poster

Kam orli nelétají

 • Velká Británie

  Where Eagles Dare

 • slovenský

  Kam orli nelietajú

Akční / Dobrodružný / Válečný

Velká Británie / USA, 1968, 158 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  *****

  Klasika daného žánru. Clint Eastwood vyměnil své ošuntělé pončo za německou uniformu a vydal se do jámy lvové druhé světové války. Akční film tak jak má být, dostatečně naivní, akce je tam požehnaně a navrch k tomu ještě drsně tvářící se Eastwood, který kosí nácky s nebývalou lehkostí. To všechno by možná vystačilo na solidní a zábavné čtyři hvězdičky, ale přidejme k tomuto akčnímu guláši taky překvapivé zvraty a zajímavé pointy a hned je z toho mnohem inteligentnější film, který si dovolila vykrást i jedna nejmenovaná PC hra. Tenhle film si můžu dát i posté a nikdy neomrzí, přestože má místy opravdu pomalý rozjezd, ovšem nekonečná odkrejvačka v konferenční místnosti je tak trochu nezapomenutelná. Plus k tomu všemu ještě připočteme krásné reálie Alp a je to pastva pro oko, jenom kdyby ta televize nebyla tak malá...(9.7.2006)

 • Bauer
  *****

  Dost dobrý valečný film s vynikajcími herci Clintem Eastwoodem a Richardem Burtonem.Sice ty scény na tý lanovce jsou trošku nedokonalé ( je vidět že za ní je plátno ) ale na tu dobu si myslím že je to dokonalé.(4.3.2005)

 • ClintEastwood
  *****

  Dnes již klasický válečný film s Richardem Burtonem a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. Velkolepá podívaná z konce 60. let, kdy Clint Eastwood naplno rozjížděl svou kariéru i v USA. Tímto snímkem opět potvrdil svou image málomluvného muže, který hlavně koná, na úkor slov. V tomto filmu je trochu upozaděn geniálním Richardem Burtonem, ale jeho charisma a mladá vizáž na obrazovce působí naprosto skvěle. Dobývání orlího hnízda, se nesmazatelně zapsalo do filmových dějin. Dnes již legendární, napínavá pasáž na lanovce, charismatický Clint, na druhou charismatický Burton, přesně padnoucí a napínavá hudba, která výborně podkresluje dramatické scény, válečná a mrazivá atmosféra a spousta nezapomenutelných scén. Tento snímek bezpochyby patří mezi válečnou klasiku, ke které se pokaždé rád vrátím a ponořím se do ledového dobrodružství s britsko-americkými hrdiny.(17.11.2009)

 • DaViD´82
  *****

  Válečně-špionážní pohádka, která dokazuje, že není nad dobře šlapající vychytralý plán.(10.7.2010)

 • Shakers
  *****

  Ak mám pravdu povedať, tak na staré filmy a Eastwoodovky nepozerám, skrátka mám rád novšie filmy. A k tomuto som sa dostal len preto, pretože nič nové a kvalitné nie je. Takže som zapátral niečo v starých filmoch a oplatilo sa. Musím povedať, že je to pecka. Taká zápletka ako je v tomto filme sa len tak v akčných / vojnových filmoch nevidí. A to nie je všetko. Akcie sú neskutočne fajnové, majú nápady, skvelých hercov ktorý ich prezentujú a hlavne logiku. Taktiež sa mi ľúbi výprava, ktorá je možno na tú dobu veľkolepá a tiež ten špionážny prvok, ktorému nechýba atmosféra a napätie. Film sa skvelo rozbieha, zo začiatku sledujeme skupinku britských a jedného amerického vojaka, ktorý majú za úlohu vyslobodiť generála, ktorý je uväznený v zámku Schloss Adler. Začiatok je zaujímavý už len s pohľadu toho ako sa tam dostavajú. Stred filmu patrí akciám a hlavnej zápletke, ktorá je tiež skvelá. No a záver patrí úteku, ktorý ma tempo, štýl, akcie, nápady, rozuzlenie a Clinta Eastwooda s Richardom Burtonom. Pre mňa film o ktorom som sníval ako malý, ale objavil som ho až teraz. 90% - 5*(3.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace