Reklama

Reklama

Krotitelé duchů: Odkaz

  • USA Ghostbusters: Afterlife (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Režisér Jason Reitman a producent Ivan Reitman uvádějí další kapitolu z původního příběhu Krotitelů duchů. Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček. (Falcon)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (404)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Celé je to veľmi príjemné, úplne všetky postavy sú mimoriadne sympatické, vývoj vzťahov zvládnutý s ľahkosťou typickou pre Reitmana juniora... ale bohužiaľ, to finále, ktoré skoro presne kopíruje prvý film (len o poznanie menej zábavne) je trpkým sklamaním. Nebyť posledných zhruba 20 minút je to jeden z filmov roka. Ale aj tak fajn a pre fanúšikov pôvodných GB povinnosť. 7/10 ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

V první polovině se mi to svou nostalgickou retro atmosférou líbilo, jak se ale postupem stopáže začne víc blbnout s duchy, stane se z nových Krotitelů duchů ošklivej digitální cringefest. Příjemně energické teenage dobrodružství se změní v jakousi křečovitě uctivou poctu pár gerontům, kteří sice zachrání situaci, ale působí to, že sotva stojí na nohou. A to městečko, kde se to celé odehrává, působí až vtipně prázdně. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Posledně to skončilo krocením puchů v megatrapném Fajgově fekálu. A tak se toho holt zase chopil Ivan, nezván, nečekán, a zaplatil svému povoláním synovi reparát a domnělou satisfuckci své skvělé osmdesátkové klasiky, egoistickou poctu sobě samému a zesnulému strůjci původního úspěchu, skvělému scénáristovi i herci Haroldu Beranisovi. Satisfuckci, v níž z nostalgie kývli na větší zapózování i všichni dosud žijící členové a štěkla si i Ryplyjová. Avšak co Gozer nechtěl, nijak slavně to věru nedopadlo. Fajgovo, co do monster ovšem mnohem lépe udělané, žinantní projímadlo se sice naštěstí neopakovalo, avšak satanžel tentokrát pro změnu zaúřadovala akutní scénáristická impotence, za každou cenu přetavená do audiovizuální nudy k posrání. Tudíž z dvouhodinové hrací doby jsou tři čtvrtiny Lovci uhrů, kdy do toho ve snaze o osmdesátkovou strukturální patinu a kopírku nudofily přehajpováných, veskrze narkoleptických Neznámých věcí zase narvali bandu otravných fuckanů, co řeší výhradně jen kýčovitá maloměstská traumata a omílají patetické rodinné hovnoty za asistence zcela zbytečného, nesympatického a veskrze přeceňovaného ňoumy Pavlíka Ruddy, přičemž nějakého toho ducha aby si znuděný divák tak leda vyprděl. Načež následuje ubohé a až téměř násilné naroubování původního komanda a jakože poctové, doslovné přetočení závěru z prvního filmu. A co já teď jako, kurva, s tím? Předchozímu Fajgovu vředu na prdeli kinematografie jsem patrně ve slabé chvilce dal dva strupy, které by si čistě a jasně zasloužilo tohle, ovšem rozhodně nechci stavět Rajtmanovy na úroveň slaboduchého fekálního dobytka ani kurvit kontinuitu Verbalova korelačního koeficientu. No tak teda 2,5000001, no, ale s příchutí žluklých krevet na patře cinefilního nevkusu. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

VĚDA JE OPRAVDOVÁ. RYZÍ. ODPOVĚĎ NA TO ŠÍLENSTVÍ KOLEM. Je to zvláštní, staří Krotitelé duchů se mi líbí, ale nostalgik rozhodně nejsem, možná nebylo šťastné obsazovat Finna Wolfharda, ale seriál Stranger Things přece nemá doživotní právo na všechny mysteriózní zápletky v seriálech a filmech o mládeži, nebo jo? Snímek má svoje chyby – například méně aktivní obyvatele městečka (to ale souvisí s tím, že žádný z nich není ochoten věřit něčemu vyššímu), nebo to, že příběh je nekomplikovaný (i to se ale dá zdůvodnit, zejména tím, k jakému žánru a desetiletí odkazuje). Zkrátka a dobře i přes výše zmiňované jsem se bavil přímo královsky – smál, bál a byl dojat (zejména věnováním Haroldu Ramisovi) a po delší době jsem se při sledování filmu cítil jako filmový fanda. Zdejší nízké hodnocení mě dost rmoutí. 90%. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

První půle mě teda bavila víc, příjemně balancovala na hraně nostalgie, kde to ještě bylo únosný. Jenže pak se spustily digitální chujoviny (praktický efekty z 80.let ničím nenahradíš), a já i díky Finnu Wolfhardovi jsem si připadal, jako bych koukal na nějaký slabší ´Stranger Things´ díl. A přestože mám hrozně rád starou partu z osmdesátkový klasiky, oni bohužel - a pro mě překvapivě – nebyli v závěru tím prvkem, který by ten film zvedli nahoru. Jenom krátký vzpomínání mě nestačí. A když z celýho filmu pobaví jenom potitulková scéna, je něco asi špatně. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (17)

  • Skutečné jméno Podcasta (Logan Kim) nebylo ve filmu zmíněno. (Puxina)
  • Na konci filmu následuje mezititulková scéna a potitulková scéna. (VášaVF)

Související novinky

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak…

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze…

Bond v říjnu, Uncharted za rok

Bond v říjnu, Uncharted za rok

22.01.2021

Další smutné zprávy ze světa filmu. Krachující studio MGM bylo opět nuceno odložit nejnovější bondovku Není čas zemřít. Poslední snímek Daniela Craiga v roli agenta s povolením zabíjet tak místo…

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět…

Reklama

Reklama