Lovci lvů

• USA The Ghost and the Darkness (více)

Michael Douglas a Val Kilmer bojují s nebezpečnými zvířaty uprostřed africké přírody.
Stavební inženýr, plukovník John Henry Patterson přijímá od cynického podnikatele Beaumonta snad nejtěžší úkol svého života - stavbu železničního mostu ve východní Africe. Britové se tam snaží předstihnout německou a francouzskou konkurenci. Most má být postaven za pět měsíců. Za šest měsíců Patterson očekává narození dítěte, a tak chce být ve stejnou dobu doma. Při realizaci úkolu však nepřekonává jen stavební problémy, ale musí se dočasně proměnit v lovce lvů, kteří napadají domorodé dělníky. Proti záludnému páru krvelačných zvířat přezdívaných Duch a Temnota je téměř bezmocný. Dokončení železniční tratě do oblasti slonoviny je tak silně ohroženo. Patterson si proto na pomoc proti lvům přizve zkušeného lovce Charlese Remingtona...
Skutečnými událostmi inspirovaný dobrodružný film režiséra Stephena Hopkinse, jehož děj se se odehrává v roce 1896 ve Tsavu (dnešní Keni). Profesionálního lovce lvů Charlese Remingtona ztvárnil Michael Douglas (Honba za Klenotem Nilu, Skandální odhalení, Americký prezident). Neohroženého stavitele Pattersona si zahrál Val Kilmer (Přísně tajné, Top Gun). Američí filmaři úspěšně těží z nádherné a divoké africké přírody, natáčelo se v Jižní Africe v rezervaci Songimwelo Game v provincii Mpumalanga. Přitom bylo použito drezúrovaných lvů i jejich animatronických modelů. Velkou zásluhu na úspěchu snímku má uznávaný scenárista William Goldman (je podepsán například pod tituly Butch Cassidy a Sundance Kid, Všichni prezidentovi muži, Maratonec, Chaplin), který již ve scénáři dokázal příběhu vtisknout rafinované napětí. Kameru vedl proslulý kameraman Vilmos Zsigmond (Někdo se dívá, Nebeská brána).

Rok 1896. V tábore Tsavo vo východnej Afrike stavia britská vláda posledný úsek železničnej trate s dĺžkou 580 míľ z Mombassy k Viktóriinmu jazeru. Briti sa ponáhľajú, aby prekonali konkurenčné krajiny v získaní lukratívneho obchodu so slonovinou vo východnej Afrike, a na to je železnica nevyhnutná. Podplukovník Patterson (VAL KILMER) má postaviť most cez rieku Tsavo - záverečný úsek budovanej trate. Táto úloha sa však mení na nočnú moru. Tábor začnú prepadávať ľudožrútske levy, ktorí čiernych delníkov doslova decimujú. John sa musí vyučiť za lovca levov. Preto povolá skúseného lovca Charlesa Remingtona (MICHAEL DOUGLAS). (oficiální text distributora)

slavikzbojni

Jw to skutočne nadpriemerný film- vďaka Val Kilmerovi- Michael Douglas by nikdy nebol hercom vyľľej kategórie, nebyť jeho vynijakúceho "tatínka"!. Film v niektorých prter britov krutých vetách odhaľUJE- A VLASTNE ODHALIL PODSTATU EXPANZIE BRITSKéHO IMPéRIA- za každú cena a bez ohľadu na čokoľvek... preto sa aj filmári držali *"britskej zásady..Goldmannov scénár možnbo priradiť ku klenotom scenáristickej práce, a on to dokázaL Film drží prodiváka v napätí a často a ani nepostrehme niektoré výrazné detaily. Ja ososobne som ho videl 5 razy. Je to zvrchovane pozerateľ+ný film a preto dávam ***** ()

Bogrant

Výborný dobrodružný snímok inšpirovaný skutočnými udalosťami s výbornou dvojicou (aj levov), ale predovšetkým Douglasom a Kilmerom a taktiež zimomriavky a rešpekt vyvolávajúcou hudbou od Goldsmitha. Ešte aj teraz keď si na ňu spomeniem tak ma mrazí, i uchváti. Rovnako ako celý film. ()

baron156

"Ti zabíjí pro zábavu". Velmi dobrý, kdo ví proč televizí opomíjený film, s jemně temnější atmosférou a skvělým Michaelem Douglasem. ()

Jurator

Skvělé! Napínavý film s nečekanými zvraty, u kterého se člověk nenudí ani vteřinu. Vše doplňuje skvělá hudba, kulisy a početný kompars dělníků, kteří také hrají nemalou roli. Douglas ukázal, že nezaostává ani v tomto žánru. ()

adooo

Skvele natočené s dvojicou hlavných hrdinov....po tomto filme som sa chvílu bál ísť od Zoo :) niečo ako čeluste len na zemi :) ()

Hrmak

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Krásne zábery, výborná hudba. Výborné herecké obsadenie. Jednoducho Ja nemám čo vytknúť... ()

Cyco_Mike

Mám rád zvířata, ale tentokrát jsem fandil lidem. Asi neprávem trochu opomíjený snímek, ale přitom napínavý a zajímavý příběh - o to víc, že je na základě skutečných událostí. ()

Novik

Moje srdcovka! I po letech stále fungující atmosféra a to napětí! Skvělé výkony Douglase a Kilmera, pánové by měli dostávat podobné role jako tyhle. Pohled na dlouhou trávu mě děsí dodnes, to dělá ta výborná kamera a hlavně hudba Jerryho Goldsmitha. Dále nemám slov, opravdu je to film přesně podle mého gusta a vyčítal bych si kdybych nedal plné hodnocení. Škoda že tohle se už netočí. :) ()

ixel1

Velmi dobře zpracovaný příběh, který vás drží v napětí a divném očekávání téměř po celou dobu. Neskutečný pocit, že je to podle skutečné události... ()

clep

Nevím, jak by to u mě obstálo v současnosti, ale tenkrát před x lety jsem z tohoto thrilleru byl celkem podělanej:-D ()

djkacko

Určite nadpriemerný snímok, s nadpriemernými hercami. Veľmi dobre som sa bavil, videl som to niekoľkokrát a stále ma to baví, jeden z tých filmov ku ktorým sa rád vraciam ()

noxi600

Skvělý někdy až dech beroucí film. K tomu dobří herci, krásná příroda a některé drsné scény působí velice přesvědčivě. Viděl jsem jej 2x u kávy a stále je zajímavým kouskem. ()

LEOM

Napětí to je asi trefná definice filmu. Když navíc vezmu v potaz fakt že se je založen na skutečné události, výborný Douglas a odhodlaný Kilmer, vše dobarvuje stylová hudba. ()

Molerat

Velice nadprůměrný snímek. Napínavý a srdce trhající počin, který ani chvilku nenudí. Vše začíná poněkud nevinně až se to nakonec strhne v krvavou lázeň s mistrem Remingtonem. Je to film který se tak nějak vymyká většině toho na co jsme zvyklí. ()

Dancihal

Mě se to velice líbilo....podle mě super výkony obou hlavních herců!! Krásné prostředí a brutální zabijáci v podobě dvou lvů....Líbilo se mi to o to víc, že to bylo podle skutečné události.. Opravdu dobrodružný film jak má být... Palec nahoru!! ()

kritikspacil

Krasna priroda , magicke Afriky dobre efekty na dobu vzniku , ale to je vse . Prumerny dej , nadprumerne obsazeni s prumernymi vykony ..... ()

Vlad

Poctivá dobrodružná "podívaná", ktorá ma rýchlo vtiahla do deja a pustila až s titulkami. Val Kilmer hrá obstojne a k tomu mu sekunduje tradične skvelý Michael Douglas. Tento snímok je dokonalou ukážkou ako majú vyzerať prekvapivé scény a ako sa buduje napätie z pomerne častej zápletky - vonku na nás číha nejaká potvora a chce nás zožrať. Slušné budovanie atmosféry, bez prehnanej megalomanskej akcie. 75% ()

zmirix

Příběh byl příliš plochý i když napětí bylo celkem slušné.V podstatě se čekalo jen na jedno a to bylo od začátku jasné.60% ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill