Americká romantická komedie vypráví o mrzutém manhattanském zubaři Bertramu Pincusovi (Ricky Gervais), který podstoupí operaci, při níž nečekaně zemře, ale za pár minut znovu ožije. Poté zjistí, že má schopnost, o kterou rozhodně nestál - vidí duchy a může s nimi komunikovat. A co je ještě horší, duchové po něm neustále něco chtějí. Navíc ho jeden z nich, někdejší byznysmen Frank Herlihy (Greg Kinnear), zatáhne do intriky, týkající se jeho ženy Gwen (Téa Leoni). Ta se totiž chce znovu provdat za muže, jehož Frank podezírá z nekalých úmyslů, a díky tomu se všichni zamotají do zábavné leč prekérní situace mezi tímto a oním světem. (HBO Europe)

Mrkvič

Podle mého hodně originální snímek. Kostra je sice jak u obyčejné romantické komedie, ale je dosti pokroucená. Na ní je navíc nabalen hodně zajímavý humor a ještě zajímavější dialogy (aspoň ze začátku). V hlavní roli výborný Ricky Gervais, jehož by si snad nikdo nemohl zamilovat. Jenže se potom ukáže, že i jeho postava v sobě dokáže vykřesat nějaké to kouzlo. ()

Cushing

Vynikající scénář, slušně svižné zpracování a krotící se, nenápadně vtipná, neodolatelně morousovitá kreace Rickyho Gervaise. (Jak "evropsky normální" je jeho zjev a projev oproti vyposilovaným, vyjoggovaným a politicky korektním Newyorčanům!) Bravo! Vtipný a dojemný snímek, který snad na každého citlivého diváka zapůsobí i mimofilmově: "Tak co," promluví k němu, "nejsi i ty občas trochu svině? A nechceš s tím něco dělat, než bude pozdě?" Jeden z nejlepších, nejméně depresivních filmů o smrti a o jejím překonání láskou, soucitem, slušností. Film roku 2008, if you ask me. ()

neoBlast

David Koepp je zkušený a kvalitní scénárista - pouze scénárista. Ricky Gervaisovi ukázal pár prvních stránek scénáře, ten zbytek nečet a slupnul mu ho jak malinu. První půlhodina je vynikající, Ricky až plýtvá vtipem na všechny strany a děj pěkně jede. Ale když nastoupí zamilovaná linka a hlavní děj, tak se Koeppovi nedaří vynořit se nad hladinu průměrnosti. Vše čím se do té doby odlišoval je pryč a jde již o standardní romantickou taškařici. Vedle slušného Gervaise působí Leoni a Kinnear naprosto ztraceně a jejich přítomnost je čistým omylem. Škoda, snad se Gervaisovi podaří příště v Hollywoodu lépe. 60 % ()

anli

Ducharska komedie s Rickym Gervaisem,kteremu spousta lidi nebude moci prijit na chut.Ma svuj specificky,vicemene typicky anglicky humor,ktereho je film plny.Je to spis vazna romantika s komedialnimi prvky,nez komedie jako takova.Je dobre napsana i zrezirovana a Gervaisovi skvele sekunduje Tea Leoni.Take tam je par velmi silnych momentu,skoda jen,ze nektere vysumi prilis rychle a pritom se daly vyuzit lepe.Misty malinko zpomaluje a rozjima dej,ale celkove jsem byl opravdu spokojen a davam krasne romantickych 70% ()

venison

Rozhodně to není komedie, kdy se celou dobu člověk za břicho popadá, ale zařadila bych jí do škatulky úsměvná.. Po dlouhé době "obyčejný" hlavní hrdina, který by nevypadal sexy ve spodním prádla, člověka si však i přesto získá.. Nenudila jsem se, ale bylo to na hraně :-) ()

Pajkenzi

Příjemná odreagovačka, o kterou se staral Ricky Gervais. Hrozně mě překvapil, oblíbila jsem si ho, hrál skvěle i ten jeho humor. Náramně jsem se bavila. :) ()

VasaX

Ricky, Ricky... dosti podobná patetická písnička jako v Extras, nemyslíš? Ale jo, Ricky, bylo to fajn, zábavný, trošku poučný ( i když v tomhle směru mám poučení až až), trošičku dojemný ale rozhodně to nenudilo a byl co celkově příjemný zážitek. Bohužel sem tam to skříplo, sem tam mi to přišlo ne tak úplně dotažené. A vůbec celé takové komorní. Ale to je v tomhle případě možná dobře. ()

Brain-D

komedie to je, ale hodně slabá, spíš bych řekl romantickým film se špetkou komedie a teĎ se dívám ono je to z USA, mě díky hlavnímu herci Ricky Gervaisovi přišlo, že to je celé Britské ()

Mishqo

super oddychovka, výborne nahláškovaná, herci tam super pasujú a aj hudba je dobrá ale istá šablónovitosť tu je vidno...65-70% ()

Pump

Skvělý Ricky Gervais a stokrát ohrané duchařské téma. Skvělá komedie pro dlouhé zimní nebo letní :) večery. Herecké obsazení je skvělé a energie v interakcích mezi postavami je hmatatelná. ()

fabecc1222

Tenhle film má sice Gervaise v hlavní roli, ale citelně tu chybí Gervais v roli tvůrce. Občas se sice podaří navodit tu atmosféru Gervaisových děl a postav, hlavně v závěru, kdy dojde k předem jasné charakterově proměně, ale po většinu času se pohybujeme ve vodách klasické romantické slaďárny, kdy asi tak od třetiny filmu je jasné, jak vše dopadne. Občas se povede nějaký lepší vtip, hlavně v nemocničním prostředí s opálenou doktorkou, ale celkový koncept měl určitě mnohem větší potenciál a prostor pro klasické Gervaisovské vtipy a charaktery. ()

huli601

Do polovice filmu je to komédia, celé sa to zmení keď vo filme zaznie slovno "neverný" vtedy film padá do romantickej drámy, čo sa mi páčilo. Pre mňa prekvapenie či už kvôli zvláštnemu humoru alebo kvôli dobrému scenáru... ()

Killda

Ricky Gervais je geniální herec, ale když mu nedáte pořádnou roli, tak to ani on nezachrání. Na to, že je Koepp docela ostřílenej scénárista, je tohle silnej podprůměr. Snaha o romantickou linku je podle mě zbytečná a vůbec do toho filmu nesedí. A režijní nápady? - Minimální. Je to škoda, protože látka měla na víc. Ricky Gervais v šílené komedii, kde plní přání duchům a zároveň se potýká se svou nesnášenlivostí k okolnímu "živému" světu... to bych rád viděl. ()

P1tr

Podle ukázek a propagačních materiálů nevýrazný film o arogantním zubaři, vidícím duchy. Popravdě jsem se o snímek začal zajímat jen kvůli Gervaisovy a velice pozitivním reakcím. Teď, když už mám film za sebou, se ve mě mísí pocity zábavy, napětí a lásky. Město Duchů je překrásný snímek kombinující decentní, ale kvalitní humor s romantickou linkou a v posledních momentech snímku jsem skoro nedýchal a čekal jsem, jestli i tentokrát dojde na happyend, či vyjímečně ne. Konec samozřejmě prozrazovat nebudu, ovšem právě on mě díky nečekanosti a dojemnosti s decentním humorem přiklonil k pěti hvězdám. Skvělé herecké výkony v čele s Gervaisem jsou v kombinaci s brilantním scénářem a odpovídající režií neodolatelnou kombinací, která ve výsledku nabízí bohatý zážitek. Více takovýchto milých překvapení! ()

JančiBači

V konečnom dosledku ***/*.Film posobi trochen zmatene.Ako keby tvorcovia nevedeli,či chcu komediu alebo dramu.Cely film je tak na rozhrani a to je podla mna najvačšia slabina.prekvapenim filmu je hlavna postavička,v Allenovskom štyle triafajuca hlašky.Dufam,že toho herca ešte uvidime v nejakom filme. ()

Soweek

Jeden z těch inteligentnějších a zábavnějších přesto velmi jednoduchých filmů. Nenucený humor u kterého se tedy nebudete třískat do kolen (což podle mne nebyl ale ani záměr) vás doprovází po celou délku filmu. Jenom by mne zajímalo, jak to dopadlo s tím naháčem :-) ()

ArdathBay

Skvělý příklad netuctové romantické komedie u které jsem se pobavil, zamyslel a na tento žánr nezanevřel ( současné americké romantické komedie jsou trapně stejné ). Pincusova proměna nepřekvapí, ale pobaví a není prvoplánovitá a je on sám je kouzelně anglický. Gwen je nádherná milfinka a zamilovat se do ní opravdu není problém. Jemný humor je protkán celým předivem filmu a dotváří správně uvolněnou pohodu a celá stopáž Vám parádně uplyne. Více podobých. ()