Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

zipper111

Tak to mě zklamalo na plný čáře...naprosto dementní scénař nezachránila ani dvojka Depardie-Clavier. Tolik trapných vtipů aby člověk pohledal, prostě zlatá jednička, ta měla šmrnc Asterixe a Obelixe...todle...to nemá vůbec nic...i když ma druhou stranu to je docela dobrá odreagovačka a ta Monika...jéééé :) takže 3* ()

gogos

O mnoho lepsi nez jednicka!!! Ten egyptskej manik je narez...Je to prca obrovska...tuhle komedii ma opravdu rad a patri mezi nej film s Depardiem ... ()

blackrain

Na scénu se nám vrátili naši staří známí. Jsou opět ve skvělé formě a to nejen díky kouzelnému nápoji.Taková roztomilá blbůstka, při které se vždycky mlátím smíchy. Mnohem lepší než předchozí díl. Monica Bellucci jako Kleopatra byla spíše neoblečená než oblečená. A jak řekl můj bratr, byla neuvěřitelně sexy. Gérard Depardieu jako Obelix je prostě neodolatelný a ta podoba s kreslenou postavičkou. Krásně barevný film. ()

kaylin

Samotného mě nesmírně překvapilo, jak se mi tenhle snímek líbil. Z části je to proto, že má opravdu vtipné scény, kde se naštěstí neřeší hašteření v galské vesnici, která zde vlastně vůbec není, z části je to i proto, že je film provázán pop kulturními prvky, které se krásně projevují v hudbě. A pak je tu samozřejmě Monica Bellucci. ()

MajklCZsk

Mám dojem, že Mise Kleopatra je zkrátka film, který když ho vidíte v dětství, se do vás zasadí a postupem let vámi hlodá, až se kupříkladu legendární hlášky stanou naprostým božstvem. Tento Asterix není na pět hvězd ani náhodou. Na kreslené filmy a komiksy to nemá, ale jedná se o solidní kultovku, na kterou se nedá zapomenout. ()

Damiel

78 % - Ale jo, je to sranda. Je to sice možná až moc kýčovitý a násilný, ale já jsem se dost bavil. Když si člověk chce vypláchnout mozkovnu, ideální záležitost. ()

Colonist

Jak už zde bylo napsáno, tento film je rozporuplný. Kostra příběhu a mnohé scény a vtipy jsou zpracovány podle komiksu a poměrně věrně (což je dobře), ale vlastní humor tohoto filmu (jako třeba snaha o modernost, stavba s písní Jamese Browna, různé parodie a narážky...), ať už je vtipný nebo ne, spíše dělá předloze ostudu. V jakékoliv jiné komedii bych to bral a smál se tomu třeba i víc, ale do Asterixe takové věci nepatří. Asterix má být bláznivý, ale inteligentní. Ve druhém dílu se z toho stala opravdová crazy komedie s násilně dělaným křečovitým humorem, který je mnohdy tak akorát pro děti, co na to přijdou do kina (tím myslím ty vlastní vtipy, ne ty z předlohy). Kdyby se to humorem drželo předlohy, byly vypuštěny ty infantilní vtipy, mohla to být dobrá adaptace, protože děj je až na výjimky (Asterix se zamiluje a podobné nesmysly) i se zvraty věrný komiksu. No ale i tak se na tento film čas od času podívám. Herci jsou pořád dobří a navzdory všem výtkám to vtipné je. Jenže, ačkoliv tento film, když to beru jako nenáročnou komedii, pobaví (tak na čtyři hvězdičky), jako fanoušek komiksu prostě musím dát filmu jako celek tři hvězdičky. První díl byl sice složen z několika komiksových příběhů dohromady, ale jako filmové zpracování komiksu byl mnohem důstojnější, tento díl bohužel dělá předloze chvílemi i tu ostudu...Ale když to prostě beru jen jako normální komedii, tak se pobavím. A hlavně oproti třetímu dílu je tento film klenot... ()

kajas

"Vzhledem k násilnosti scény vám raději promítneme následující dokument o langustách." Hláška za hláškou (za což asi můžeme děkovat hlavně výbornému českému dabingu), Monica Bellucci a její nosánek, roztomiloučký Idefix. Nejzábavnější hrané Asterixovo dobrodružství. ()

marleyy

60% kino. Rozhodně slabší než první díl, ale určitou zábavnost tomu nemohu upřít. Gerard se na Obelixe opravdu hodí. ()

Aleee89

Jak jsem psala u jedničky, dvojka je lepší. Je to více zábavné, srandovnější. Možná to dělá exotičtější prostředí, nevím. Výkony herců dobré, zápletka ujde, je to rozhodně fajn film. ()

DonPedro

Přiznávám, že mi tenhle párek Galů nikdy k srdci nepřirostl a moje tajné přání, aby alespoň jednou někdo Asterixovi trochu přistřihl křidélka a Obelixovi vrazil pár facek zůstává i nadále neoslyšeno. Zvolený přístup ke zfilmování komiksové předlohy má ovšem i svoje klady – většina hraných scén vypadá tak "kresleně", že stojí za vidění bez ohledu na obsah. ()

OG_Swifty

Tohle je už o něco slabší než jednička. Na "knižní" předlohu navazuje volněji, vlastně stejně jako jednička, ale kostýmy jsou mnohem slabší než jaké byly v jedničce. Nový Panoramix mi moc neseděl, toho zase vyvážil Jamel Debbouze v roli Numerobise :) Například piráti byli ale příšerní (kapitán měl vousy červenější než Hellboy spodky, Baba nekoktal a uměl R atd). Film je tak na 3 hvězdičky (celkově to totiž není špatný a pokoukáníčko na Monicu Bellucci si nenechám odpustit), ale dávám tomu 4* za super soundtrack a hudební podkres celkově. ()

Violeta

Srovnáváte nesrovnatelné, přátelé, pokud v tomto díle hledáte cokoliv z předchozích, jakoukoliv návaznost či podobnost. NENÍ to pokračování jedničky a NENÍ to v žádném případě prvoplánová slátanina stupidních vtípků. Když tu čtu vaše názory, mám tendence se filmu zastávat, ale ono vůbec není třeba. Alain Chabat si svým svérázným pojetím snímku určuje publikum sám, čekatelům na pokračování jedničky se vysmívá do očí a v každé scéně dává najevo, že se baví především on sám. Znovu opakuji, že NIC v tomto filmu není prvoplánové a tomu, kdo si dal tu "práci" a věnoval trochu své pozornosti i menším (většinou nevyřčeným) detailům, dal Alain Chabat jedinečnou příležitost skvěle se bavit s ním a všemi ostatními. Patří mu můj velký dík za velice vtipnou, inteligentně zpracovanou nezapomenutelnou podívanou. Sakra prostě si pořádně zahulte a nezapomenete taky!!! ()

iHyik

Bez prdele, tenhle film je soubor těch nejgeniálnějších vtípků, kameňáků a prostě všeho, co je tak trapný, až to bolí, že se tomu prostě musím smát. Viděl jsem to asi tak ...... osmsetpětkrát (!) a přitom to furt neztratilo na vtipu, naopak čím víc na to koukám, tím lepší mi ty vtipy přijdou a dokonce si všímám i vtipů, který zřejmě asi ani nemaj být vtipy, vlastně tam ani nepatří, ale stejně tam jsou a jsou skvělý. Jednoho imothepa. Dva. // Máte pěkný hadry. // Nebudou kameny, nebude staveniště. Nebude staveniště, nebude palác. Nebude palác.... nebude palác. // Best. Comedy. Ever. ()

Katarine

No, dejme tomu, že občas jsem se bavila (zvláště při vyslovení jména Panasonix jsem se, ani nevím proč, nějakou dobu válela smíchy), ale jinak celkem nuda. Myslím, že nad 2* jít fakt nemůžu. ()

Chen

Podle mého lepší než první díl. Sice trošku ztřeštěné, ale zábavné a v tak svižném tempu, že zapomenete i na pár faktických nedostatků. ()

ZoltanCZ

Po prvním díle určitě zklamání. První Asterix se alespoň trochu snažil jít ve stopách svého animovaného předchůdce, ale díl druhý je spíš na něho parodie. Ulítlý děj má sice pár vtipných míst, ale celkově jsem velmi zklamán. 30% ()

Nuala

Upřímně, s komiksem a jeho kvalitou to nemá společného zhola nic. Kde jsou ty skvělé, vtipné, kreslené postavičky Asterixe, Obelixe a jejich přátel? Přesto pokud nebudete jen útrpně vzpomínat na mnohem lepší kreslenou předlohu, není to tak špatné. Pár vtipů se podařilo vymyslet i tady. ()