numi

Příjemná úsměvná komedie, která si vzala do parády některé lidské povrchnosti a nakopala jim zadek alespoň skrze filmové plátno a dýmku kouzelného "One Wish" Granta. Dávejte si bacha na to, co si přejete. Michael J. Fox by mohl vyprávět... ;o) PS: A kdo by chtěl být číslo dva-tisíce-nevím-kolik-jedna, v jednom blíže nespecifikovaném deníčku Amy Jo Johnson, ruku nahoru!;o) [leden 2006] ()

pevico

Další, do mrtě propracovaná věc od Davida Galea (scénář k Návratu do budoucnosti). Film na který se dá koukat neustále dokola, perfektní Gary Oldman a Christopher Lloyd, podivuhodné a k zamyšlení vedoucí (aspoň doufám :) ) epizodky a úžasný český dabing..to všechno mě vede k tomu dát plný počet, umístit ho ve své nej :) ()

zipper111

Chcete se zamyslet?...chcete popřemýšlet o životě, na chvíli se zastavit, nadechnout se....táák....pomalu...a výdech....už vás napadá kam váš život směřuje? Ne?...jednoduchá pomoc, Interstate 60! Neřekne vám co máte dělat, jen tak si nezachrastíte koulí a ta vám nevyplivne odpověď. Ne. Nabídne pouze neskutečně originální filmovou podívanou, ze které si můžete vzít lecjaké moudro, vychutnat si skvělého Garyho Oldmana, podivit se na krásnou Amy Smart....ale samozřejmě....je to jen Vaše volba. ()

erased

"Navrch huj a vespod fuj." Jednodušeji by Dálnici popsat ani nešlo. Na první pohled filozofující sociální satira, skvěle parodující snad všechny americké stereotypy, na druhý bohužel přichází zjištění, že se vlastně jedná o obyčejnou (i když zatraceně dobrou) road-movie s pohádkovým příběhem o dospívání mladíka. Ony se všechny ty myšlenky a absurdní situace nacpané do necelých dvou hodin dobře sledují, film utíká jako na běžícím páse a díky všem tématům, které se zde vystřídají ani nemá šanci začít nudit. Obzvlášť při herecké (a tím myslím Herecké) podpoře mistrů Oldmana a Coopera. Přesto se ale dá film téměř přirovnat k libovolné teen komedii, cesta nevyspělého jinocha za moudrostí a s ní spojenou dokonalou partií, to je dnes už naneštěstí až příliš ohrané téma. Čtvrtou hvězdu mě nakonec donutilo ubrat obsazení hlavní role. Snad v žádném filmu se mi ještě nestalo, že by mi byla hlavní postava nejen nesympatická, ale vyloženě nepříjemná. Obzvlášť když svým obličejem jako z reklamy na bio-minerálku přímo kontrastuje s řešenými problémy. Asi ale zním moc kriticky, nemůžu totiž říct že jsem se nebavil, to hodnocení berte s rezervou a dost možná se ještě několikrát změní. ()

Alementina

Dostalo me, kdyz muj kolega, ktery na filmy vubec nekouka rekl, ze tohle videl 8x... Myslim, ze jinak je jeho prumer tak jeden film za mesic... a to mozna stezi. Byla ta volba na filmovy vecirek a ja od toho porad ochazela chlastat, ale i tka me to zaujalo natolik, ze jsme si rikala, ze si to musim poustit cely a strizliva, abych to cely pobrala... a ten film je krasny souhrn rad do zivota :) A hlavne, dejte si pozor na to, co si prejete, mohlo by se to vyplnit! :) 4,5* ()

sonnak

"Tell me 8-ball, how many stars should I give?" Yes or No questions only. "Well, thanks alot for your help, jackass!" Uh-huh, okey. 4,5 (i know it wasn't funny, but i had to do that cause it was inevitable.) ()

Makky

Nenápadný snímok plný odľahčených momentov, nápaditého humoru a hravých myšlienok. Záhadná diaľnica číslo 60 plná prekvapení a situácií, z ktorých každá je nevyhnutná. Nikdy som o tomto snímku nepočul, dopracoval som sa k nemu až na odporúčanie a som príjemne prekvapený. ()

kaylin

Ze začátku sice trochu zvláštní film, ale teprve po několika minutách se to rozjede ve své nádherné bizarnosti, že budete jen zírat na to, co sledujete. A ještě víc budete zírat na to, jak vás to baví. Že je hledání odpovědí nudné? Ne, když je na blízku člověk, který vám dokáže splnit jedno přání. A kromě něj na hlavního hrdinu čeká i řada úchvatně ujetých setkání. ()

decouble

Duševní cesta, která vytváří novou (tedy první) mytologii USA. Nápad putování v bezvědomí i myšlenka hledání sebe sama rozhodně není ničím objevným, ale "Interstate 60" tuhle pravdu zná a hraje si s ní. Jakoby nekomplikovanost alegorie souvisela s americkou neznalostí evroposké a asijské mytologie, proto se musí první legenda předložit nepříliš složitým způsobem. Naštěstí svižně, vtipně a orámována celou řadou menších rolích dobře hrajících hollywoodských herců. ()

Thomassi

Tento film nám pouštěli na školení, abychom pochopili psychologii pozitivního myšlení a dělat správná rozhodnutí. Příběhově i co se týče obsazení celkem slušná road movie, která vyniká právě ve vynikajících dialozích. Navíc mě bavila i svým humorem. Proč tedy jen průměrné hodnocení? Kdybychom jsme se na to nedívali po vyčerpávajícím dni až v deset večer, asi bych si užil film více. Uvidíme v budoucnu, jestli se k tomu ještě dostanu, třeba se hodnocení zvýší. Rozhodně ale na některé scény asi dlouho nezapomenu. ()

Bones!

Jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení... Nečekal jsem nic a dostal skoro vše...Byla náhoda, že jsem zapnul televizi, ačkoli jsem se rozhodl už jít spát, nebo to bylo nevyhnutelné...? :-)))) ()

Toshiro

Pustil jsem si tenhle snímek v podstatě náhodou na dobrou noc s tím, že u toho nejspíš usnu. Ale nespím ani hodinu po shlédnutí a stále se mi honí hlavou, jak je to geniální film. Už dlouho mě nic tak moc neoslovilo. Hodně originální, do detailu promyšlené se spoustou silných scén. Filozofická věc v hodně dobře koukatelné podobě. ()

Duotone28

heh...trosku mi to pripominalo historky z podsvetia...niekolko pribehov pospajanych do jedneho VELKEHO, samozrejme bez zbrani, krvy, a hlavne umy thurman: )))...nieeee smejem sa..., proste nieco, ktore je jednoducho, ucelene, a v rukavickach pozliepane, a podane na tanier s citom pre improvizaciu...! Musim priznat ze predstavivost mi pri tomto filme fungovala, ako za starych cias, pri prvych goloch:))). Asi najnetypickejsia road-movie aku som v zivote videl...berem:))),nazdar PS:inak ta zenska co ju vidno na obale hrala vo filme asi minutu a pol...ale dialog s nou ma pobavil asi z celeho filmu najviac :-D ()

sssssycak

Naprosto geniální snímek, který je pro mě vlastně něčím víc, než jen pouhou komedií. Plnoletost ve 13 ? Zlegalizování drogy pro využití naivních jedinců ? Každý může zažalovat každého pro nic ? "Chytráci", kteří tomu samozřejmě rozumí, ačkoliv o tom neví zhola nic ? To není jen náčrt vtipných scén z tohoto filmu - to je přeci dnešní svět ! Absurdita, která se stává v dnešním "svobodném" světě skutečností ! Tohle není obyčejná roadmovie, tohle je naše současnost. Perfektní, promyšlený scénář a perfektní herecké výkony. Nemám jediné mínus, kterým bych tento film mohl shodit. ()

rastlinka

Zo zaciatku som sa trosku trapila, nemohla som sa chytit a nejak ma to nezaujalo... ale po polhodinke ma to uz celkom vzalo. Zaujimavy filmik. James Marsden to zahral naozaj dobre. Taka lepsia trojka. ()

Fanucci

Chytrý, originální a povznášející film! Velké překvapení. Film pomocí nadsázky člověka rozesměje i ho donutí přemýšlet (městečko kde našli "geniální" lék na drogovou kriminalitu, nebo město kde žijí jen právníci a neustále se navzájem žalují...:-). Jen ten James Marsden v hl. rolil mně nějak neseděl, do děje by mne asi více vtáhnul lepší, méně "cukrkandlový" herec. ()