Krotitelé duchů: Odkaz

• USA Ghostbusters: Afterlife (více)
Trailer 1

Režisér Jason Reitman a producent Ivan Reitman uvádějí další kapitolu z původního příběhu Krotitelů duchů. Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček. (Falcon)

Trailer 1

Lima

První půle mě teda bavila víc, příjemně balancovala na hraně nostalgie, kde to ještě bylo únosný. Jenže pak se spustily digitální chujoviny (praktický efekty z 80.let ničím nenahradíš), a já i díky Finnu Wolfhardovi jsem si připadal, jako bych koukal na nějaký slabší ´Stranger Things´ díl. A přestože mám hrozně rád starou partu z osmdesátkový klasiky, oni bohužel - a pro mě překvapivě – nebyli v závěru tím prvkem, který by ten film zvedli nahoru. Jenom krátký vzpomínání mě nestačí. A když z celýho filmu pobaví jenom potitulková scéna, je něco asi špatně. ()

verbal

Posledně to skončilo krocením puchů v megatrapném Fajgově fekálu. A tak se toho holt zase chopil Ivan, nezván, nečekán, a zaplatil svému povoláním synovi reparát a domnělou satisfuckci své skvělé osmdesátkové klasiky, egoistickou poctu sobě samému a zesnulému strůjci původního úspěchu, skvělému scénáristovi i herci Haroldu Beranisovi. Satisfuckci, v níž z nostalgie kývli na větší zapózování i všichni dosud žijící členové a štěkla si i Ryplyjová. Avšak co Gozer nechtěl, nijak slavně to věru nedopadlo. Fajgovo, co do monster ovšem mnohem lépe udělané, žinantní projímadlo se sice naštěstí neopakovalo, avšak satanžel tentokrát pro změnu zaúřadovala akutní scénáristická impotence, za každou cenu přetavená do audiovizuální nudy k posrání. Tudíž z dvouhodinové hrací doby jsou tři čtvrtiny Lovci uhrů, kdy do toho ve snaze o osmdesátkovou strukturální patinu a kopírku nudofily přehajpováných, veskrze narkoleptických Neznámých věcí zase narvali bandu otravných fuckanů, co řeší výhradně jen kýčovitá maloměstská traumata a omílají patetické rodinné hovnoty za asistence zcela zbytečného, nesympatického a veskrze přeceňovaného ňoumy Pavlíka Ruddy, přičemž nějakého toho ducha aby si znuděný divák tak leda vyprděl. Načež následuje ubohé a až téměř násilné naroubování původního komanda a jakože poctové, doslovné přetočení závěru z prvního filmu. A co já teď jako, kurva, s tím? Předchozímu Fajgovu vředu na prdeli kinematografie jsem patrně ve slabé chvilce dal dva strupy, které by si čistě a jasně zasloužilo tohle, ovšem rozhodně nechci stavět Rajtmanovy na úroveň slaboduchého fekálního dobytka ani kurvit kontinuitu Verbalova korelačního koeficientu. No tak teda 2,5000001, no, ale s příchutí žluklých krevet na patře cinefilního nevkusu. ()

J*A*S*M

V první polovině se mi to svou nostalgickou retro atmosférou líbilo, jak se ale postupem stopáže začne víc blbnout s duchy, stane se z nových Krotitelů duchů ošklivej digitální cringefest. Příjemně energické teenage dobrodružství se změní v jakousi křečovitě uctivou poctu pár gerontům, kteří sice zachrání situaci, ale působí to, že sotva stojí na nohou. A to městečko, kde se to celé odehrává, působí až vtipně prázdně. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $123,924,125║ Tržby Celosvetovo $185,224,125▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Návraty k osvedčeným témam. Jason Reitman nie je moc na takéto blockbustre a dáva tam viac zo svojej artovosti, viac sa drží pri zemi, nepreháňa moc, postavy v norme. Z veľkej časti to je taký reboot prvého dielu ale samozrejme aj pocta tomuto kultu a hercov s ním spätých. Aj keď ten záver mal určite viac dostať do kolien, stará dosluhujúca garda krotiteľov moc tomu teda nedala. Ako taká oddychovka po veľkohubých popcorňákoch fajn. /70%/ ()

Cervenak

Celé je to veľmi príjemné, úplne všetky postavy sú mimoriadne sympatické, vývoj vzťahov zvládnutý s ľahkosťou typickou pre Reitmana juniora... ale bohužiaľ, to finále, ktoré skoro presne kopíruje prvý film (len o poznanie menej zábavne) je trpkým sklamaním. Nebyť posledných zhruba 20 minút je to jeden z filmov roka. Ale aj tak fajn a pre fanúšikov pôvodných GB povinnosť. 7/10 ()

• Na konci filmu následuje mezititulková scéna a potitulková scéna. (VášaVF)
  • „Můj otec (pozn.: Ivan Reitman, režisér původních Krotitelů duchů, 1984) kvůli koronaviru moc nevychází z domu. Nechal si ale udělat test, nasadil si roušku a dojel do Sony podívat se ve studiu na film. Potom plakal a řekl: ‚Jsem tak hrdý, že jsem tvůj táta.‘ A to byl jeden z nejúžasnějších okamžiků mého života.“ Tak popsal Jason Reitman otcovu reakci pro Empire. (CrypzzXD)
  • Film měl jít původně do kin 10. července 2020, ale kvůli pandemii COVID-19 byl odložen na 5. března 2021. (fanda124)