Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

lekr

Příšermá kýčovitá matlanina!! Moře trapných momentů, stupidní hlášky a odrazující herecké výkony..tenhle film byl fakt omyl... ()

Wiikii

Tento druhý díl je asi nejlepší ze všech dosud 4 dílu, které byly natočeny, ale na animované zpracování nemá :)... HODNOCENI: 70% (4*) ()

kaposlav

Prvý film z roku 1999 bol neznesiteľný a herci sa chovali neherecky a dementne, čo prakticky spravilo film nepozerateľný. Tento druhý film bol podľa mňa lepší a herci už nepôsobili úplne trápne. ()

marcek

Trochu slabší než jednička. Mě se prostě víc líbí, když si Asterix a Obelix hrajou s římanama - nemůžu si pomoct :) ()

lebowski!

Musím říct že tenhle Asterix je mi mnohem sympatičtější než ten první. Asi proto že je tak šílený. Klasice dává na frak, ale oproti jedničce zaručeně nenudí. Viva James Brown! 3 hvězdy a jednoho Imhotepha navíc! ()

Sinn

Nenáročná zábava, spousta vtipných scén a hlášek a skvělí herci. Je to sice blbost, ale baví mě a pouštím si ji ráda. A Monica Belluci jako Kleopatra - no radost pohledět, nádherná. ()

Nach

Pro mě stejná úroveň jako první film. Ano, film sice ztratil něco ze svého původního kouzla (atmosféru), ale zároveň získal opravdu nádhernou výtvarnou a kulisovou stránku (Egypt je pro to jako zrozen) a míra vtipných scén i hlášek je zde přesně v takové míře, kterou jsem trochu u prvního filmu postrádal. 70% ()

Streeper

Druhé pokračování dobrodružství Asterixe a Obelixe je pro mě naprosto srdcová záležitost. Pokud se nepletu, tak jsem druhý díl viděla jako úplně první a zamilovala jsem si ho. Líbí se mi, že se děj odehrává v Egyptě, všichni herci jsou sympatičtí, je to vtipné, má to krásné tempo a dokonce se objeví i jedna legendární písnička I Feel Good. Třešničku na dortu tomu ale dává Monica Bellucci, ta ženská je naprostá bohyně a její ztvárnění Kleopatry je dokonalé, řadí se hned na druhé místo za Liz Taylor. K tomuhle filmu se vždycky ráda vrátím. ()

Trainspotter

Připadá mi, že tento snímek vstává a padá s jistými vnady Monici Belluci a taky si nemůžu pomoct, ale Asterix vypadá jako Jan Rosák v letech Videostopu... Jinak velice průměrné, herci spíš otravní, vtipy nevtipné a parodie provařené ()

moviefreak

ZA: Numerobis, v originálnom znení tri krát lepšie ako s inými dabingami PROTI: niektoré anti vtipné vtípky NAJ SCÉNKA: vyslovovanie Galských mien ()

C0r0ner

Chabatův styl je naprosto odlišný od jakéhokoli jiného režiséra. I mně dost trvalo, než jsem mu přišel na chuť, ale nakonec to stálo za to. Praštěná režie se totiž mnohem víc než jednička blíží původním filmům. K tomu je to prostě dobrá sranda se spoustou dementně geniálních vtipů. "Jak jde obchod?" "De to, de to, Imhotep." 75% ()

tomtomtoma

Film Asterix a Obelix: Mise Kleopatra není k nerozeznání od své komiksové předlohy, přesto dokáže splnit své zadání a baví. Je přizpůsoben době svého vzniku, modernímu životnímu stylu i k oslovení mnohem širšího spektra diváků. Několik vtipů vyžaduje znalost francouzských reálií, či všeobecné historické podvědomí, ale i bez nich se lze obejít. Postačí nechat se unášet přímou a svižnou jednoduchostí. Film je nejvýraznější po stránce výpravné. V kombinaci s ozdobnou pečlivostí kostýmů vytváří působivé představení. Možná lze filmovou podobu považovat za dětinskou, ale díky ní osloví a okouzlí i děti. Hlavní postavou odlehčeného vyprávění je Numérobis (příjemný Jamel Debbouze), alexandrijský architekt. Obtížná až nemožná splnitelnost zadaného úkolu je základem, nadšená snaha je způsobem a se zázračným všelékem se hned všechno zdá snadné. Hrdinou příběhu je Astérix (velmi zajímavý Christian Clavier), vychytralý galský válečník. Nejsilnějším lektvarem a nejpřesvědčivější pozitivní motivací je romantické vzplanutí lásky. Hvězdou příběhu je Obélix (dobrý Gérard Depardieu), prostoduchý a dobrosrdečný Astérixův nejlepší kamarád. On je tím rozdílovým hráčem v nejasném propletenci různorodých zájmů a cílů. Jemná ženská krása příběhu je Cléopâtre (šarmantní Monica Bellucci), egyptská panovnice řeckého půvabu. Její tvrdohlavá a přehnaná ctižádost spouští barevné hemžení, rej schopností i tanec záškodnictví. Nejvlivnějším protivníkem příběhu je v tradičním zachování Jules César (příjemný režisér filmu Alain Chabat), římský vládce se slabostí pro půvab a aristokratickou hrdost Kleopatry. Partnerské špičkování může přerůst v celospolečenský mumraj. Důležitou postavou je Panoramix (zajímavý Claude Rich), stvořitel kouzelného nápoje a uznávaná autorita galských odbojníků. Výrazným protivníkem je také Amonbofis (zajímavý Gérard Darmon), Kleopatřin dvorní architekt. Žárlivá zášť v rukách bezcharakterního dvořana je zárukou trvalého napětí. Z dalších postav: seriózně suchopárný i vynalézavý Numerobisův písař Otis (příjemný Edouard Baer), hrubiánský generál Césarovy armády Caius Céplus (Dieudonné), vůdkyně dělnických odborů Itinéris (zajímavá Isabelle Nanty), všehoschopná Amonbofisova pravá ruka Nexusis (Edouard Montoute), po dokončení svého paláce marně volající Malococsis (Jean Benguigui), nejschopnější římská špionka Cartapus (Chantal Lauby), stále bitý římský voják Caius Antivirus (Jean-Paul Rouve), Kleopatřina dvorní dáma se slabostí pro chytrého Gala Guimieukis (půvabná Noémie Lenoir), opakovaně Galy znemožňovaný pirát Rudovous (Bernard Farcy), jeho starý věrný druh Trojnožka (Michel Crémadès), či rezignovaný pirát ze strážního koše Baba (Mouss Diouf). Filmu nelze vyčítat jeho uchopení komiksové předlohy. V té zjednodušené formě dokáže bavit celou rodinu bez nutnosti hloubavého přemýšlení. ()

asinus

Já vím, že je to filmová hrůza, ale pár absurdních vtipů, jaké se najdou jen ve francouzských filmech, mi přijde geniálních. A ten Monicy nos - to je ale nosánek. ()

Morzael

Tento film se prostě musí brát jako kult. Buď ho milujete, nebo (jste idiot bez humoru a film) nenávidíte. Plno absurdit, peckových hlášek a našich oblíbených postav z dětství. Já si film kdykoliv rád zopakuji, je to dobrá odreagovačka. Kupodivu dávám i přednost českému dabingu. ()

MarekT

Možná jste se dobře bavili, jak ukazuje průměrné hodnocení, ale já tedy ne. Místo zfilmovaného komiksu, který vždy disponoval inteligentním humorem, nám zde byla předhozena bláznivina, která je snadno zaměnitelná třeba s takovým silvestrem na TV Nova. Film má sice solidní rozjezd, ale jak se přesuneme na černý kontinent do Alexandrie, hned to začíná jít celé do háje. Trapnost podle mě vrcholí nepochopitelnou modernizací (např. James Brown) a záverečnými titulkami, kde nám náš architekt vypráví neuvěřitelně blbou hádanku o faraonovi. Z toho je mi špatně, jen co si na to vzpomenu, a to vězte, že už je to pěkně dlouho, co jsem tento film shlédl. První film je sice splácanina několika komiksů dohromady, ale přesto i díky Zidiho (Křidýlko nebo stehýnko?) dobré režii jsem se bavil i skvěle a hodnotil jsem čtyřmi hvězdami. Zde sice máme jeden komiks, který se předlohy drží docela dobře, ale paradoxně jeho zpracování je špatné. A za tento fakt uděluji filmu jednu celou hvězdu, tu druhou za onen zmiňovaný solidní start. To jsem v té době ještě netušil, že mě ještě větší hrůza mě teprve potká o několik let později s animovaným filmem. A ještě na závěr - nedivím se, že tohle Uderza pobouřilo (i když on se s posledním komiksem, kde se Asterix setkává s mimozemšťany (u Toutatise!) také moc nepochlapil). ()

Sammya

"Už mě nebaví to administrativní papyrusování!" :D Co se týče hlášek, rozhodně nejlepší díl ze všech tří. ()