Píše se rok 1943 a situace na bojištích druhé světové války se pro nacistické Německo nevyvíjí dobře. Realisté by dokonce řekli, že válka je prakticky prohraná. Admirál Canaris, který stojí v čele německé vojenské zpravodajské služby, proto dostává od samotného Adolfa Hitlera za úkol vypracovat teoretickou studii proveditelnosti únosu britského premiéra Winstona Churchilla do Berlína. Plán ovšem začíná nabývat zcela konkrétních obrysů ve chvíli, kdy si nápad vezme za svůj úskočný Heinrich Himmler a nařídí jeho provedení. Výsadek německých parašutistů převlečených do polských vojenských uniforem pod vedením plukovníka Kurta Steinera přistává na území Velké Británie, kde se pokusí o nemožné. (Česká televize)

hrona

Charismatický Michael Caine, velmi vtipný Donald Sutherland, ostříhaný Treat Williams, němečtí důstojníci Donald Pleasence s Robertem Duvallem a Larry Hagman, jako totálně vyšinutý amík. Skvělé herecké výkony, a nemusí to být velkorozpočtový film, ve kterém bychom měli fandit těm hodným, skvělý zážitek. ()

honajz

Filmařsky je to hodně dobré - kamera a výprava špičkové. Ale scénář a herecké vedení trochu pokulhává. Některé scény jsou skvělé (zvláště s Duvallem), jiné jsou chladné a neosobní. Třeba postava Steinera mi přišla hodně špatně představená a uchopená, na to, jaký má mít prostor. Nebo ten americký velitel zcela zbytečně podaný v groteskovém duchu a groteskně končící. A pak ty nelogičnosti. SPOILER Padělaný podpis Hitlera? Steiner a jeho muži by byli zastřeleni hned na místě, stejně jako Duvallova postava, že se zastali židovky a oponovali nadřízenému. Tajný východ z kostela, o kterém nikdo neví, jen když je to zrovna potřeba? A u tajného východu nikdo nehlídá? (To nikdo netuší, že kostely mají vchod sakristií?) Tajný agent nechá ve volně přístupné chatě, když není doma, jen tak válet vysílačku a usvědčující dokumenty? Všechny tyhle kraviny srážely jinak realistické podání filmu, až jsem postupně klesal v hodnocení. To nezmiňuji takové detaily, jako poukazy na koncentráky, jež vymysleli Britové či v podstatě zesměšnění americké armády, zatímco všichni Němci jsou rozvážní a milí. A navíc jsem se nakonec stejně nedozvěděl, kdo Němcům dával ty tajné zprávy. ()

Lacike

Klasicky heist film odohravajuci sa pocas vojny v ktorom skupina nemcov ma uniest ziveho Churchilla a vy im fandite, kedze sa jedna o skupinu inteligentnych vojakov, ktory maju cest a nie su to ziadny zfanatizovani nackovia. Skoda len, ze film je dost rozvlacny a strasne dlho trva priprava na akciu. Ked uz konecne dôjde k akcii, tak je na slusnej urovni, ale vela jej tu nie je. Vysledkom je priemerny film na jedno pozretie. 5/10. ()

Baxt

Hrozně rozpolcené. Politickým náhledem ukotvené někdy v 60. letech (co není rudé, je dobré), filmařsky zase nesmírně moderní řemeslo, jakým se pyšnili jen ty nejlepší akčňáky let osmdesátých. Hvězdné obsazení zase podtrhují bizarní castingové volby (vyhublý Sutherland jako suverén numero uno, jemný Pleasence si střihl Himmlera). Hudba vybrnkává cosi mezi Morriconem a pochodovým Williamsem. Celkové dojmy ale míří rozhodně k plusu. ()

MrCreosote

Válku sice prohrajeme, ale aspoň vám uneseme Churchilla. Zajímavě se rozjíždějící mystifikace (?), která ale doplácí na podivně rozklíženou druhou polovinu a práci s postavami. Cainův Steiner je chlap, jak má být, ale ve filmu na překvapivě malém prostoru nemá moc čím zaujmout. Jednooký Duvall je snad ještě větší sympaťák a budí dojem, že nacističtí důstojníci byli vesměs správní chlapi, kteří se jenom ocitli ve špatné armádě. Veškerou pozornost tak sklízí mírně vyšinutý "zaříkávač psů" Donald Sutherland. Ale na rovinu, svěřili byste osud téhle veledůležité akce bláznivému Irovi, který by - pokud by to prospělo jeho zemi - místo Churchilla zastřelil Hitlera i s celým jeho štábem? ()

Padme_Anakin

Zdařilý válečný snímek, ze začátku to vypadalo na pohodovou dobrodružnou jízdu, jenže finále diváka nenechá na pochybách, že sleduje válečné běsnění... Zajímavý je úhel pohledu, který poskytuje, je víc o cti, o povinnosti, o zdravém rozumu i vlastním úsudku, o tom, že i ve válce lze najít čestné muže... Herecký trojlístek Michael Caine- Donald Sutherland- Robert Duvall úžasný, ostatně všichni herci byli příjemní a uvěřitelní, až na toho plukovníka (Larry Hagman), to se nějak vymklo kontrole.. V každém případě pozoruhodná věcička.. ()

Lukrecie

Více jak z poloviny mi přišlo, že film snad není ani z války - taková pohodička :), došlo i na romantiku a prvky komedie. Začátek hodně slabý, nezáživný a rozvláčný. Říkala jsem si, že dám tak 3*, ale závěr byl famózní, vlastně už tak od 70 procent filmu, to byla jízda. ()

Orlau32

Vynikající film z let 1976, plný tehdejších hollywoodských hvězd. Michael CAINE zde představuje velitele zvláštního komanda, které má fiktivně unést Winstona Churchilla. Děti si hrají nezodpovědně i během války : neuvědomují si nebezpečí. A protože s dětmi se neválčí, doplatí na to příkaz velitele Steinera : "zachraňte to dítě...." a malá nešikovná náhoda u německého vojáka v podstatě pošle celou dobře naplánovanou akci "do kytek". Výborně natočený film. Ostatně proč se divit ? Vždyť ho natočil stejný režisér .... "Sedmi statečných !" ()

Freemind

Což o to, originální to je dost, jenže to nefunguje. Orel ztroskotal paradoxně v okamžiku, kdy se konečně začalo něco dít - akční složka je natolik směšná a nekompaktní, že z filmu vyhání jakékoliv napětí. Poslední třetina je nekonečným sledem špatně provázaných momentů, nevtipných vtipů a nezajímavých dramat. Škoda, seznam herců a autor hudby ve mně probudili velké naděje. ()

italka63

Mohu se Snorlax jen souhlasit. Čest, odvaha, smysl pro povinnost a oddanost. Jen je škoda, že tohle všechno se sešlo v postavě nácka jako vyšitého. Ještě že takových nebylo více, že. Jeden šílený nápad na odstranění Churchilla a hvězdné obsazení ve velmi dobré režii, mohu jen doporučit. ()

slunicko2

Anglický smysl pro humor v plné kráse. 1) Ze skutečností jen lehoučce šmrncnutého filmu čiší čistě anglický duch a tvůrci se to ani nesnaží nijak zamaskovat. Němci jsou šaramantní protivníci, někteří z nich dokonce s výrazným smyslem pro čest a poctivost a hlavně pro humor (!). Navíc je německý plukovník Steiner hlavní postavou filmu a je zobrazen se značnou dávkou sympatií. Žádná zavilá nenávist, je to jakési sportovní utkání, v němž ti lepší vítězí. Jak britské..._____ 2) Film, zvláště zpočátku, působí velmi nezvykle až hloupě absurdně. Když pak dojde na akci, trochu se to zlepší, ale celkový pocit nepatřičnosti mě po celou dobu neopustil. Ovšem je to stále lepší a lepší a konec, byť je zroben ve stejně naivním duchu, mě docela uspokojil._____ 3) Zaujal mě vysoce charismatický 41letý Donald Sutherland (strážce blat, irský odbojář Devlin) a fešný 25letý Treat Williams (americký kapitán Clark)._____ 4) Jak motivovat vojáky do boje názorně předvádí plukovník Pitts: Where you from, son? Omaha, sir. By this time next year pigeons are going to be crapping on statues of you across the whole damn state of Nebraska. ()

Želik

Jediný film, kde som fandila nemeckým vojakom a hlavnú zásluhu na tom mal Michael Caine ako plukovník Steiner. ()

Carlossss

ACHTUNG! SPOILER!!! Zajímavý film, který zpracovává ne zas až tak nereálné téma. Unést Churchilla měli nacisté skutečně v plánu. Zde se jim podařilo jen zastřelit jeho dvojníka. Jinak film působí vcelku dobrým dojmem. Nacistům fandíte, ať se jim to povede, americký kapitán v podání Larryho Hagmana je slizák od pohledu a dostane to, co si zaslouží. Tečku mezi oči:-D Donald Sutherland je sympatický záporák, jak se patří a Michael Caine jako charakterní nácek je na Oscara:-) Total score: 4 hvězdy:) ()

Martin741

Reziser John Sturges natocil jeden z najlepsich vojnovych filmov o unose Winstona Churchilla . Vyborne ja herecke osadenstvo ako Michael Caine /The Italian Job 1969/, Donald Pleasence /Jestli se rozzlobime, budeme zli, You Only Live Twice/. Rezia je doslova genialna, dialogy perfektne, pre mna kultovy vojnovy film ako Where Eagles Dare. Chyba vsak Richard Burton a Clint Eastwood, ale su nahradeni viac nez dobre. 90 % ()

Petoss1

Môj obľúbený film z obľúbeného prostredia s mojim obľúbeným hercom, proste stára dobrá klasika. Napínavý príbeh, ktorý je vraj podložený na skutočnosti. Veľké plus pre film je charisma Michaela Caina. Hoci bol so svojou posádkou nemec prial som ich misii úspech. 85% ()

starbrejkr

Tyhle válečné filmy ze 70. let prostě mají svoje nenapodobitelné kouzlo, které mě nepřestává brát - už jen díky většinou plejádě skvělých herců. Orel přistává má navíc výborný námět ()

Flynn

Asi jsem uz rozmlsany soucasnou tvorbou, nebo ztratil film nektere logicke souvislosti prekladem, ale scenar je misty naivni jako film pro deti. ()

mortak

Příklad toho, jak skvělí herci dokážou vytáhnout film z průměru. Jack Higgins nedosahuje ve svých válečných dobrodružných fikcích kvality Alistaira Macleana, ovšem pořád jde o kvalitní oddechovou četbu. A Caine jako válečník milující boj, ale nikoliv masakry nevinných, či Sutherland měnící se každým záběrem ze žoviálního alkoholika na tvrďáka s pevným pohledem, posouvají tuto adaptaci ke čtyřem hvězdičkám. ()

majo25

Technická kvalita zvuku bola prinajmenšom slabá. Ale film samotný mal tak zaujímavý dej, že ostatné veci išli do ústrania. Napriek veľkej stopáži zaujal film takmer po každú minútu deja. Ale nebyť tolkých srandičiek vo filme, mohol byť aj lepší a koniec sa dal urobiť tiež lepšie. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams