poster

Odplata

 • USA

  Payback

 • Slovensko

  Odplata

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1999, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  *****

  Po Statečném srdci jednoznačně nejlepší film Mela Gibsona. Výborná atmosféra a skvělý příběh o pomstě. U tohohle snímku rozhodně není nouze o napětí, skvělou akci a občasnou hlášku. Viděl jsem i režisérskou verzi z roku 2006 a v žádném případě je nehodlám srovnávat. Jsou to zkrátka dvě různé verze stejného filmu a obě jsou naprosto bombastické......(6.10.2007)

 • golfista
  *****

  Tyhle role Melu Gibsonovi sluší ze všeho nejvíc. Takový pološílený zastánce principů ať už na straně zákona nebo na druhé mu opravdu sedí. Helgeland se po výborných scénářích L.A.Přísně tajné a Spiknutí rozhodl svůj nový scénář režírovat sám a dopadlo to myslím nad očekávání.(12.2.2003)

 • choze
  *****

  Krásně čistě napsaná, natočená a odehraná kriminálka ze staré školy s povinnou dávkou gibsonovské brutality od scenáristy rovněž vynikajícího L.A PŘÍSNĚ TAJNÉ. Proč pak Helgeland začal točit blbosti jako PŘÍBĚH RYTÍŘE nebo POJÍDAČ HŘÍCHů je mi záhadou, i když v tom po vyhození z ODPLATY čenichám pochopitelnou touhu po neomezené tvůrčí svobodě. Miluju filmy, ve kterých jednotlivec, který nemá co ztratit, šikanuje zdánlivě všemocnou a neporazitelnou zločineckou organizaci a tenhle patří k nejlepším.(29.11.2005)

 • Radyo
  ****

  Odplata je dost dobrý film. Mel Gibson je dostatečně a hlavně přesvědčivě tvrdý, dějově je to dobře zpracováno, jen mě celou dobu udivovalo, že i když jsem tenhle film nikdy předtím neviděl, měl jsem celou dobu dojem, jako bych to všechno už někde sledoval. Skoro v každém momentu jsem věděl předem, co se stane. Neví někdo, čím by to mohlo být?(6.12.2002)

 • Gemini
  *****

  No more Mr. Nice Guy...that´s what´s going on... Gibson je v roli Portera, kterého všichni odkecali (ale nezabili dost pečlivě), úplně geniální. Protože jemu nejde o ty prachy (zase tolik jich nebylo), ale řekněme, že o princip. A jde si za svým cílem dostatečně tvrdě, efektně, chytře a vtipně, aby si zasloužil čtyři hvězdy. A dalo by se uvažovat i o páté - za hudbu, kameru, Marii Bello, Lucy Liu, psa Portera a Vala Resnicka, jednu z nejhnusnějších krys stříbrného plátna. Za požitek ze sledování ode mě 90%.(31.1.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace