím způsobem jak chce, ale když každou akci zabije zpomalením je to v prdeli.To tomu filmu ubírá štávu a sílu, to tomu ubírá svižnost a takový pocit té tvrdé ryzí drsnosti a snaží se akci povznést na to božské zůčtování a to je to zmíněné megalomanství, až přílíšná sebejistota, která se prostě režisérovi občas citelně nedaří.Kdyby tyto pasáže byly divákovi servírované natvrdo a suveréně, mohla to být 100% zábava.I přesto chápu to velké hodnocení, stejně se ale nezbavím toho zklamání, že to mohlo být prostě epické, takhle je to jen hodně dobré.Dvoika jistá i přesto hrozivé zjištění, že Willem Dafoe je mnohem hezčí žena, než muž :D 70%. ()

mat.ilda

Těžce nadhodnocený pokus být druhým Tarantinem vzbuzuje spíše soucitný úšklebek než pobavený úsměv, už sám nápad "svatých" likvidátorů je podaný tak uboze, že ubožejší je už jen jejich latinské blábolení se znamením kříže dříve, než rukou společnou a nerozdílnou vypálí každý po jedné díře do hlavy mafiánského lotra a trapnou situaci rozhodně nevylepší následný rituál, včetně kladení mincí pro Charóna. Dva hlavní vykonavatelé spravedlnosti jsou maximálně béčkoví a nevýrazní, budiž jim to přičteno k dobru, protože si je nezapamatuju a nezaškatulkuju jako "ty nemožné pokrevní bratry", až se některému z nich něco jednou povede. To ovšem nemůžu tvrdit o chlápkovi jménem Rocco, na tyto typy a výkony se snadno nezapomíná a jeho další případné filmové postavy budou snadnou konfrontací. Když to shrnu - dvě hvězdy dávám ze soucitu k W.D., který jediný bavil, některé akční kousky a dobrou hudbu. ()

jojinecko

Ako vraví W.Allen: "ˇKeď kopírovať, tak od tých najlepších":) Je zrejmé z ktorých filmov, resp. od koho "čerpal" Troy Duffy. Pravda je taká, že výsledný efekt vôbec nie je zlý a jedná sa o podarenú záležitosť...a Wlllem Dafoe je jednoducho fantastický! ()

Flakotaso

Vynikající Dafoe to dal skoro na čtyři hvězdy. Jinak to není nic zas tak zvláštního, na režii je poznat zelenáč, zpomalené záběry umí udělat každý a pár dobrých nápadů nezachrání těžce nevýrazný celek bez nosného příběhu. Je to prostě jen sled na sebe nenavazujících scének. Nechápu jak tohle může mít stejné hodnocení jako V Bruggách, takových 70% by bylo adekvátních. ()