Píše se rok 2139 a lidé se po globální ekologické katastrofě uzavřeli do obrovských měst. Ta jsou sužována nesmírně vysokou kriminalitou, kterou se snaží dostat pod kontrolu ochránci zákona, kteří jsou současně soudci a také katy. V Mega City One patří k nejobávanějším soudce Dredd. Ten pomůže svým dvěma kolegům v boji proti přesile a všechny členy gangu postřílí. Přestože násilí dosáhlo nezvládnutelné síly a věznice jsou přeplněné, odmítá vrchní soudce popravy za drobné přestupky a Dredd se mu musí za postřílený gang zodpovídat. Zatímco Dredd učí na Akademii budoucí soudce zacházet se speciálním vybavením a připravuje je na těžký úděl služby, uteče z vězení vrah Rico a podaří se mu proniknout do Mega City One. Tady už má připravenu supermoderní zbraň Lawgiver, kterou před časem ztratil během nebezpečného akce Dredd. Přestože je zbraň kódovaná na jeho DNA, funguje i v Ricových rukou... (TV Nova)

Ampi

Sylvesterovi se nepodařilo zopakovat úspěch Demolition mana. Na druhou stranu to až tak špatné není. Rob Schneider pobaví. Max von Sydow a Jürgen Prochorow hraji dobře. Sylvester Stallone je rovněž v dobré kondici. Je pravda, že jsem film viděl až v roce 2010. ()

Fiftis

Film sa mi ozaj páči, respektíve páčil v dobe ďalekej, keď sme na týchto filmoch vyrastali. Miloval som filmy o budúcnosti ako Total Recall alebo Demolition Man. Sylvester Stallone tu vyzerá úplne bombasticky s tými modrými šošovkami, to bol ozaj skvelý nápad. Ďalším veľkým lákadlom, pozrieť si film vždy znovu rád, bola krásna a mladá Diane Lane, ktorá je skvelá herečka. Aj tento film, ako skoro každý so Stallonem má svojich kvalitných zločincov a človek sa ako vždy môže tešiť na to, ako ich Sylvester vypráši. Ešte spomeniem, že som mal rád postavu Roba Schneidera. Nezvyčajná rola pre neho, ale tiež mala v podstate úlohu pobaviť. ()

DaliX

Jaj, škoda, že nemám 10 rokov:D Nikdy by ma nenapadlo, že si Sly zahrá vo filme podľa komiksu ale opak je pravdou a hoci Judge Dredd nie je až taký známy, neznamená to, že by film bol zlý. Práve naopak. Výborná výprava, efekty a skvelá hudba od Alana Silvestriho dotvárajú jedinečnú kompozíciu obrazu a zvuku a so skvelým dejom sú slušnou oddychovkou. Vo finále som však čakal trochu viacej preto za 4* hoci je príjemné vidieť ako sa vo filme striedajú až detské motívy oblekov sudcov (o veľkom megarobotovi nehovoriac) s brutálnymi a krvavými akčnými scénami. Bravo! ()

JohnnyD

Síce je to štýlové 90s postapokalyptické béčko a Sly má dobrú tlamu, ale čo z toho, keď celý čas chodí bez masky a poskakuje okolo neho Rob Schneider... ()

Nin

Poměrně otravné béčko. Příběh je hrozně stupidní a stejně tak ty maximálně klišoidní postavy. Nejhůř na to doplácí samotný Soudce Dredd, což je ztrapněná postava z komiksu, která je původně prostě drsný strážce pořádku, co zabíjí bez mrknutí oka, zatímco tady je to klasický "hrdina", co pochybuje o zákonu, což je stejný nesmysl jako kdyby Superman pochyboval o tom, jestli si svět zasluhuje od něj zachraňovat. A to, že v komiksu Dredd helmu snad nikdy nesundá, ale tady jí má naopak jen párkrát, aby se neřeklo, snad netřeba zmiňovat. Dreddovi pak pomáhá jedna superkočička, která je i hrozně chytrá právnička (nejlepší je, jak všechny včetně Dredda naprosto odrovná svou inteligencí, když zpochybní při soudu hlavní důkaz o Dreddově vině, což je nekvalitní video, kde má vrah napařenou přes půlku ksichtu helmu) a otravný rádoby vtipný sidekick... v podání Roba Schneidera. Navíc na akční film se žádných pořádných akčních scén člověk nedočká. Ale je tu i pár plusů - Pár scén není špatných (např. scéna s rodinou Angelů), pár hlášek je fajn (i když těch trapných a otřepaných je podstatně víc) a Sylvester Stallone je fajn a na Dredda se hodí. Klidně bych ho do nějakého opravdového filmu se Soudcem Dreddem obsadil. Takhle ale není o co stát. (4/10) ()

Indiana

Hlavní chybou tohoto filmu je výběr režiséra. Cannon totiž neumí vůbec natáčet akční scény a při nich kromě toho, že se mi nelíbily, jsem ani nevěděl, kdo po kom střílí a navíc jsem si říkal, že to je natočeno tak strašně nízkorozpočtově (vzhledem k tomu, že to bylo ve své době snad o třetinu dražší než Jurský park). Po vizuální stránce na tom film také moc dobře není a jeho značná část (především již zmíněné akční scény, ale nejenom ty - i normální dialogové) na mě působila dost trapně. Nicméně je tady skvěle hláškující Stallone, kterému se to daří celkem slušně utáhnout. ()

sheen

Nedoceněné akční sci-fi Béčko, jak když střelí. Stallone tam vyloženě seděl, do té role Dredda, ty hlášky, které sypal z rukávu s tím jeho nelítostným pohledem xD ()

Ruut

UPDATE 2019: Pan Wajda uměl vyprodukovat unikátní kousky :-) ----- Překvapivě skoro nezestárlo. Epizodka s andělskou rodinkou kanibalů a panem šroubkem je boží, zbytek už trochu mátožný ve stylu Vodního světa. ()

Allien.9

A vida... Rob Schneider hraje (no, spíš hrál) i jinde než v komediích.:-) "Soudce Dredd" je stylový sci-fi akčňák kategorie B, který hravě převálcuje většinu současných (a směšně zoufalých) výtvorů. Proč? Obsahuje totiž vše, co má film v daném žánru mít - lehce stravitelný děj, typicky černobílé postavy, hromadu přestřelek, cool hlášky pronesené ústy ještě coolovějšího hrdiny (Stallone forever), poměrně dobré efekty a pořádný happy-end.;-) ()

HAL

Dredd je vlastně po všech stránkách (až na pár vcelku fajn akčních scén) nemálo špatný... což mu ovšem nikterak neubírá na zábavnosti, ba právě naopak - guilty pleasure potenciál prýští z každé rádobydrsné hlášky, z každého patetického momentu, z každého úšklebku na Slyově křivé držce. A že prostinký příběh v dementním prostředí s neskutečně cheesy rekvizitami a kostýmy vzbuzuje dojem že je ten film minimálně o deset let starší tu tedy není ani trochu na škodu. 5/10 ()

k212

No komedie ... ještě že je to sci-fi (což musím brát vždy trochu s nadhledem), jinak by to byl naprostej shit. ()

kingik

Píše se rok 2139 a lidé se po ekologické katastrofě uzavřeli do megaměst, jež jsou sužována vysokou kriminalitou, kterou se snaží dostat pod kontrolu ochránci zákona. V Mega City One patří k nejvýkonnějším a také nejobávanějším soudce Dredd, jenž vyučuje na akademii budoucí soudce, jak zacházet se speciálním vybavením. Nepovedený film podle slavné comicsové předlohy. Je zde málo dobrých scén a rozhodně Stallone neutáhne vše i když snaha je evidentní. Potíž je v tom, že jeho postava nebo ještě lépe vyznění jeho postavy je velmi nesympatické, málo akce a zbytečný Rob Schneider. 40% ()

sochoking

Slay v tomto filme mal snád' viac ovisnutejšie kútiky než v Rockym a bola nenormálna prča ho vidieť v elasťákoch a so suspenzorom na guliach plus s melonmi pod pazuchami, ale to bol zrejme účel- nasledovať komix. V každom prípade toto nebola moja šialka kávy a udeľujem tomu rovnako jednu hviezdičku, ako aj novšiemu Dreddovi. ()

Webb

Už jako dítě jsem tohle neměl rád, ten hnusný styl točení jsem pak ještě měsíc dostával z hlavy. Brrrrr!!! ()

Sobis87

Už ve věku, kdy jsem hltal každý Arnieho akčňák a Timecop mi přišel jako super sci-fi, jsem si říkal, jaký je ten Soudce Dredd hrozně blbý film. S odstupem času, kdy mé divácké já prošlo nepopiratelným vývojem (rozuměj: s Arniem už jen zpátky do minulosti za Connorem anebo do džungle za Predátorem a Timecop=průměr), jsem se v tom nadobro utvrdil. Stallone se na Dredda sice dost hodí, ale v tomto filmu ze strážce zákona udělali nehoráznou měkkotu, které by ten pravý – komiksový – Dredd hned v prvních minutách rozsekal kebuli obuškem pro podrývání policejní autority. Vždyť snad jen Lobo je v komikosvém universu větším drsňákem než Dredd a v Hollywoodu z něho udělají hrdinu akčního filmu pro celou rodinu! Kulisy a celkové vizuální ztvárnění nejsou sice nejhorší, ale zbytek je děs a bída…a proč se takovému filmu, sakra, upsal Max von Sydow? ()

Jordan

pomaly ale isto starnúci akčný hrdina v rokokovo prezdobenej hokejovej helme imitujúci robocopa (ale ten bol stroj, tak sa jeho pohyby dali pochopiť), snaha tvorcov zamaskovať už 20 rokov rovnaký ksicht hlavného predstaviteľa sa ukázala ako nie príliš šťastné riešenie (on si ju aj tak dáva v jednom kuse dole), pretože k tej prilbe museli tým pádom dorobiť aj nejaký kostým, a že v tom čase sledovali tour de france sa odrazilo v podobnosti "sudcovho" talára s elastickým úborom cyklistov (len mierne obohatené o prepychové ozdoby) teda, ja osobne už Demolátora pokladám za lepší film. Určite sa môj názor stretne s nepochopením, ale tak ako sa mi zachráňte willyho 3 zdalo nadmieru zbytočným pokračovaním, toto sa mi zdá byť nadmieru zbytočným prvým dielom ()

Anderton

Ešte pred piatimi rokmi by som bol ochotný vďaka slabosti pre sci-fi dať tomuto prepadáku 3 hviezdy. Lenže už nevládzem. Stallone sa snaží naviazať na relatívny komerčný a kritický úspech Demolition man, ako námetom, tak výpravou. Lenže po rokoch si jeho scény spájam skôr s ďalším prepadákom, ktorý ho ešte prekonal, a to Lovcami dinosaurov. Dredd je morálny policajt, ale collateral damages ho nezaujímajú. Film sa berie maximálne vážne, preto nechápem, načo je tu vtipná Schneiderova postavička, ktorá nemá šancu tento film urobiť vtipnejším. ()

Dredd – věčný potížista?

Dredd – věčný potížista?

10.10.2011

Dotáčky, přetáčky, producentský sestřih, naštvaný režisér, zmatený výsledný produkt. Vzpomínáte? Tohle všechno provázelo vznik Stalloneovy komiksové adaptace Soudce Dredd z poloviny 90. let. Osud má… (více)

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“

15.05.2010

Komiksové reparáty

Komiksové reparáty

24.12.2008

Těžko říct, jestli za to může Nolan a jeho veleúspěšný restart Batmana. Každopádně Hollywood se teď vrhl na spoustu komiksů, jejichž filmové verze vznikly ani ne před dvěmi dekádami. A slibuje nové,… (více)