Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (HBO Europe)

SaNcHeZ_cz

Ricky Gervais v poněkud plytké, předvídatelné komedii o nedořešených záležitostech mezi nebem a zemí. Z nastolené tématiky se dalo vytřískat podstatně více. Město duchů totiž hraje moc laxně a až moc na citovou stránku věci, kdy na humor nezbývá již moc místa. ()

MartinezZ

Nebylo to špatné, párkrát jsem se i zasmál a i nápad, byť ne úplně originální, nebyl špatný, nicméně to bylo celé takové ploché, zapomenutelné až nudné. Otřepanost velké části konce filmu už pusobila poněkud jako "smutné" klišé. ()

mysiak

U Ricky Gervais je to ako u Paula Rudda...človek mu praje úspech, ale keď je na tom sám...vždy mu niekto niečo podkopne...aj u tohto filmu to je také isté...chabý scenár...ktorý dáva malý priestor na bristký humor z tohto činí priemernú čierno americko-britskú komédiu... ()

Alementina

Na líné sobotní odpoledne, kdy u toho zvládnete dělat i par dalších věcí... Neurazí, nenadchne, zajímavosti je Ricky, bych nikde neřekla, že by v něčem takovém mohl hrát.  //13.1.2024 ()

blackrain

Ani jsem nečekala, že by tenhle příběh mohl být tak svěží a příjemný. Přece jenom se najde poměrně dost filmů s podobnou duchařskou tématikou. Některé jsou bláznivé, jiné vážnější a tenhle mezi nimi lehce proplouvá, i když není moc originální a nechal se jinými inspirovat. Ricky Gervais je jako Bertram Pincus nesympatický až je sympatický. Od Grega Kineara jsem ani nic jiného nečekala ()

Mikita

Hlavní hrdinové nejsou příliš sympatičtí, romantická část není příliš romantická. Nenastane žádný nečekaný zvrat a nepadnete na zadek z nečekané zápletky. Je to ale přesto docela milé a na nedělní večer u TV to dokonale postačí. ()

rt12

Film sám o sobě není špatný, ale Ricky Gervais mě je hrozně nesympatický a za celou dobu jsem si na něj nezvykla. ()

PogoJoe

Tuhle výbornou romantickou komedii zachránil skvělý Ricky Gervais. Fórky umí náležitě sarkasticky podat, člověk mu jeho samotářský, cynicky pokřivený charakter věří. Mnohem víc než pozdějí, často klišéoidní napravování. Téa Leoni se k němu hodí, umí nádherně vyjádřit své pobavení. I Greg Kinnear věrně předvádí svůj part. Mně to celé připadalo vtipné, vůbec ne laciné, objevil jsem zde zajímavé nápady a jistou neotřelost či osobitost. K závěru trochu nucené a předvídatelné, ale jak jinak byste to chtěli zakončit? Hodnotím pozitivně, natočit dobrou a inteligentně chytrou romantickou záležitost není tak jednoduché... ()

FilmFan24

Mrzutý zubař (Ricky Gervais), který nemá rád lidi, po chirurgickém zákroku v nemocnici vidí nejednou duchy. A obzvlášť jeden (Greg Kinnear) mu nedá pokoj. Chce po něm, aby překazil svatbu vdovy (Téa Leoni) po něm. A jak to tak u podobných filmů bývá, i ten největší neruda potřebuje nebýt sám. Smutná komedie se v podzimním New Yorku, kde duchové číhají doslova na každém kroku. Na komedii málo vtipné, na drama zase málo vážné. ()

Dubro

Ricky Gervais je po Simon Pegg(ovi) ďalším Inglišmenom v Njújorku, prehrabáva sa pacientom v tlamách a je príšerným introvertom. Ak podobnú postavu Nicholson v Lepší už to nebude priviedol priam k dokonalosti, Ricky, aj keď zlý nie je, je o triedu horší a poďakovať za to môže akurát tak čajíčkovému scenáru, ktorý mantinely romkomédie či duchárčiny nepreliezol. Kinnear hral, akoby mu za to ani zaplatiť nemali a Téa tiež len na pol plynu. Dej filmu prelúsknete v čase, keď skončia úvodné titulky a Kinneara si podá autobus. Takže správne je π. ()

kinderman

Vcelku vkusná (tedy až na scénu venčení toho psa) duchařsko- romantická komedie s očekávaným napravením ústředního morouse zůstává dlužna divákovi odpověď na otázku, jak zubař pomohl tomu nešťastníkovi, který měl před svou vlastní smrtí ještě kohosi zastřelit. ()

Petroff

Nejvtipnější na týhle rádoby komedii je fakt, že rok poté, co jsem jí viděl, si nepamatuju ani jednu scénu, děj, nic... ani ň... ()

IceQueen

Ricky ma vždy spoľahlivo rozosmeje, občas ho používam ako antidepresívum. Niekedy mi stačí už len jeho výraz v tvári alebo gesto a cuká mi kútikmi. Scenár síce nepísal, ale nepochybujem, že niektoré hlášky sú z jeho tekvice. Niekomu by mohlo prekážať, že na jeho mieste nie je fyzicky atraktívnejší herec, lenže v tom je práve pointa. Nikde totiž nie je napísané, že krásna žena nevyhnutne uprednostní dobre vyzerajúceho ale nudného chlapa, pred nie bohvieakým fešákom, ktorý ju ale zase dokáže rozosmiať. Trošku cheezy a zjednodušené, ale pravdivé. Posledná časť, ktorá znateľne upustila od vtipu a venovala sa hlavne romantike, ma až tak nebavila. Pincusov dáviaci reflex pri pachoch a podozrivých substanciách mi prišiel veľmi povedomý. Téa je veľká sympaťáčka. ()

Joe321

První polovina se nese ve stylu Rickyho Gervaise. Jeho úšklebky, dialogy, přesně typický Ricky, kterého miluju. Bavilo mě to, často jsem se usmál a zasmál nahlas. Jenže druhá je už spíš sentimentální romantika a je to docela hodně znatelný rozdíl. Ne že by mi to nějak vadilo, ale je to často omílané téma a tady je přesně podle šablony. Hlavně jak jsem řekl, je to hodně velký nečekaný skok z první skvělé poloviny do vážnější části. Vlastně tam snad potom už neni ani žádný vtípek. Četl jsem někde (tady asi), že si Ricky stěžoval na neschopnost měnit scénář a že už do ničeho takového nepude. Teď celkem chápu proč. Ale i tak to bylo příjemný pokoukání především díky němu. -"Come back soon." -"What a terrible thing to say in a hospital." ()

Aljak

Zaujímavé, v roku 2008 vznikli dva dosť podobné filmy s prakticky rovnakou tematikou: Ghost Town a Over Her Dead Body. Oba mali takmer úplne totožné motívy a zápletku, akurát samozrejme inšie prostredie, postavy a súvislosti. No popravde, Over Her Dead Body sa mi páčilo predsa len o čosi viacej. Toto mi pripadalo ako keby z toho chceli robiť komédiu za každú cenu a občas ten sarkazmus vôbec nedopadol na úrodnú pôdu. Príbeh to bol dobrý, aj zápletka a všetko to okolo, len to podanie celého filmu sa mi až tak nepozdávalo. Väčšina filmu sa točila stále len okolo toho istého sebectva hlavnej postavy zubára, no aspoň že záverečná pol hodinka bola vydarená a miestami dosť dojemná. ()

Sinn

Představa, že když hlavní roli hraje můj oblíbený komik Ricky Gervais, tak by to mohla být zábavná komedie, byla evidentně velice naivní a mylná. Žvásty, nuda, klišé, ale vtipná písnička na začátku - spojení ducha a I´m looking through you mě pobavilo...jen škoda, že to byla jen ta jediná zábavná věc z celýho filmu... ()