Ali G Indahouse - Film

Ali G. In Da House

Ali G Indahouse

Komedie

Francie / Velká Británie / Německo / USA, 2002, 85 min

Tak toto je ulet aky ste asi este nevideli. Takehoto poslanca by som chcel mat v parlamente. Napriek tomu ze je to naozaj dost nechutne som sa doslova rehotal. Myslim ze Ali je vskutku podarena karikatura vsetkych raperov a podobnej " havede ". Keep it real. RESTEKP(10.2.2004)

Začínám rozumět srovnávání Sachy Barona Cohena s Peterem Sellersem. Tak jako je Borat vlastně buranskou reinkarnací Sellersova Hrundiho z Večírku, hip-hoper Ali G má leccos společného s inspektorem Clouseauem. Není to tak absurdní přirovnání, jak vypadá, oba charaktery jsou založeny na stejných komediálních principech. Clouseau byl v osobním životě outsider, což si kompenzoval v profesi - zakládal si na imagi neomylného mozku ze Sureté a pečlivě si budoval vlastní kult hvězdy. Ali G maskuje své loserství bohorovnou pózou hip-hopu. Clouseau zas a znovu padal z výšin odvážných dedukcí na ústa díky něčemu zásadnímu, co přehlédl. Sebevědomý projev Aliho G vždy umlčí nějaká trapná mezera ve všeobecném vzdělání (jako třeba posloupnost písmen v abecedě). Dokonce by se dala najít souvislost mezi Clouseauovým frankoanglickým názvoslovím a Aliho hip-hopovou hatmatilkou. ;-) V každém případě je mi na Mr. Cohenovi sympatické, že i když jsou jeho komedie velmi odvázané (a sprosté), nedají se přiřadit po bok filmů Roba Schneidera, Adama Sandlera a jim podobných. Narozdíl od nich Baron nehraje pitvořícího se zhulence. Po vzoru starých mistrů (jako byl třeba právě Sellers) hraje toho idiota s vážnou tváří a o to třeskutěji jeho gagy působí. Rob Schneider nemůže ztratit důstojnost, protože žádnou nemá. Ali G si na ní - tak jako Clouseau - zakládá a proto jsou jeho trapasy (většinou) vtipné. Ale je škoda, že se film vydal cestou kompletně inscenované komedie. Ali G byl původně tak jako Borat mystifikačním médiem. Hosté jeho televizní talk-show věřili, že je reálným idolem puberťáků a že prostřednictvím jeho pořadu jim nalijí do hlav něco chytrého. Blbost moderátora se pak ukázala být neočekávanou překážkou. Radši než film bych proto viděl předlohu, kde se Ali G například zcela vážně ptá katolického kněze, jestli není zvláštní náhoda, že se Ježíš Kristus narodil zrovna o Vánocích... :-D 70%(10.9.2007)

Je to sileny, je to pitomost, ale zaroven si strili z ganxtazz, ktery ja tak strasne nenavidim :) "no uznejte, ze to bylo lepsi nez Harry Potter!!" jo, bylo.(22.9.2007)

Skvělej komediální náser. Člověk musí trochu vědět do čeho se Cohen strefuje, protože je to fakt skoro geniální.(15.6.2005)

Trénink na povedenějšího Borata se Sacha Baronu Cohenovi celkem povedl. Nějaké fórky se vydařily jiné ne, ale v jednom mám jasno, podruhé už bych to vidět opravdu nemusel......(8.5.2008)

• - Když Ali (Sacha Baron Cohen) v úvodní scéně střílí po mužích, nemačká spušť. (Pepy)

• - Ve filmu se objeví i další charaktery S.B. Cohena. V 43. minutě si lze v davu zástupců summitu světových mocností všimnout Borata a v čase 40:32 je zase mezi komentátory slyšet hlas Brüna. (duklak2)

• - Město Staines, ve kterém se příběh odehrává, - se rozhodlo poupravit své jméno na Staines-upon-Thames, tedy Staines nad Temží. Důvodem bylo vzdálit se od negativního zobrazení města, o které se postaral právě komik Sacha Baron Cohen. (x_silver)