Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (HBO Europe)

Wormboy

Zaujimavy , no nicim nevsedny napad pretaveny do velmi prijemnepohodovej jednohubky so super hlavnym hrdinom, ktoreho niektore hlasky su uplne paradne. No a jedna scena je uuuplne genialna, pricom som sa rehotal ako davno nie. 3,5/5* ()

pakobylka

Standardní a umírněné: Přiměřeně veselé, přiměřeně duchařské ... a v souhrnu takové nějaké nanicovaté. Není to úplně zbytečný film, ale nepřináší nic nového - nic, co by mě nadměrně zaujalo, překvapilo nebo pobavilo ... a co bych už neviděla někdy jindy, někde jinde - a v lepším provedení. Nenáročná zábava na jeden večer, na kterou snadno a rychle zapomenu - a kterou pár povedených hlášek nespasí … 2,5* ()

Icefist

Nemůžu být nespokojen, protože Ricky Gervais mě opět mile překvapil. Ale nejen on, protože celý snímek drží krásně pohromadě. Že člověk vidí duchy, to už tu sice bylo několikrát, ovšem zde je to uchopeno s takovou lehkostí, že po shlédnutí jsem unešen. Rickyho nevrlého zubaře, co nemá rád lidi, jsem si zamiloval, i když je to minimálně zezačátku vlastně antihrdina. To může leckoho odradit a dokážu to pochopit. Pokud vám to ale nevadí, nebo to dovedete přejít, budete odměněni slušnou řádkou opravdu vtipných momentů, což mi u většiny dnešních rádoby komedií chybí. Tempo sice ke konci mírně zvolní, ale stopáž není nijak extrémní, aby mi to zásadně zkazilo zážitek. Když romantickou komedii, tak tady říkám jasné ano. 90 % Oblíbená část- Jo, vyděsil jste ji. - Nikoho neděsím! ()

campix

Město duchů je na pohled vcelku průměrný a nezajímavý film. Ať už svým hereckým obsazením či klasickou stavbou romantické komedie. Ale chyba lávky, při sledování se ze snímku stává velmi příjemná záležitost, která hlavně v první části dokáže vcelku dobře pobavit. Méně známé herecké obsazení zde není absolutně naškodu. Ač se všechno děje podle zaběhlého scénáře, tak můžu Město duchů vřele doporučit jako dokonalý relax. ()

c.tucker

Proč by ne, je to dost zábavné hlavně ze strany Rickyho, kterého považuji za komediální britskou elitu, ale jinak je to stále ta stejná písnička a každý si dokáže domyslet jak to bude probíhat, když je to made in Hollywood. ()

Šimpy

Tak to nakonec nebylo ani tak špatné, jak to zprvu vypadalo. Duchařská zápletka by byla nosná i bez přidané romantické vsuvky, okořeněná přeměnou hlavního hrdiny v lidumila (což sice nechápu, neb já jsem zrovna ve fázi "Mám rád davy, ale jednotlivce v nich ne") a podpořená několika slušnými vtipy. "Sám jste to viděl, do malé nádoby by se nevešel" ;-) ()

zorro

Ghost Town je slušná podívaná na jakýkoli den, kdy se budete nudit. Tento film určitě potěší skoro každého, komu se líbí romantické komedie. Je to slušně odvedená práce se skvělými herci mé hodnocení je 70%. ()

Radiq

Ricky Gervais se potvrdil jako dobrej komik a některé hlášky stojí za to. Jinak příběhově je to dost chudé, asi jak chudák na chůdách v chudinské čtvrti, ale na jedno skouknutí se to dá. ()

tom88

Jednoduchá americká jednohubka, ktorá má možno niečo do seba, ale nie je nijak výnimočne natočená. Opäť film vyznel príliš tuctovo po viacerých stránkach, ako scenár, réžia, herci atď. Nevravím, že film je na obtiaž, no chcelo by to viacej vychytávok v deji, proste nejaký silnejší drajv. Inka možno by neuškodilo keby mal film o pár minút menej. 55% ()

otík

Celkem netradiční romantická komedie dokonce i bez polibku. Zubař má díky krátké klinické smrti možnost vidět duchy mrtvých lidí žijících v New Yorku, ale dlouho mu trvá, než pochopí, že musí změnit svůj sobecký život a naučit se pomáhat i ostatním. Mezitím se zamiluje a ... bla bla bla. Není to zrovna nejvtipnější, ani nejromantičtější, přesto je to slušný pohodový snímek. ()

SeanLSD

Len fantastický scenárista mohol byť schopný utkať tak jemný príbeh, kde pojem prenasledovania armádou zomrelých získava celkom iný rozmer, kde mŕtvy naučí žijúceho znovu objaviť umenie života, kde človek zmúdrie až dávno po smrti a pritom vlastne iba rozprávať sladkobôľny romantický príbeh, kde sa človek smeje, keď sú všade naokolo naštvané frustrované mŕtvoly a plače, keď sú všetci hrdinovia konečne šťastní. Škoda, že fantastický scenárista nie je aj fantastickým režisérom, že by tie zmeny nálad a atmosfér nejako ozvláštnil, ale že ma ten prostý ľudský príbeh tak rozcitlivel, čert to ber. ()

Splasher

Chameleon Gervais se tentokrát opravdu musel činit. Hrát Brita co se přestěhoval do NY z Londýna, protože nesnáší ... lidi. Navíc má rád suchý humor a přitahuje trapasy. Opravdu nezvyklá role. ()

eye candy

Dejvova tvůrčí křivka si to tentokrát namířila rovnou do našeho nejoblíbenějšího žánru romantické komedie, kde scénáristi neoblomně drtí jedno a to samý schéma dokola už asi půl miliardy let. Stejně u toho vydržíme abychom se přesvědčili že to všechno dobře dopadne. Ono to většinou dobře dopadne, i když půl hodiny před koncem to s hlavním hrdinou vypadá nahnutě ( lhal / něco prozradil / omylem se vyspal s kamarádkou ). Koepp (Stir of Echoes) to ale vzal tak nějak po svým a řekl si, když romantickou komedii tak opět a jedině s duchy. To by ani nevadilo, Ghost Town je příjemná změna (polopravdil jsem). Škoda jen že komediální je asi tak 1/4 filmu a zbytek je ucákanej. Hlavně posledních dvacet minut Téa pořád breká. Na druhou stranu, když už to muselo být, tak alespoň plus za casting protože zrovna tahle poloha jí docela sekne. Greg Kinnear skvěle nevýrazný a přehrávající zároveň a Ricky Gervais no..ale jo jako komik vpohodě jen jako romantický hrdina mě nesedl. Hodnocení 2,8* = slabší komedie, průměrná romantika. ()

tatanapope

Zubař , který jde na lehký zákrok do nemocnice , omylem u zákroku prožije klinickou smrt . Když vyjde z nemocnice začnou se dít divné věci . Vidí lidi , které by vidět neměl ,, mrtvé ,,a oni si toho všimnou a začnou ho pronásledovat , protože on jediný jim může jako živý pomoct .On je ale mrzutý a životem zklamaný a snaží se je ignorovat . Jeden z nich však neodbytný a k pomoci ho přinutí . Celý film je skrz na skrz prošpikovaný dobrým humorem . Má dobrý děj i myšlenku . Na takový film člověk nemusí mít náladu a stejně pobaví . Doporučuju ()

markuc

Zajimava a netradicni komedie, u ktere jsem se mistami opravdu docela zasmal (hlavne obcas vtipne dialogy), jinak americka slatanina (celkove tohle tema je tam asi oblibene). Je to o hlavnim hrdinovi, zubari, ktery na par minut umre na operacnim stole a pote "ziska" schopnost videt duchy. Zbytek je uz hodnekrat viden a vtipne jsou tedy jen ty dialogy, zbytek nikoho nijak neprekvapi. ()

LordSnape

Ricky Gervais znám ze seriálu Komparz, kde mi přišel jako naprostý kretén. Následně jsem ho postřehl i jako ředitele v Noci v muzeu, kde to nebylo o nic lepší. A když jsem začal koukat na Ghost Town, tak jsem si říkal, že půjde o stejný typ role imbecila, pro které má zkrátka talent. Ze začátku to sice vypadalo jako ptákovina, občas moc složité a dlouhé dialogy o ničem, ale postupem času se z Rickyho postavy stala sympatická osobnost, která zkrátka měla smůlu a proto zahořkla v nestoudného bručouna. Ghost Town mě opravdu překvapil a jiné slovo než půvabné mě jako přirovnání nenapadá. ()