poster

Odplata

 • USA

  Payback

 • Slovensko

  Odplata

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1999, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  *****

  Já vím, že to není (neo)noir záležitost, ale stejně... Noir strikes back!(28.12.2003)

 • BadoXXII
  ****

  NO MORE MR. NICE GUY..... Kurevsky štýlové! Čierny humor, drsnosť, násilie, atmosféra, scenár, frajer Porter, hnusní záporáci a jedna z najlepších gangsteriek pod slnkom.(15.3.2012)

 • 3DD!3
  *****

  Stylová noir-gangsterka s přesvědčivým Melem Gibsonem v hlavní roli tvrdého zloděje Portera. Helgelandovi se podařilo vtisknout přestně tu atmosféru, která prochází většinou knih Donalda E. Westlakea (předlohu k ODPLATĚ s názvem "The Hunter" vydal pod pseudonymem Richard Stark) a ukazuje svět plný zloďejů, feťáků, šlapek, zkorumpovaných policajtů, sadistů anebo prostě pitomců s kterými má co dočinění hlavní hrdina. Doprovázený sarkastickým monologem k divákovi se Porter pomalu propracovává ke svým sedmdesáti tisícům dolarů, které mu ukradl jeho parťák Val a jeho manželka. Styl jakým všechny překážky likviduje je prostě "cool" a člověk mu musí držet palce i kdyby nechtěl. Po chvíli vám začne být jedno, že zápletku jste už stejně někde viděli a že víte co příde dál a necháte se unášet světem, který je sice tvrdý jako skotskou nasáklé ledviny, ale taky je zatracěně sympatycký. V mojí osobní TOP 20.(11.9.2006)

 • movie
  *****

  Geniální gangsterka...Škoda že ji Gibson na radu Joela Silvera prostříhal...Ale i tak to má správnej říz, hlavně scéna "šlo prasátko natrh"...to sem se fakt chytal za prsty(10.8.2002)

 • Niktorius
  ***

  Odplata - jak prostý a přímý název. A takový je i charakter Gibsonova gansterského bouchače i průběh jeho krví a sarskasmem kropené cesty za satisfakcí. Kdo miluje klasické kriminálky sedmdesátých a osmdesátých let, nejspíš nebude mít proti konceptu, v němž hrdina odhlauje a následně likviduje padouchy podle jejich zařazení v hierarchii gangu větších námitek, ale já se četnému zívání mimo samotné (drsňácky frajerské) mordy neubránil 60%(21.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace