Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (HBO Europe)

honajz

Sice zajímavý nápad, ale podaný tak nějak na jednu stranu křečovitě, se snahou být za každou cenu vtipný, a na druhé nezajímavě, protože hlavní téma vydrží maximálně bakalářskou povídku, ne celovečerák. Zase našemu 6letému Honzíkovi se to libilo ()

hrona

Vynikající anglický komik ve službách USA. První hodinka filmu, jako by jste koukali na typického Gervaise, trapné situace, trapná ticha, trapné fory, zkrátka jak to má být. Pak začínáme plakat a romantit, tak jak jsme u klasických zamilovaných filmů zvyklý. Už už čekáme, kdy se všichni obejmeme ve velkolepém závěru, kdy si nakonec hlavní představitele zpočinou v náručí, podkresleném podmanivou hudbou. A hle konec sic emoční, za to celkem nestandartní, a tak to má být. ()

Roman.Ticka

Roli suchara pan Pi(n)čus, pardon Pincus, svedl obstojně, ale svým chrupem zubaře, ostatním kolegům radost jistě neudělal. Ne nadarmo se říká, kovářova kobyla... Téa ani Greg žádná sláva, takoví nemastní neslaní, celkově bída. :-( ()

eraserhead666

Město duchů je takové všední a stokrát viděné nic, které zhlédnete a tím to hasne. Není to špatné, dokonce se i párkrát zasmějete, ovšem žádný fórek, kterému jsem se smál si teď, necelý den po shlédnutí již nedokážu vybavit. Od ostatních romantických komedií to trochu odlišuje jiné konverzační level, některé rozhovory byly zajímavé svou komplikovaností a promyšleností (což by se naopak někomu mohlo zdát jako kostrbaté a nepochopitelné). Na druhou stranu pokus o humor ve scéně, kdy lékaři v nemocnici Pincusovi vysvětlují co se s ním stalo mi připadala hodně přepálená a až trapná. Hlavní postava mi byla sympatická, protože jsem v ní trochu viděl sebe samotného. Téa Leoni možná není herecká superstar, ale nikdy žádný film nezkazí a má v sobě něco, co ji od ostatních hereček odlišuje. Je to koukatelné, ale možná mi tenhle typ humoru nesedí. ()

SLOTH

no tak tohle je parada . za kazdym krokem sama hlaska, prijemna hudba dobra kamera feeling kam se podivas a super herci i pribeh neni co resit ()

Necrotongue

Filmu jsem udělil čtyři hvězdičky, přestože se nejedná o žádný zázrak, zaujal mě spíše tím, jak je pohodový. Tvůrci se ani tady nedokázali vyhnout patetickým momentům, ale tentokrát jsem jim odpustil, protože scény v nemocnici za účasti právníka byly dokonalé. ()

Morholt

Divný film. Nebyla to ani pořádná komedie, ani pořádná romantika, Ricky Gervais, jakkoliv je to dobrý herec, mi zkrátka nesedí a mohl by se stavět na hlavu a do toho řada prazvláštních dialogů, přičemž některé jsem si musel pouštět několikrát, abych se utvrdil, že mi něco důležitého neuniklo - zejména rozhovor s lékařkou stál za to.. Potěšil mě tak akorát Greg Kinnear v roli otravného ducha, čímž se v mých očích konečně zbavil nálepky Simona z Lepší už to nebude. Jinak to byla vesměs bída. 30% ()

Kamca_

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Po půl hodině jsem se začala nudit. A pak jsem váhala, jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Herecky se mi to docela líbilo, ale to je asi tak všechno. Celkově dávám 50%. ()

ScarPoul

Jeden z tých filmov, ktoré nemajú tendenciu ani uraziť ale ani nadchnúť. Po príbehovej stránke sa jedná o všedný príbeh, ktorý je obohatený o trocha tej fantastickosti. Koepp, ktorý sa v tomto prípade podielal aj na scénari sa môže pochváliť naozaj zaujímavým nápadom, ktorý ale vôbec nie je spracovaný tak ako si zaslúžil a ktorý naozaj veľmi malým množstvom balancuje na tej humornej hranici. Čo sa týka tej emotívnej, tá je zvládnutá dobre, ale tiež len kvôli dobre zvolenej hudbe a tvári Ricky Gervaisa, ktorý sa jednoducho na tých životných looserov, hľadajúcich svoje šťastie neskutočne hodí. Inak v celku priemer, ktorého potenciál, je ďaleko za námetom. ()

GeusX

Není to taková romantika, ani taková komedie jako je Duch, ale lehce nadprůměrný duchařsky vtipný hořkosladký film. 65% ()

Terva

Začátek je povedený. Agregát od klimatizace a autobus - šokující -, srandovní..ááá teď néé!! Spousta dobrých hlášek : kouření slouží nějakému účelu, pročistí stavy a zbaví nás pitomců. Dobrý večer doktore Pincusi. Jděte do háje!! Nechal jsi noviny na inzerátech na mobily, sadisto!! Ona měla zvláštní nemoc. Slyšela jste o autokanibalismu? Kde jste sehnala toho koně? Ke konci jsem opravdu brečel, byl jsem vtažen do děje a skoro jsem zapomněl, že je to komedie. Ale když se rozhodl dělat ty správné věci, jinak to ani nešlo, prostě to patří k příběhu. Moc hezká komedie. Hudební stránka taky dobrá, jen pro připomenutí: The Beatles nebo John Mayer. ()

moviesfan

Bertram Pincus je zubař pocházející z Anglie. Má tedy svébytný suchý humor, který provází celý film. Tento zubař je ze samého úvodu nudný, osamělý a celkem vzato pěkný pruďas. Z počátku jsem se nudil, ale po chvilce jsem této komedii přišel na chuť, respektive stylu humoru hlavní postavy. Je možné, že někdo tento humor nepřijme, ale pokud ano, tak se bude přinejmenším usmívat. Příběh je komediálně laděný s příměsí romantiky, která vůbec nevadí. Herečka Téa Leoni je krásná žena a proto je zde jakousi pomyslnou třešničkou na dortu. Milovníci anglického humoru nebudou vyloženě zklamáni, možná naopak. ()

sidzej

Príjemná romantická komédia z ktorej však Koepp mohol vyťažiť ďaleko viac než len oddychový film na 1 pozretie. *SPOILER* scéna v ktorej zubár Pincus plní mŕtvym ľuďom "nedokončené poslania" je vážne nádherne dojemná, veľká škoda že takýchto momentov nie je vo filme viacej. *SPOILER* Čo sa týka hereckého obsadenia Greg Kinnear bol v úlohe mŕtveho neverného manžela brilantný, spočiatku nesympatický Ricky Gervais nakoniec nebol takým castingovým prešľapom ako som sa pôvodne nazdával a Téu Leoni obľubujem od chvíle keď som uvidel v Jurskom parku 3 a v Meste Duchov bola ostatne ako vo väčšine filmov uvoľnená, prirodzená a sympatická. Akurát toho psa by som zo scenára úplne vyškrtol a trocha pozmenil úvod. P.S: Mumifikácia a nádoby s vnútornosťami dajú zaspomínať aj na starú dobrú Sommersovu Múmiu. 70% ()

ladko

Celkom príjemná romantická komédia s jemným inteligentným humorom(ala David Brent). Nič svetoborné, klišé tradične dosť, ale i tak sa na to veľmi dobre pozeralo. "When did you get your horse?" :) ()

Paxxx.cz

Příjemná oddychová komedie, ve které se v dobrém světle předvedl hlavně Ricky Gervais. Pro mě lepší tři-68%. ()