Lovci lvů

• USA The Ghost and the Darkness (více)

Michael Douglas a Val Kilmer bojují s nebezpečnými zvířaty uprostřed africké přírody.
Stavební inženýr, plukovník John Henry Patterson přijímá od cynického podnikatele Beaumonta snad nejtěžší úkol svého života - stavbu železničního mostu ve východní Africe. Britové se tam snaží předstihnout německou a francouzskou konkurenci. Most má být postaven za pět měsíců. Za šest měsíců Patterson očekává narození dítěte, a tak chce být ve stejnou dobu doma. Při realizaci úkolu však nepřekonává jen stavební problémy, ale musí se dočasně proměnit v lovce lvů, kteří napadají domorodé dělníky. Proti záludnému páru krvelačných zvířat přezdívaných Duch a Temnota je téměř bezmocný. Dokončení železniční tratě do oblasti slonoviny je tak silně ohroženo. Patterson si proto na pomoc proti lvům přizve zkušeného lovce Charlese Remingtona...
Skutečnými událostmi inspirovaný dobrodružný film režiséra Stephena Hopkinse, jehož děj se se odehrává v roce 1896 ve Tsavu (dnešní Keni). Profesionálního lovce lvů Charlese Remingtona ztvárnil Michael Douglas (Honba za Klenotem Nilu, Skandální odhalení, Americký prezident). Neohroženého stavitele Pattersona si zahrál Val Kilmer (Přísně tajné, Top Gun). Američí filmaři úspěšně těží z nádherné a divoké africké přírody, natáčelo se v Jižní Africe v rezervaci Songimwelo Game v provincii Mpumalanga. Přitom bylo použito drezúrovaných lvů i jejich animatronických modelů. Velkou zásluhu na úspěchu snímku má uznávaný scenárista William Goldman (je podepsán například pod tituly Butch Cassidy a Sundance Kid, Všichni prezidentovi muži, Maratonec, Chaplin), který již ve scénáři dokázal příběhu vtisknout rafinované napětí. Kameru vedl proslulý kameraman Vilmos Zsigmond (Někdo se dívá, Nebeská brána).

Rok 1896. V tábore Tsavo vo východnej Afrike stavia britská vláda posledný úsek železničnej trate s dĺžkou 580 míľ z Mombassy k Viktóriinmu jazeru. Briti sa ponáhľajú, aby prekonali konkurenčné krajiny v získaní lukratívneho obchodu so slonovinou vo východnej Afrike, a na to je železnica nevyhnutná. Podplukovník Patterson (VAL KILMER) má postaviť most cez rieku Tsavo - záverečný úsek budovanej trate. Táto úloha sa však mení na nočnú moru. Tábor začnú prepadávať ľudožrútske levy, ktorí čiernych delníkov doslova decimujú. John sa musí vyučiť za lovca levov. Preto povolá skúseného lovca Charlesa Remingtona (MICHAEL DOUGLAS). (oficiální text distributora)

Greg25

Velkou předností tohoto snímku je atmosféra a stoprocentní věrohodonost doby, kulis a prostředí, kde se děj odehrává. S výbornými výkony Kilmera a Douglase v ústředních rolích a velice slušnou zápletkou podle skutečných událostí, kterou umocňuje bezva scénář. Mně se tento snímek líbil, má velkou přednsot - dokáže vtáhnout do děje. 80% ()

cutugno

Krásna Africká príroda,napínavý až desivý pribeh natočený podľa skutočného príbehu ktorý sa stal v roku 1896 v africkej dedinke Tsawo.Celý príbeh sa odohráva v pozadí stavby železničného mosta, počas ktorého číhalo na pracujucich dedinčanov veľké nebezpečenstvo v podobe levov ľudožrutov. Tý zabíjaju dedinčanov jedného po druhom...desivé. Prekrásna príroda,veľmi dobrá kamera,réžia,hudba a herecké obsadenie. ()

petikacka

Můj nejmilovanější film o Africe...Je to moje stálice a srdcovka zároveň...A taky sen, že to třeba jednou taky zažiju (teda bez těch lvů) tu úžasnou krajinu a přírodu...Za mě 100% ()

Chundys

Jak já zbožňuju velký šelmy! Lovci lvů je úžasný film, jak na lekavé momenty, tak trochu romantiky i vtipu! Byl jsem spokojen! Neni třeba psát více. ()

Eragon93

Příběh stavitele mostů, kterému se do cesty postaví 2 lidožraví lvi, když staví most v Africkém Tsawu... Tento film se mi líbil nejen hvězdným hereckým obsazením, ale také napínavým příběhem a kvalitní prací s kamerou. Podle mě tu Val Kilmer podal svou nejlepší roli, Douglasovi seděla i role vedlejší. Jeden z nejlepších loveckých filmů. "Už se vám někdy něco nevydařilo? - Jenom život." ()

Gadyn

hezky! na to se musím někdy podívat. Jako malý jsem to viděl a měl jsem pak hrozné noční můry a ták.. ()

robo7773

Paradny dobrodružný film, ktorý ilustruje krásnu prírodu a pútavý dej filmu, myslim ze sa im tento film vydaril. A oceňujem ze na konci filmu jeden hlavný hrdina zomrie, aj ke)d to nie je ludské ale aspon to nebola drbnuta americká hovadina, kde je hlavný hrdina nedotknuteľný a neohroziteľný poloboh. ()

Mike.mk1

Jeden z mála filmů, u kterého jsem se opravdu bál, a tím myslím opravdu hodně. Kdybych na to šel do kina tak bych si vzal pro jistotu Pampers. ()

DHDV

Val Kilmer ukázal, že dokáže utáhnout celý film. Perfektně ztvárněná role od Douglase, která když se objeví ve snímku, dá filmu úplně jiný náboj. Nádherný dobrodružný film, jde si svou vlastní cestou a nesnaží se nic kopírovat. Výborná hudba a krásné záběry na africkou přírodu. Filmu není co vytýkat, bohužel je tento snímek hodně nedoceněný ale za to hodně nadprůměrný. Bohužel tak krásné filmy už se netočí. Netvrdím, že je to nejlepší film, který jsem kdy viděl, ale rozhodně patří mezi ty lepší… Na některé může působit nudně, ale je to asi tím že tento film je originální, a teď jsou všichni zvyklý na to, že zvíře zabije člověka v prvních 10 minutách a pak jenom akční „krvárna“. Tento film je prostě jako stará dobrodružná kniha…. ()

Adm.Nelson

Mne sa to zdalo dosť nezáživné, a to mám filmy o Afrike veľmi rád. Levy ako vraždiaci démoni a hlúposti lovcov film zhadzujú ešte nižšie. Dosť dobrý Michael Douglas, ale tiež nemusel skončiť tak blbo. 4/10 ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson