poster

Odplata

 • USA

  Payback

 • Slovensko

  Odplata

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1999, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ****

  Starý zvyky mají tuhej kořínek. Když se jich včas nezbavíte, je s vámi konec!….. Příběh ctí zákony POMSTY. Vyhledat – zneškodnit. Ruční práce s pravidlem ,,NESER TAM KDE JÍŠ“. Místo jednoho protivníka rázem čtyři. To už musíte mít dobrej plán! A kdo ví? Třeba dostane svý prachy zpátky! Chytrý příběh se zajímavou zápletkou, kterému vévodí ,,starý lišák“ M.Gibson. Člověk rád sleduje, jak ,,začíná bejt slavnej“! Za zmínku stojí i domina Lucy Liu. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co jsme viděli (určitě) potom! VÝKUPNÉ! Aneb jak Mel Gibson ,,rozmnožil“ sedmdesát táců!!!(5.7.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Velmi schematická a nezáživná jízda. Je zajímavé že nezáživná, ale ne vyloženě nudná. Gibson má jisté charisma, to nepochybně, ale jinak přechválenost tohohle stereotypu nechápu.(20.9.2012)

 • H34D
  ****

  Mel Gibson má charizmatu na rozdávání, postava sebevědomého frajera a zlodějíčka Portera mu sedí dokonale, těžko si na jeho místě představit někoho jiného. Porter-samotář se v noir stylu vydává naskrz mafiíí a zkorumpovanými policisty za svými ukradenými penězi a hlavně za odplatou, kterou už ze samotného principu musí vykonat. Přestože krade a vraždí bez mrknutí oka, je to neuvěřitelný sympaťák a logicky táhne celý film. Atmosféra je výborná a značně k ní příspívá dobře zvolený modrý kamerový filtr, přesto mám však pocit, že z tak slibného potenciálu se dalo vymáčknout ještě víc - třeba dokreslit pár souvislostí, aby cesta přes všechny ty mafiány nepůsobila tak přímočaře a jednoduše... 8/10(22.6.2008)

 • tron
  ****

  "Čo mu tak dlho trvá?" - "Asi ju kefuje." - "Ale tak dlho?" - "Asi kefuje aj jej psa." U tak dialógového akčného filmu noir, akým je ODPLATA, by bolo hriechom nespomenúť perly typu "Urobili sme dohodu: keď prestane robiť štetku, ja prestanem zabíjať ľudí, no neviem, či jeden od druhého nechceme priveľa." Ale nielen vtipne siláckymi dialógmi je ODPLATA živá; prirátajte si k nim výborné herecké obsadenie (Duke, Kristofferson, Belloová), napínavý dej a originálne zvraty. Nech už to s predčasným odchodom Briana Helgelanda zo stoličky režiséra bolo akokoľvek (nakrútený materiál mu údajne násilne odobralo domovské štúdio Mela Gibsona Warner Bros. a najalo práve Gibsona, aby film "zostrihal po svojom"), na výslednom dojme to prekvapivo nezanechalo trhliny. Kino Považan 1999(21.12.2004)

 • Gemini
  *****

  No more Mr. Nice Guy...that´s what´s going on... Gibson je v roli Portera, kterého všichni odkecali (ale nezabili dost pečlivě), úplně geniální. Protože jemu nejde o ty prachy (zase tolik jich nebylo), ale řekněme, že o princip. A jde si za svým cílem dostatečně tvrdě, efektně, chytře a vtipně, aby si zasloužil čtyři hvězdy. A dalo by se uvažovat i o páté - za hudbu, kameru, Marii Bello, Lucy Liu, psa Portera a Vala Resnicka, jednu z nejhnusnějších krys stříbrného plátna. Za požitek ze sledování ode mě 90%.(31.1.2003)

 • - Největší změnou po jeho odchodu byla postava Krise Kristoffersona jako hlavního záporného hrdiny. Přetočení některých scén odložilo natáčení téměř o rok, protože Mel Gibson byl už upsaný natáčení Smrtonosné zbrani 4. (don corleone)

 • - Všimněte si, že v jedné scéně je detailní záběr na klíče v zapalování auta, na kterých je symbol Forda. Porter ale odjede v Cadillacu. (don corleone)

 • - Restaurace, ve které se sejdou Val a Stegman, se jmenuje „Varrick's“, což je odkaz na film Charley Varrick, který měl na Odplatu velký vliv. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace