Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

Kanibal

Superhero filmy jsou popcornovka, tak to prostě je. Ale i popcorn může být spálený, rozmočený nebo obojí najednou. A Fantastická čtyřka je skutečně obojí najednou. Režie je až trestuhodně nudná a mě jímá podezření, že se svému řemeslu režisér učil doma u televize... ale bez talentu Quentina Tarantina. Nedůraznost na motivaci postav ke svému konání bije do očí, vlastně by se v jakékoli situaci mohli rozhodnout úplně opačně a ono by to vlastně ani nebylo divné. A i když je Fantastická čtyřka film spíš pro děti, nedá se doporučit ani jim... na Jessicu Alba mají ještě dost času. ()

jondoe

Mna sa tento film pacil. Mohlo to sice dopadnut aj lepsie ale myslim ze aj horsie. Priemerny film ktoru nicim neurazi a da sa v pohode stravit. ()

killjezor

Nemůžu si pomoct,ale tohle je jeden z velkých Marvelovských propadáků. Stupidní scénář, herecké výkony jsou sice fajn, ale když to nepodpoří nic jiného, není vlastně důvod F4 sledovat. Tohle se musí doporučit jenom fanouškům série. Oproti X-manům tady chybí snad všechno a i samotná akce je taková divná. Nebojím se říct že nudná. Po shlédnutí Vám v hlavě nic nezůstane. Nebudete si pamatovat jedinou scénu. ()

Herráček

Ono když se to ani netváří, jako něco povšimnutíhodného, tak je člověk pak mírnější... A tohle jako týn zábava funguje.. ()

Wally

Pohodová oddychovka...kdo čekal něco jiného, musel být zklamaný, ale já si myslím, že tento popcornový hollywoodský filmeček určitě pobaví a čas vám při jeho sledování rychle uteče. Navíc...krásná Jessica alba... ()

cachina

Fantastická čtyřka ve výsledku tak fantasticky nevyznívá. Tři čtvrtiny filmu se vlastně nic zvláštního neděje. Hlavní hrdinové nemají poměrně nic moc na práci. Jediným jejich problémem je vypořádání se s médii. Postavy jako celý film nakonec vyznívají povrchně a naivně. Záporák není nikterak charismatický a pořádně se začíná projevovat přibližně dvacet minut před koncem. Tvůrci se snaží zavděčit každému, hodně se zaměřují na mladší diváky. Tak namísto akce se pokoušejí zaujmout nepříliš propracovaným humorem, který spíše ocení nenáročnější divák. Fantastická čtyřka není tedy sta milionový akční trhák, nýbrž sta milionový film pro celou rodinu. ()

HiddenDragon

Na dnesni dobu uz ma tento film poradnou konkurenci jak od DC, tak od samotneho Marvelu. Ale zatim stale ponecham ctyri hvezdy, protoze pribehove je to slusne - hlavne proto, ze se jedna o origin FF, coz mam rad, takze se dovime, co se s nimi vlastne stalo a kde vzali sve schopnosti. Casting je taky fajn a rozhodne lepsi nez v nejnovejsim pocinu s FF (2015). Dobre jsou vybrani vsichni ctyri, a u Chrise Evanse ani nedokazu rict, jestli mu slusi vic Cpt. America nebo Human Torch. Trikove uz to zadna pecka neni a takovi "Avengers" (2012, 2015) strci tyhle stare FF do kapsy. Ale koukat se na to da a rozhodne me to nenudi. Ono taky Dr. Doom je podle me charismaticky a v hranych filmech zatim malo obsazovany zaporak. Navic cela FF je pomerne netradicni komiks. At uz tim poctem, ze jsou ctyri, nebo ze jsou vlastne takovou rodinou. Vedec a jeho mila, jeji bracha, a kamos "bodyguard" :) Neni to urcite moje oblibena parta (Avengers jsou proste vic cool), ale jako zmena proti solovym superhrdinum to neni spatne. ()

iXtr3m3

Nakoľko som komixák a toto spracovanie bolo aj po technickej aj po humornej (nie obsahovej všeobecne) stránke fajn, dávam 85%. Na svoju dobu presný protipól vážnej X-Men sérii, ktorá kráčala skôr DC smerom. Scéna na moste je fantastická. ()

WathanajX

„Chápu. Supernova, průšvih.“ I přes dá se říci pochybnou kvalitu jsem čekala fajn odpočinkový film, ze kterého jsem kdysi viděla zatím jen útržky… Klady: Celkově jsem byla mile překvapena a místy pobavily i vtipné hlášky. Trochu jsem se obávala ale musím říct, že jsem se vůbec nenudila a příjemně jsem si odpočinula u pohodové Marvelovky se skvělým obsazením, rychlými akcemi, nacpaným dějem a svižným závěrem. Řadím do průměrných filmů od Marvelu. Zápory: Když to srovnám s tím, co se točí teď hlavně pak ze světa Marvelu, tak to takový výbuch vážně není. Vlastně kromě místy úsměvného scénáře a efektů jsem na nic tak extrémně hrozného nenarazila. Hodnocení: 65 % / 6 z 10 – Marvelovka pro pohodový filmový večer. Po nějaké době se k ní určitě vrátím. (36.) ()

Hopper

Po niekoľkých prečítaných recenziách som očakával to najhoršie, ale pravdu povediac, až tak zlé to nebolo. Stopáž je umiernená, Ben Grimm z všetkých postáv najsympatickejší, Doom je hrozne zle obsadený a krajne nesympatický (ale nie tak ako to autori zamýšľali) a Jessica Alba - no, prototyp vedca jej ťažko uveriť, ale čo už, komiksovo sa to asi nedalo veľmi inak obsadiť. Ničím neyinikajúca komiksovka, ktorá bude niekde v strede pelotónu. ()

Fanex

K tomu můžu jen říct, že jsem se u toho vůbec nenudil, i když to nemá pořádný děj. Tak jak je to blbe, tak je to take zabavné. ()

Theraphosa

Nejlepší na tom celém je, že z takové rádoby "pecky roku" chce někdo dělat pokračování. Jediné, do čeho tvůrci nacpali miliónové sumy byly nejspíš efekty, protože scénář je naprosto mimo a o příběhu ani nemluvím. 25% ()

cab

Popcornovy komiksovy spektakl, ktery se snazi pobavit a doprat nasim mozkovym zavitum radny odpocinek. Hadejte, co se dari vice. 40% ()

Perry-

Je to takové o ničem. Sice je to zábava, dobře se na to kouká, má to vtip, ale máte pocit, že tomu pořád něco chybí. ()

1860

Podle mého názoru toho bylo už dost.. Máme nějakého hrdinu/hrdiny a postavíme proti nim nějakého padoucha.. Stejně víme, jak to dopadne, nic světoborného to nepřinese.. Poslední věta vystihuje tento velmi slabý film.. ()

wosho

Nejsem moc dobrý znalec Fantastické čtyřky, trošku jí znám, ale znalec rozhodně nejsem. U její filmové podoby jsem se místy bavil, místy nudil a místy nadával (a to jen vždy, když J. Alba se začalá tvářit jak vědátorka z pitomého péčka). Triky jsou ucházející-to však je u skoro každého drahého filmu made in Hollywood. Herci jsou solidní-až na Albu (ale ta to vynahrazuje svou šukézností). Děj zcela rutinní. Jediné ozvláštnění je zde v podobě humoru. A popravdě v tom nevidím problém. Vždyť od X menů mají všichni superhrdinové problémy se svou výjimečností, tak proč občas nejít jinou cestou.Že? Scénář ale má bohužel v sobě i dost debility , plné nelogických hloupostí a nevhodného patosu. Celkově se jedná o solidně odvedený, profesionální biják, určený spíše pro mladší publikum. ()

Sancty

Na plytký scenár, nezáživné akčné scény a dĺžku ide rozhodne o väčšiu srandu akou je tretí Spiderman (F4 som prvýkrát videl až päť rokov po premiére). No, nie že by to ale bola nejaká výhra. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)