Odplata

Payback

Odplata

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1999, 100 min

Po Statečném srdci jednoznačně nejlepší film Mela Gibsona. Výborná atmosféra a skvělý příběh o pomstě. U tohohle snímku rozhodně není nouze o napětí, skvělou akci a občasnou hlášku. Viděl jsem i režisérskou verzi z roku 2006 a v žádném případě je nehodlám srovnávat. Jsou to zkrátka dvě různé verze stejného filmu a obě jsou naprosto bombastické......(6.10.2007)

Tyhle role Melu Gibsonovi sluší ze všeho nejvíc. Takový pološílený zastánce principů ať už na straně zákona nebo na druhé mu opravdu sedí. Helgeland se po výborných scénářích L.A.Přísně tajné a Spiknutí rozhodl svůj nový scénář režírovat sám a dopadlo to myslím nad očekávání.(12.2.2003)

Krásně čistě napsaná, natočená a odehraná kriminálka ze staré školy s povinnou dávkou gibsonovské brutality od scenáristy rovněž vynikajícího L.A PŘÍSNĚ TAJNÉ. Proč pak Helgeland začal točit blbosti jako PŘÍBĚH RYTÍŘE nebo POJÍDAČ HŘÍCHů je mi záhadou, i když v tom po vyhození z ODPLATY čenichám pochopitelnou touhu po neomezené tvůrčí svobodě. Miluju filmy, ve kterých jednotlivec, který nemá co ztratit, šikanuje zdánlivě všemocnou a neporazitelnou zločineckou organizaci a tenhle patří k nejlepším.(29.11.2005)

Odplata je dost dobrý film. Mel Gibson je dostatečně a hlavně přesvědčivě tvrdý, dějově je to dobře zpracováno, jen mě celou dobu udivovalo, že i když jsem tenhle film nikdy předtím neviděl, měl jsem celou dobu dojem, jako bych to všechno už někde sledoval. Skoro v každém momentu jsem věděl předem, co se stane. Neví někdo, čím by to mohlo být?(6.12.2002)

No more Mr. Nice Guy...that´s what´s going on... Gibson je v roli Portera, kterého všichni odkecali (ale nezabili dost pečlivě), úplně geniální. Protože jemu nejde o ty prachy (zase tolik jich nebylo), ale řekněme, že o princip. A jde si za svým cílem dostatečně tvrdě, efektně, chytře a vtipně, aby si zasloužil čtyři hvězdy. A dalo by se uvažovat i o páté - za hudbu, kameru, Marii Bello, Lucy Liu, psa Portera a Vala Resnicka, jednu z nejhnusnějších krys stříbrného plátna. Za požitek ze sledování ode mě 90%.(31.1.2003)