Odplata

Payback

Odplata

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1999, 100 min

Len o maloktorom filme si dovolim povedat, ze je bez chybicky, no dovolim si to povedat prave teraz. Skvela Noir zalezitost v ktorej Pan Herec Mel Gibson exceluje ako najtvrdohlavejsi tvdas Porter.(12.12.2004)

Skrz na skrz prohnilé Noir, s famózní atmosférou, a dokonale padnoucím Melem Gibsonem. Ke konci poměrně značně černohumorné (některé vyloženě Ritchiovské scénky, kdy všichni mydlej všechny) a prakticky neustále dokonale stylové. Škoda příšerného dabingu.(11.6.2007)

Je to celkom dobrý krimi thriller s Melom Gibsonom. Má dosť dobrý príbeh o zásadovom zlodejovi, ktorý spolu s iným zločincom ukradnú peniaze, ale ten ho zradí a zastrelí, aby si všetko nechal len pre seba. No on zranenie prežije a chce získať svoje peniaze za každú cenu. Ale nebude to mať ľahké, keďže zločinec, ktorý ho okradol je členom veľmi vplyvného zločineckého syndikátu a navyše má problémy aj so skorumpovanou políciou. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Hlavne prvá tretina pôsobí dosť zvláštne, týmto štýlom mi moc nesadla a vôbec ma nezaujala, ale keď je už hlavný hrdina úplne vyliečený a začne ísť po tom, čo mu patrí, film sa hneď vylepší a už je to slušná zábava až do konca. No dalo sa z toho získať aj omnoho viac, viacero prvkov sa mi páči, ale aj tak to nie je ničím výnimočné. Akcie je tu veľmi málo, ale nie je zlá. Nejaká klasická akčná scéna tu vôbec nie je, nejaký súboj alebo skutočná prestrelka, ale aj tak tie jednotlivé momenty sú celkom zaujímavé, či už zneškodnenie osádky automobilu, zábavný záver alebo aj ten zvyšok, ale je toho skutočne len málo a aj to hlavne v poslednej tretine. Herecké obsadenie sa mi páči, výborný Mel Gibson, ktorý je tu ten pravý prirodzený drsniak, dobrý výber záporákov, či už Gregg Henry, William Devane, John Glover alebo Kris Kristofferson a aj zaujímavé ženské postavy ako Maria Bello alebo Lucy Liu. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne a páči sa mi aj výber hudby. Odplata je dobrý thriller, ktorý slušne zabaví, ale k vyššiemu hodnoteniu by som len predsa potreboval prepracovať scenár alebo výrazne pridať akcie. 62%(28.5.2012)

Tak tohle mi sedlo více než dobře, úžasný snímek ..(25.5.2008)

„Nepřestanou dokud nás nezabijou, že?“ – „Ne.“ – „Co budeme dělat?“ – „Zabijeme je první.“ … Miluju tyhle tvrďácké kecy, hlavně když jsou z úst někoho tak charismatického jako je právě Mel! Celá jeho odplata tak dostává ten správný šarm a já nevím, jestli po ní touží více on, nebo já!! Bum :o)(13.9.2010)