poster

Kam orli nelétají

 • Velká Británie

  Where Eagles Dare

 • slovenský

  Kam orli nelietajú

Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie / USA, 1968, 158 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  *****

  Skvělý film, nesouhlasím s názory, že mu neprospěla jeho dlouhá stopáž- atmosféra i příběh jsou natolik brilantní, že divák chvílemi zapomíná dýchat. Je to vskutku nevšedně složitá zápletka, takže v jedné scéně není dlouho jisté, kdo je na čí straně. Konec má daleko do happyendu. Akční jako blázen :-) Spousta zabitých fašounů, krásné prostředí. Velmi dobré herecké výkony. Doporučuju všem, kteří mají rádi střelbu ze zbraně s tlumičem :-) A taky všem, kteří mají rádi napětí.(9.1.2007)

 • MrCreosote
  ****

  Clint Eastwood vyměnil šestiraňák za skopčácký samopal a spolu s trojitým (nebo víc?) agentem Richardem Burtonem se vydal osvobodit jednoho generála. A mimochodem při tom stihl vystřílet půlku německého regimentu. Co mě nejvíc překvapilo byl fakt, že i když má film přes dvě a půl hodiny, nestihl jsem se nudit ani vteřinu. Robert Aldrich do toho sice šel o rok dřív s trochu větší vervou a cynismem, i tak jsou ale tihle orli tím pravým válečným pošušňáním. P.S. Jedná se o ideální vánoční film, protože obsahuje vše důležité, co by takový sváteční snímek měl mít - včetně spousty sněhu a mrtvých nácků.(22.12.2010)

 • Sonnery
  *****

  Udělala se mi z toho poctivá hnědá čára na vrubu trenýrek, od níž mi, po dlouhém mytí, pomohl pouze Persil, aby Bílá bílá byla.(2.12.2010)

 • petero
  *****

  Tak mne toto dosť pripomenulo Return to Castle Wolfenstein. Tajný agenti, dvojitý agenti, infiltrácia do nepreniknuteľného hradu nacistov, skvelí Richard Burton i Clint Eastwood (s najväčším počtom „killov“ vo filme) a fantastický útek z hradu, hlavne sekvencie s lanovkou sú peckové. A v českej Kronike filmu ani zmienka, hanba.(19.4.2009)

 • Rocky62
  ****

  Lehce nadprůměrný válečný film se skvělým Richardem Burtonem a neméně výtečným Eastwoodem, kterému ovšem do pořádné pecky z 2. sv války bohužel něco chybí.(17.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace