Krotitelé duchů: Říše ledu

• USA Ghostbusters: Frozen Empire (více)

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové. (Falcon)

Kebabkony

Bylo jasné, že po komornější jedničce bude pokračování větší a epičtější. Což se taky potvrdilo a my jsme se vrátili do New Yorku, kde celý tento kultovní počin započal. V hodně částech to má skvělou atmosféru, která připomíná scény z hororu. Duchové tu jsou docela málo a to je divný když v názvu máte duchy. Hlavní záporák měl skvělý a creepy vzhled. I to budování ohledně něj je fajn, ale ve finále přijde, udělá bubu, zmrazí město a dostane během minuty, přes piču v garáži a to je konec. Nejkratší hrozba v dějinách filmů. Prostě máte pocit, že vám nehrozí žádný nebezpečí i přesto jak je ten přízrak mocný. Trochu promarněný potenciál. Stejně největší důraz je tu kladen na ty postavy, kterých je tu jak sraček. O něco víc než v prvním díle. Snad ani jedna mi nevadila. Finále je slabí a skončí dřív než se rozkoukáte. Málo duchů a celkově nových nápadů až na novou zbraň nakonci. Je to lepší průměr a já jsem i docela šťastní že to nedopadlo tak strašně a hlavně největší plus byly sebevražední máršmelouni. 6,5/10 ()

petrsponar

Joo jsou to prostě stáří dobří krotitelé,po vydařeném Afterlife tu máme Ríši ledu a ikdyž už to nemá takové grády a tah na branku ,tak pořád můžu říct že jsme se s bráchou dobře bavili,takže lepších 6,5 (možná 7) z 10 uvidím až mrknu znova☺️ ()

smarkus

Na úvod poviem, že ma to bavilo viac ako predošlý diel napriek tomu hodnotenie dávam nižšie... Vrátilo sa to na známe miesta ale nebolo to vtipné, príliš veľa postáv a navyše hlavná bola mladá Spenglerova - ktorá chcela mať lesbický vzťah s duchom...ó áno. Celkom trapas, že bez Kumaila by tam humor nebol a to bola nadbytočná postava. Nikam sa to neposunulo a nebola to ani posledná rozlúčka s pôvodnými hercami.  Na jedno pozretie z nostalgie fajn ale nikam sa to neposunulo, nové nápady nevyužité a stred filmu zúfalo nudný. 3* ()

Dixieboy

No asi by se nic nestalo, kdyby tohle nevzniklo, ale čistě z nostalgie jsem si užil původní sestavu i odkazy na doby minulé. Nové obsazení mi přišlo více než zbytečné nevýrazné a nejvíc asi Paul Rudd s touhou aspirovat na pseudo-otce roku? Nepochopil jsem... ()

Matamoroz

Za mě v pohodě. Obstojný scénář, herecké obsazení a výkony taky. Pod dojmem zdejšího ,,nic moc,, hodnocení jsem neměl velká očekávání, ale celkově o úroveň výš, než jsem se obával. Na pomezí tří a čtyř, ale trochu přitlačím, abych podpořil...78%. ()

xzajox

Aj keď patrím k fanúšikom pôvodných krotiteľov (a možno práve preto), vravím, nechajte už túto mŕtvu značku v hrobe. Toto len prekrýva dobré spomienky. Nedá sa mi dať tomu viac, aj keby som chcel. Nepomohlo herecké obsadenie, nostalgické narážky, CGI efekty ani tie starecko-detinské pokusy o vtipy. Scenár je neprirodzený a umelý. Vystihuje to rozhovor s duchom o kvantovej fyzike, a ako sa z neho stane materiál vesmíru... uf (alebo asi haha?). M.Grace držím palce, ak začne hrať lepšie role (nie tu), mohla by ísť podobnou cestou ako Emma Watson. Ostatní, aj tí dedovia, nič moc, možno ešte B. Murray, ale ten mal málo scén.  Celkovo dosť nuda a slabota. 43% - 2* ()

kacir

Som čakal podľa komentov úplnú katastrofu a nakoniec sa mi to celkom aj páčilo...ale je to slabšie ako predchádzajúci diel. ()

RadaRD

Bohužel, chtě-nechtě musím připustit, že tohle je o notný kus horší, než minulý Afterlife. Těch narážek na původní filmy je až příliš a jsou občas dost okaté a nucené, vesměs očekávané... Dějově už to taky není žádná hitparáda. Film je plný berliček a nelogičností. Ale stále lepší než ta kikotina z roku 2016. Sečteno podtrženo - dá se na to podívat, ale příště už to asi nebude stačit. Možná by měl do rukou vzít otěže zase Jason Reitman. ()

GaiusPapulus

Bylo to lepší než jsem čekal, i když jednička byla furt lepší. Byly tam dobré momenty které měli atmošku fakt skvělou a někdy i trochu děsivou.  Líbilo se mi že tam byly všechny staré postavy, dávalo to takovou dávku nostalgie, samozřejmě i původní znělka nesměla chybět. Celkově tenhle díl byl spíš o postavách než o duchách, těch tam bylo minimum oproti třeba prvnímu dílů. Hlavní mínus byl záporák ten mohl mít výbornej potenciál, byl děsivej, mocnej a lore byl docela fajn. Ale bohužel byl tam asi na 10 minut, kde přišel zmrazil vše a potom ho v hasičárně dojebali, ale co se dá dělat, tak už to chodí. Nejlepší věc ve filmu byli stopro mini marshmallowni ty byli cute a funny. Takže dávám tomu 7/10 ()

Stoctyrec124

Tenhle film byl hezky nostalgicky zpracovaný, přesto si myslím, že začátek byl až moc zdlouhavý a konec moc uspěchaný, měli tam toho mražáka dát mnohem dřív, bylo to lepší. ()

david141474

Tak tohle ne. Tohle byl jinej odvar. Už od začátku bylo cítit, že to bude úplně něco jinýho než předchozí díly. Humor se ztratil jak pára nad hrncem. A to co dělalo krotitele krotitely, tak na to můžete úplně zapomenout. Tady tento film si hraje na rodinný drama, do kterýho se jen tak objevují duši a ostatní potvory. Děj je nezajímavej až hrůza. Nikdy jsem si nemyslel, že se u krotitelů budu takhle nudit. Mrzí mě co s tím udělali. Akce na kterou jsme zde zvyklí, tady vůbec není. Zdejší akce je jen upozaděna a my většinou vidíme jen výjezd auta. Starší postavy se vrátí, ale už to nemá takový grády jako v osmdesátkách. Když se na scéně poprvé objevil Bill Murray, tak jsem věřil, že ten film kvalitou a humorem trochu pozvedne, ze začátku to tak bylo, to by se ale musel objevit častěji a ne jenom dvakrát. O finálním souboji se radši nebudu bavit, ten má tolik chyb, že jsem se nad tím slitoval, finální známku to však pozměnilo razantně. Finální scéna filmu je zase perfektní, vždycky jsem miloval, že naši krotitelé konečně dostali nějaký ty pozitivní ohlasy a tady tomu není jinak. Bohužel filmu už to nepomůže. Celý ty rodinný vztahy jsou tady strašlivě nudný a vůbec nestály za to úsilí. Hlavní potvora filmu tady je v celé podobě snad jen 15 minut, jinak je to koule a to je docela nuda sledovat. Tento film byl mým nejočekávanějším v tomto roce a musím říct, že jsem sakra zklamaný! 6/10 Jak se z takové legendy mohla stát taková nuda? (Biograf na Špici - 13.4.2024) ()

Grázl83

Nejsem zklamaný a to je hlavní. Nostalgická linka funguje, stejně tak humor a Marshmallow Men :-). Klidně by to mohlo být o trochu kratší, je zde i dost omáčky okolo, hlavně co se týká rodinných vztahů. ()

bazmat

Na kultu Krotitelů duchů jsem nikdy moc nejel, takže k nějakému tomu vykrádání sebe sama nejsem ani nijak kritický ani nostalgický. Linka teenagera, kterému nikdo nerozumí, nikdo ho nedocení a který ve snaze najít sebe sama provede nějaký zakázaný nesmysl (ostatně jako všechny teenage generace předtím), koresponduje se snahou nachytat mladší publikum. Původní fanoušci by asi na zalepení nákladů nestačili, i když se je "stará parta" snaží do kina dostat ze všech svých posledních sil. ()

HNTR

První dva díly z osmdesátek jsou již dnes kultovní záležitostí. Na jejich úspěch v roce 2021 navázali Krotitelé duchů: Odkaz. Nostalgie zafungovala a děj dával smysl. Jenže nostalgie nefunguje do nekonečna a zde se to hodně projevuje. Říše ledu zásadním způsobem upozaďuje děj. Postavy, které byly představeny v předchozím díle nemají absolutně žádný dějový oblouk. Trosky děje se snaží budovat velkou hrozbu v podobě úhlavního nepřítele, toho ale vidíme až v třetím aktu, takže nestihne ani napáchat dostatek škody. Žádné zajímavé krocení duchů se zde neodehrává až do posledních dvaceti minut. Každou desetiminutovku se film snaží o odkaz na některý z předchozích dílů a zapomíná se na to, že by film měl nějak gradovat. V zásadě si nepamatuji, že bych se zasmál víckrát než jednou. Bohužel zbytečný film, který zahrabe celou sérii pod drn. ()

Draconian

Chtěl jsem hororovou komedii, čekal jsem kravinku a...dostal jsem to. Film má skvělé momenty a pasáže, které šlapou, ale také fakt hodně blbé chvilky a pasáže, které nudí. Trochu horská dráha. Příběh samotný je fajn a hlavní záporák je epický. Pro mě osobně fungoval i humor a zasmál jsem se. Nadeem si vyloženě vtipy ukradl pro sebe a tahle postava byla ohromně zábavná. Naopak se film nevyvaroval kolísavému tempu a kostrbatosti. Tím myslím, že některé dialogy bolely, jindy nefungovala logika (a to i na poměry v podstatě bláznivé komedie. Nakonec ale i atmosféra filmu mi někdy přišla taková...umělá. Chyběla tomu lehkost.  Finále filmu je ale prima. Děje se toho hodně a záporák je prostě zajímavý. Snad nebude velký spoiler, když řeknu, že se celá parta starých a "nových" krotitelů sejde pohromadě a bojují spolu. Zde však to opět drhne, protože jich je jak psů a vlastně nemají co dělat.  Ono je na filmu rozhodně co kritizovat, ale přesto jsem se ve výsledku dobře bavil. Je to nenáročná zábava a člověk odpustí i ten takřka kýčovitý závěr. Ale která americká komedie ho nemá. Je to jeden z těch filmů, které pobaví, ale nadšení nevyvolá. Další díly asi budou. Jen moc nevěřím, že by to bylo víc, než jen umělé prodlužování série. Každopádně to nebylo špatný a návštěvy kina nelituji.  65% ()

Franki69

Pamětníky odchytávání duchů v New Yorku tenhle film rozhodně neurazí. A když jsme vyšli ze sálu, došlo mi, že jsem byl v cinematickém tematickém lunaparku s atrakcemi světa Ghost Busters. Přítomná rozšířená camea ještě žijící původní sestavy lovců jsou vesměs milá, o nikoho se tam nemusíte bát, strašidel je hodně a bezmála dvě hodinky při chroupání popcornu rozhodně pobaví. Co tedy chybí? Komediální talent původní autorské dvojice Aykroyd-Ramis a jejich umění přesvědčit i v potrhlé komedii diváka, že „o něco jde“. Jak tomu bylo v původních filmech z osmdesátých let. Došlo mi to při titulcích, když se ozval původní, osmdesátkový hit. Ten, stejně jako ty čtyřicet let staré filmy, na své síle neztratil nic. Oproti tomu oživená série s druhou generací lovců v rodině Spenglerových je v podstatě pokračujícím louhováním pytlíku kdysi silného a dobrého čaje. A myslím to mile, pořád je to zábava, ale nový kult se tady nerodí. Zejména kvůli logickým chybám ve scénáři, které vám dojdou dřív, než po projekci dojdete k zaparkovanému autu. Dávám 65% a prosím vás, neberte do kina malé děti. My tu kliku při projekci neměli a Garacca je fakt hnusný rohatý strašidlo. ()

Simonro

3* jsou možná až moc štědré, ale s popcornem a colou to zas tak nebolelo ;). Asi proto, že nic  nového a originálního jsem nečekal a za lístek neplatil (ČSFD projekce), spoustu chyb jsem tomu odpustil. Jen bylo v tom filmu na můj vkus až moc nesympatickejch jedinců… ()

brasek

Začiatok filmu, New York v roku 1904 je famózna návnada, ale zvyšná prvá hodina je absolútna nuda, dej je plný balastu. Všetko nakoniec zapadá do seba, ale príbehu chýba dynamika a tempo, vôbec to nie je nejakým spôsobom zvlášť zaujímavé. Slzy na koci mám zo sklamania a nie z nostalgickej spomienky ako u Afterlife. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (více)

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra